Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

No 2023.gada 1.janvāra par vidēji 10% palielinās policistu, ugunsdzēsēju, robežsargu un cietumu darbinieku algas

Ministru kabinets otrdien atbalstīja Iekšlietu ministrijas virzīto priekšlikumu no 2023.gada 1.janvāra par vidēji 10% palielināt policistu, ugunsdzēsēju, robežsargu un cietumu darbinieku mēnešalgas, kā arī paaugstināt speciālo piemaksu ugunsdzēsējiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai varētu korekti klasificēt amatus tiem noteikto funkciju nodrošināšanai un noteikt šo amatu pienākumu izpildei nepieciešamo izglītību un atbilstošo mēnešalgu grupu, Ministru kabinets atbalstīja grozījumus noteikumos par amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm amatu klasifikāciju.

Paredzēts, ka no nākamā gada 1.janvāra mēnešalga tiks palielināta Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Iekšējās drošības biroja amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm, minēto dienestu koledžās nodarbinātajiem un studējošajiem, kā arī Ieslodzījuma vietu pārvaldes, kas ir Tieslietu ministrijas pārraudzībā, amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm.

Patlaban panākts, ka šim mērķim 2023.gadam piešķirts un turpmākajiem gadiem pielemts valsts budžeta bāzes finansējums 24 miljonu eiro apmērā. Tāpat ministrijas prioritāte 2023.gadam ir vēl papildu 4,7 miljonu eiro piešķiršana nodarbināto atalgojuma palielināšanai Iekšlietu ministrijas iestādēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paredzēts, ka augstākais mēnešalgu palielinājums katrā grupā būs noteikts tā, lai amatpersonām faktiski noteiktās mēnešalgas turpmāko trīs gadu laikā varētu pakāpeniski palielināt vidēji par 30%, ievērojot valdības pieņemto lēmumu par finansējuma palielinājumu amatpersonu atlīdzībai. Tāpat paredzēts, ka individuālā mēnešalga tiek noteikta, ņemot vērā konkrētās amatpersonas individuālās kvalifikācijas, kompetences, darba snieguma līmeni un regulāro darba apjomu.

Noteikumi paredz arī palielināt speciālās piemaksas apmēru līdz 300 eiro ugunsdzēsējiem glābējiem, kuri veiks zemūdens darbus. Tāpat paredzēts noteikt vienotus nosacījumus iekšlietu nozares iestādēm un Ieslodzījuma vietu pārvaldei izdienas kritērija piemērošanā, nosakot, ka izdienas kritērija ietekme uz mēnešalgas apmēru ir 20 eiro, ja amatpersonas izdiena ir no viena līdz pieciem gadiem, un katrus nākamos piecus gadus izdienas kritērija ietekme ik reizi pieaugs vēl par 20 eiro. 

Maksimālā izdienas kritērija ietekme uz mēnešalgas apmēru ir 100 eiro, ja amatpersonas izdiena ir 20 un vairāk gadu. Izdienas ietekme uz mēnešalgas apmēru stimulēs amatpersonas ilgāk palikt dienestā.

“Mans uzdevums ir strādāt pie tā, lai darbs iekšlietu dienestos ir konkurētspējīgs, plānveidīgi tiek būvēta un renovēta iekšlietu infrastruktūra un atjaunota tehnika. Iekšējai drošībai nepieciešams novirzīt atbilstošu ilgtermiņa finansējumu, tāpat kā aizsardzībai, vismaz 2,5% apmērā no iekšzemes kopprodukta,” norādījis iekšlietu ministrs Kristaps Eklons (AP).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.