Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

No ģimenes ārstu praksēs strādājošajiem pieņems kompensācijas pieteikumus par darbu reģionos

Ņemot vērā izteiktu paaudžu nomaiņas aktualitāti primārajā veselības aprūpē, no šā gada 1.augusta Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektā “Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personu pieejamības uzlabošana ārpus Rīgas” pieteikumi naudas kompensācijai par darba vietu reģionā tiks pieņemti tikai no ģimenes ārstu praksēs strādājošajiem, tas ir, no ģimenes ārstiem, māsām un ārstu palīgiem, informēja Veselības ministrijas (VM) Komunikācijas nodaļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektā, kas sākts 2017.gada nogalē un tuvojas noslēgumam, ir sasniegti rezultāti par piesaistīto ārstniecības personu skaitu – atbalstu kopumā saņēmušas vairāk nekā 1 500 ārstniecības personas, kurām līdz ar to tagad noteikts laika posms ir jānostrādā ārpus Rīgas. Turklāt, kā akcentē VM, projekta finansējums vairākkārtīgi palielināts par labu mediķiem no citiem VM īstenotajiem ES fondu projektiem. Ārstniecības personu intereses dēļ projekta finansējums no sākotnējiem 6,9 miljoniem eiro tika palielināts līdz pat 17 miljoniem eiro.

VM uzsver, ka arī turpmāk īstenos projektus cilvēkresursu jomā, piesaistot tam ES fondu finansējumu, lai risinātu izaicinājumus, kas saistīti ar cilvēkresursiem nozarē. Jau 2024.gada sākumā ministrija aicinās sniegt pieteikumus naudas kompensācijas saņemšanai tās ārstniecības personas, kuras pacientiem nodrošinās valsts apmaksāto veselības aprūpi un strādās valsts sektorā.

ESF projekta “Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personu pieejamības uzlabošana ārpus Rīgas” īstenošanas laikā noslēgti 1 522 kompensācijas līgumi, tostarp šo finanšu atbalstu saņēmuši 252 ārsti, 267 ārsta palīgi, 301 medicīnas māsa, 20 vecmātes, 42 fizioterapeiti, 10 ergoterapeiti, kā arī zobārsta asistenti, zobu higiēnisti, mākslas terapeits un audiologopēds. Pēc ārstniecības iestāžu ikgadējām aptaujām projekta laikā tika paplašināts ārstniecības personu loks, kas varēja pretendēt uz naudas kompensāciju, ja darba vieta bija reģionā un tika izpildītas projektā noteiktās prasības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā izteiktu paaudžu nomaiņas aktualitāti primārajā veselības aprūpē un ietaupījumus citos VM realizētajos ES fondu projektos, Ministru kabinets šā gada 6.jūnijā atbalstīja papildus finansējuma piešķiršanu projektam, to turpmāk novirzot ārstniecības personām, kuras nodrošina primārās veselības aprūpēs pakalpojumus, proti, ģimenes ārstu praksēm, tai skaitā ģimenes ārstiem, ģimenes ārstu praksēs nodarbinātajām vispārējas aprūpes māsām un ārsta palīgiem. Tādēļ no šā gada 1.augusta līdz 31.oktobrim pretendentu pieteikumus šī ESF projekta ietvaros pieņems tikai no ģimenes ārstu praksēs strādājošajiem.

VM 2024.gadā uzsāks jaunā 2021.-2027.gada plānošanas perioda ESF specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot vienlīdzīgu un savlaicīgu piekļuvi kvalitatīviem, ilgtspējīgiem un izmaksu ziņā pieejamiem veselības aprūpes, veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, uzlabojot veselības aprūpes sistēmu efektivitāti un izturētspēju” projekta īstenošanu. Tam sākoties, tiks sniegta informācija par nosacījumiem atbalsta saņemšanai gan ārstniecības iestādēm, gan mediķiem.

Veselības ministrijas publicitātes foto: vm.gov.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.