Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

No nākamā gada e-veselības vietnei nevarēs pieslēgties ar internetbanku autentifikācijas rīkiem

No nākamā gada 1.janvāra e-veselības portā “eveseliba.gov.lv” iedzīvotāji un veselības nozares profesionāļi vairs nevarēs pieslēgties ar internetbanku autentifikācijas rīkiem, bet tikai ar mobilo lietotni “eParaksts mobile” vai personas apliecību jeb eID karti, aģentūru LETA informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāve Evija Štālberga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts reģionālās attīstības aģentūra vēl veicot darbus, lai iedzīvotāji kā pieslēgšanās rīku varētu izmantot arī mobilās lietotnes “Smart-ID” kvalificēto versiju, kas pašlaik ir banku autentifikācijas rīku pamatā. Savukārt juridiskās personas varēs izmantot arī savulaik saņemto “eParaksta” karti.

NVD aicina iedzīvotājus gādāt sev derīgus identifikācijas līdzekļus, lai no nākamā gada piekļūtu savām e-receptēm, e-darbnespējas lapām, e-nosūtījumiem un citiem veselības datiem, kas ir pieejami e-veselības vietnē.

Pieslēgties ar internetbanku e-veselības vietnē no 1.janvāra vairs nevarēs. “Internetbanku identifikācijas līdzekļi nav kvalificēti identifikācijas līdzekļi. Tas ir savulaik ieviests pagaidu risinājums, kam šobrīd ir pieejamas daudz drošākas alternatīvas,” uzstāj NVD.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

NVD uzskata, ka “pāreja uz kvalificētu identifikācijas līdzekļu izmantošanu” nepieciešama, lai tiktu garantēta droša piekļuve veselības datiem iedzīvotājiem, “tādējādi stiprinot sistēmas drošību un personu datu aizsardzību kopumā”. Līdz ar pāreju tiekot nodrošināta atbilstība arī Fizisko personu elektroniskās identifikācijas likumam un Valsts pārvaldes e-pakalpojumu noteikumiem, kas attiecas uz valsts informācijas sistēmām, kas satur īpašu kategoriju personas datus, tajā skaitā iedzīvotāju veselības datus, savu rīcību pamato NVD.

Tāpat kā līdz šim iedzīvotājiem, kuri vecuma, veselības vai cita iemesla dēļ neizmanto digitālus rīkus, būšot iespēja deleģēt savu pieaugušo bērnu, laulāto vai citu uzticības personu piekļuvei saviem e-veselības datiem. To varot izdarīt, vēršoties NVD Klientu apkalpošanas centrā vai elektroniski.

Ja ir pieejams internetbankas identifikācijas līdzeklis, tad līdz šī gada 31.decembrim piekļuvi uzticības personai var izveidot, pieslēdzoties ar internetbankas līdzekli vietnē “eveseliba.gov.lv” un aizpildot informāciju Personas dati sadaļā “Tiesību deleģējumi”. Ja nav pieejams dators un internets, esot iespējams vērsties kādā no valsts un pašvaldību vienotajiem klientu apkalpošanas centriem, kuros ir klientu darba vietas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.