Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Nometne «Baltais Vilks» – izaicinājums, rakstura rūdīšana un vēstures piemiņa

Kā katru gadu, Ziemassvētku kaujas vēsturisko datumu laikā, skauti un gaidas pulcējas Ložmetējkalnā sagaitā «Baltais vilks 2024».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

5. – 7. janvārī, ziemas aukstākajā laikā, norisinās jau 23. skautu un gaidu ziemas nometne “Baltais vilks 2024”, kurā tiek godināti strēlnieki, izzināta Latvijas vēsture un rūdīts raksturs. Šī tradīcija ir aizsākusies starpkaru periodā, atjaunota 20. gadsimta astoņdesmito gadu beigās un dzīva vēl šodien, informē biedrība “Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija” (LSGCO).

Biedrībā skaidro, ka 2024. gada “Baltā vilka” vadmotīvs ir “strēlnieki – izlūki”, kas saistās gan ar skautisma idejas pirmsākumiem, gan ar sagaitas ikgadējo mērķi – veicināt latviešu vēstures izzināšanu un patriotisko audzināšanu. Šogad dalībniekiem būs iespēja apgūt un izzināt dažādas ar izlūkiem saistītas prasmes, nedaudz iejusties strēlnieku dzīvē, izjūtot, kā tas ir bijis, būt strēlniekam pirms vairāk nekā simts gadiem.

Pirmā nometnes diena aizritējusi, iekārtojot apakšnometnes un nometnes sadzīvi – ceļot teltis, veidojot pavardus un nometnes vārtus, kam sekoja  dažādu izlūku prasmju nodarbības. Sestdienas rītā nometnes dalībnieki piedalās izzinošās un aktīvās nodarbībās – pirmā palīdzība, pašaizsardzība, orientēšanās, ziņu šifrēšana, apmācības par sakariem un citi. Tāpat dalībniekiem būs iespēja vērot Militāras policijas kinologu darbību. Dienas otrajā pusē daļa no dalībniekiem dodas uz netālu esošajām “Mangaļu” mājām un piedalās lāpu gājienā. Atgriežoties Ložmetējkalnā, būs Valgundes pagasta organizēts piemiņas brīdis, par aktivitātēm stāsta LSGCO pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat šogad nometnē viesosies Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš tiksies ar nometnes dalībniekiem, piedalīsies vakarēšanā, kopīgi baudot uz ugunskura gatavotu maltīti, pārrunās skautu un gaidu vērtības. Vakara noslēgumā notiks īpaša ceremonija, kurā Rinkēviča kungs tiks iecelts par biedrības “Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija” Goda prezidentu.

Pasākuma noslēdzošajā dienā notiks svētbrīdis un dalībnieki varēs piedalīties vairākās aktīvās āra spēlēs.

Nometnē “Baltais vilks 2024” piedalās 155 skauti un gaidas, brīvprātīgie vadītāji no 15 vienībām, no visas Latvijas.

Nometni rīko brīvprātīgie skautu un gaidu vadītāji kā daļu no skautu un gaidu neformālās izglītības programmas bērniem un jauniešiem. Pasākums tapis Valsts Jaunatnes politikas programmas 2024.gadam ietvaros, ar dalībnieku vecāku un sabiedroto atbalstu. Biedrība pauž pateicību Nacionāliem Bruņotajiem spēkiem, Valgundes pašvaldībai, Latvijas Valsts mežiem, Dagim Degumniekam no “Mangaļu” mājām, ASV karavīriem, āra dzīves apmācību centram “Pelēkais Vilks”.

Izmantotie foto no LSGCO arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.