Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Nosaka jaunu derīgu Covid-19 vakcinācijas, testēšanas vai pārslimošanas sertifikātu izsniegšanas kārtību

Valdība šodien atbalstīja grozījumus noteikumos par sadarbspējīgu sertifikātu, kas paredz noteikt derīgu Covid-19 vakcinācijas, testēšanas vai pārslimošanas sertifikātu izsniegšanas kārtību Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grozījumi paredz, ka derīgu vakcinācijas sertifikātu izsniegs par katru saņemto vakcīnas devu pret Covid-19, kā arī, ja persona ir pārslimojusi Covid-19 infekciju un kopš pirmā pozitīvā RNS testa parauga ņemšanas datuma ir pagājušas 11, bet ne vairāk kā 180 dienas. Tāpat sertifikātu izsniegs, ja personai ir veikts Covid-19 RNS tests vai arī ātrais antigēna tests, kas veikts ārstniecības personas klātbūtnē, kas var antigēna testēšanas rezultāta datus ievadīt Vienotajā nozares elektroniskajā informācijas sistēmā.

Paredzēts, ka derīgu sertifikātu izsniegs, pamatojoties uz Vienotās veselības informācijas sistēmas datiem par personas vakcināciju pret Covid-19 vai Covid-19 testēšanas rezultātiem, kā arī, pamatojoties uz derīgu sertifikāta pieprasījumu, ko sagatavo un izsniedz Fizisko personu reģistrā reģistrētai personai vai tās likumiskajam pārstāvim.

Sertifikātu varēs lejuplādēt elektroniski tīmekļvietnē “www.Covid19sertifikats.lv”, savukārt, ja to nav iespējams izdarīt, tad, pamatojoties uz sertifikāta pieprasījumu, tā izdruku papīra formātā var saņemt ārstniecības iestādē, kas veica vakcināciju pret Covid-19 vai RNS testu, vai arī to var saņemt vienotajā valsts un pašvaldības klientu apkalpošanas centrā vai pašvaldības klientu apkalpošanas struktūrvienībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grozījumi paredz, ka Nacionālais veselības dienests (NVD) varēs pārbaudīt sadarbspējīga vakcinācijas sertifikāta atbilstību normatīvo aktu prasībām, un, konstatējot neatbilstību, to anulēt.

Sertifikāts tiks anulēts arī gadījumā, ja tiek saņemta attiecīga informācija no tiesībaizsardzības iestādēm, piemēram, kriminālprocesā. Tāpat sertifikāts tiks anulēts, ja saņemta veselības jomu kontrolējošo iestāžu sniegtā informācija par neatbilstību, piemēram, ir konstatēts, ka vakcinācijas fakts ievadīts nepareizi.

Gadījumā, ja konstatētās neatbilstības novērstas, NVD sertifikātu atjauno.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbilstoši sertifikāta veidam tiks norādīta informācija, kas apliecina vakcināciju, pārslimošanu, testēšanu. Tāpat tiks norādīta informācija par iestādi, kas parakstīja derīgo sertifikātu, un tiek norādīts tā unikālais identifikators.

Derīgs vakcinācijas sertifikāts, kurš apliecina pilna vakcinācijas kursa saņemšanu, ir derīgs izmantošanai uzreiz. Savukārt, pārslimošanas un testēšanas sertifikātam ir ierobežots derīguma termiņš. Vienlaikus jāņem vērā, ka ārstniecības iestādes datus par veikto vakcināciju ievada sistēmā 48 stundu laikā.

Veselības ministrija (VM) informē, ka Pasaules Veselības Organizācija (PVO) pašlaik izstrādā kopīgu risinājumu Covid-19 sertifikātu sistēmai, ar mērķi paplašināt un veidot visu vakcinācijas datu apmaiņu. Šobrīd PVO risinājums ir izstrādes stadijā, pieejams testēšanai, bet produkcijā iešanas datums vēl nav definēts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tehniskajās darba grupās dalībvalstis ir izteikušas vajadzību pēc jauna regulējuma nepieciešamības, bet par tālāko virzību šajā jautājumā nav informācijas.

VM norāda, ka provizoriski 2024.gadā būs iespēja pievienoties starptautiskajiem PVO sertifikātiem, un tiek prognozēts, ka PVO sertifikāti attieksies uz dažāda veida ceļotāju vakcīnām, tai skaitā Covid-19, tādēļ ir nepieciešams saglabāt esošās normas, kas attiecas uz sadarbspējīgajiem sertifikātiem, lai nākotnē tās būtu iespējams vispārināt un attiecināt uz visām ceļotāju vakcīnām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Jau atkal? Nopietni? Tāda izgāšanās, pilnīga izgāšanās iepriekš, bet jāturpina. Marasms!

    13
  2. Privāti uzturēts kantoris noteikti iekļaus labvēļu produktus kā būtiskus pandēmiju novēršanai. Kā Getss izteicās, vispelnošākie ir ieguldījumi farmācijas biznesā.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.