Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Par 300 000 eiro skolās un bērnudārzos reklamēs un piedāvās rupjmaizi

Lai iepazīstinātu pirmsskolas audzēkņus un 1. līdz 9. klases skolēnus ar rudzu maizi kā tradicionālu un reģionam raksturīgu produktu, šoruden izglītības iestādēs būs pieejama Latvijā cepta rudzu maize. Valdība programmas īstenošanai piešķīrusi 300 000 eiro, šonedēļ iepriekš ziņoja LTV raidījums «Panorāma».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā vēsta LTV1 ziņu raidījums, pirmsskolas izglītības iestādēs pedagoģes saka, ka maizi bērni ēd bez mudināšanas. Viena no bērnudārzu vadītājām saka: “Nedomāju, ka vajag kādas kampaņas. Mēs runājam par šīm tēmām, un bērni labprāt maizīti ēd.”

«Kā ir novērots un kā saka speciālisti, diezgan bieži bērni izvēlas ātros produktus, našķus. Rudzu maize ir tradicionāls uzturs,» par kampaņas nepieciešamību skaidrojis zemkopības ministrs Armands Krauze (Zaļo un Zemnieku savienība).

Jau no 1. septembra līdz gada beigām tiks īstenots rudzu maizes programmas pilotprojekts, tajā iekļaujot gan bērnudārzu audzēkņus, gan 1. līdz 9. klašu skolēnus. Pilotprojekta mērķis ir veicināt rudzu maizes kā nozīmīga un reģionam raksturīga, uzturvielām bagāta pārtikas produkta atpazīstamību un lietošanu uzturā jau no bērnības, kā arī apzināt rudzu maizes popularitāti jauniešu vidū.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

300 000 eiro tikšot tērēti gan bezmaksas maizes iegādei, gan informatīviem bukletiem.

Diskusijas par šo projektu sabiedrībā jau sākušās. Organizācijas mammām un tētiem vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa, piemēram, uzsver, ka rupjmaize patiešām ir vērtīgs un Latvijai raksturīgs produkts, bet viņu pārsteidzot šī summa – 300 000, kas atvēlēta četriem mēnešiem. Arī Bauskas novada iedzīvotāji aicināti pievienoties šai diskusijai.

Publicitātes foto, avots: zm.gov.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (19)

  1. Lasu un brīnos!Tas tik ir NOTIKUMS un ar tik brangu naudu reklamēts,kā mēs izaugām,zinot ko vajag zināt un savu reizi ,ko nevajag.Tagad gan nu tā edis rupjmaizi….mīļie nāciet pie prāta,tukša naudas izsviešana.Ja ģimenē nav,tad ari nebūs!Smiekli nāk par šo pasākumu un arī dusmas,neliederigi izmesti tūkstoši.

    35
  2. Omīt,mūsdienās dabīgā rupjmaize ir retro turīgajiem.Tās vietā atdarinājumi kuri veselībai nemaz par labu nenāk,drīzāk otrādi.

    15
  3. Man personīgi garšo saldskābmaize, rupjmaizi nemaz neēdu, tā man ir par smagu. Šis vairāk ir ģimenes kompetencē- ko ēd vecāki, to mācās ēst un atpazīst bērni. Ja neēd mājās, kā ar 300 tkst to iemācīs?? Naudas izsviešana, manuprāt.

  4. Visi laikam sajukuši prātā, uz pliku maizi tagad grib uzvārīties.Prātiņ nāc mājās??

    12
  5. Skolnieciņām! Kad tavs bērns piedzims ar celiākiju, lai ēd rudzu maizi! Un garāks par 150 vai 160 cm lai neaug!

  6. Nepietiks tev te par visu un visur …irst? Jeb atkal tavu identitāti ir kremlis nozadzis?

    1
    1
  7. Skolnieciņš baigi labo pozu ieņēmis: …irš par visu ko un visur kur, bet tad, kad kaut kas nepatīk, tad raksta – tas jau neesmu es, to kremlis, kas nozadzis identitāti.

    1
    1
  8. Es nabadzību nosaucu savos vārdos. Bet tu to sauc par diršanu. Esmu pieradis, ka mani mani diskreditē un no manis mālē Latviju un Ukrainu nīstošu pusjukuša krieva tēlu. Meta dati jebkuram veblapas adminam ir pieejami, kurš, kur un ko raksta var atsekot.

  9. Es vēl atceros tos laikus vasarā,kad vectēvs svieda medu,ome cepa rupjmaizi maizes krāsnī un aizejot uz pagrabu pēc auksta piena ,bija lielisks pēcpusdienas paēdiens.Tagad droši vien tas arī ir iespējams,tikai arvien retāk.

  10. Lielai daļai mūsdienu “nabagu”, ja alga nav 2-3 tūkst. uz rokas, tad ir “šausmīga nabadzība”, ko “saukt īstajos vārdos”! To zinu no savas pieredzes. Nav iespējams atrast strādātājus par 1500 eiro, jo par tādu “nabadzības pabalstu” jau nestrādāšot 8 st. dienā!

  11. Kur , un kādā darbā parastais proletārietis var nopelnīt 1500 uz rokas par 8 st . darbu ?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.