Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Par kritērijiem skolām sola spriest rūpīgi Saeimā trīs lasījumos

Par kritērijiem skolu darbībai paredzēts spriest rūpīgi Saeimā trīs lasījumos, šādu viedokli šodien pēc valdību veidojošo partiju sanāksmes pauda koalīcijas partiju politiķi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

”Apvienotā saraksta” (AS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars uzsvēra, ka AS aicināja no budžeta paketes izslēgt konkrētos Izglītības likuma grozījumus, kas bija iecerēti kā sākums skolu tīkla reformai, jo šāda reforma nevarot tikt izskatīta divos lasījumos. Tavara ieskatā, par izglītības reformu jābūt kvalitatīvai diskusijai ne tikai Ministru kabinetā, bet arī parlamentā, un tie rūpīgi jāskata trīs lasījumos Saeimā.

Arī ”Nacionālās apvienības” (NA) pārstāvis, Kultūras ministrijas (KM) parlamentārais sekretārs Ritvars Jansons sacīja, ka skolu tīkla jautājumi Saeimā tiek nopietni diskutēti, un arī šie grozījumi tiks skatīti trīs lasījumos Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā. Līdzšinējā prakse komisijā pierāda, ka diskusijas rezultātā ir iespējams nonākt pie laba rezultāta, uzskata Jansons. 

Savukārt Ministru kabineta prezidents Krišjānis Kariņš (JV) uzsvēra, ka galvenais uzdevums ir gādāt par kvalitatīvu izglītību visiem Latvijas bērniem neatkarīgi no dzīvesvietas. Lai varētu sniegt kvalitatīvu izglītību, esot nepieciešamas reformas. Patlaban koalīcijā ir dažādi viedokļi, kā izmaiņas var veikt, bet premjers ir pārliecināts, ka vienošanās tiks rasta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, Izglītības likuma grozījumi paredzēja pārskatīt skolu kritērijus, piemēram, par minimālo bērnu skaitu klasē. AS politiķu ieskatā, šie grozījumi būtu apdraudējuši mazo lauku skolu turpmāku pastāvēšanu un nozīmētu slēgšanas draudus vairāk nekā trešdaļai lauku skolu.

AS Saeimas frakcijas ieskatā, skolu tīkla reforma ir nepieciešama, bet grozījumi likumā jāvirza parastajā kārtībā caur Saeimas Izglītības komisiju ar pilnvērtīgām diskusijām parlamentā, nevis caur budžeta likumu paketi.

Izglītības ministre Anda Čakša (JV) atzinusi, ka grozījumi Izglītības likumā tika iekļauti budžeta paketē, lai darbs pie reformas virzītos raitāk. “Tā kā ir bijis, turpināties nevar. Demogrāfiskā situācija ir mainījusies. Reģionos bērnu un jauniešu skaits ir samazinājies par 30%, pat 40%,” grozījumu nepieciešamību pamatoja ministre, norādot, ka šobrīd esot skolas, kur bērnu skaits ir mazāks par skolotāju un tehnisko darbinieku kopskaitu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašlaik kritērijus un priekšlikumus skolu tīkla reformai izstrādā īpaša darba grupa Izglītības un zinātnes ministrijā. Ministre apstiprināja, ka tie uz Saeimu tiks virzīti parastajā kārtībā.

Foto:LSM.LV

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. 60 gadi. Dobeles rajona padomju saimniecības “Kaķenieki” cūkkopis Antons Bārtulis. Apņēmās izaudzēt 3 000 bekonu, bet to pārsniedza un bija jau 4000 nu kārta jau 5000. Te jau cūkas un veiksmīgs darbs,. Bet kā ar skolēniem un tie nav ne tikai skolā jābaro, bet arī jāmāca un tas skolēnu lielskaits klasēs neko labu mācībām nedos. Tikai piezīme – tad nezināja par cūku mēri – vinai cūkai ir un pārējām? Šodien tas pats skolniekiem – kāds ļauns vīruss un pārējiem no tā lielbara? Protams tad tās cūkas nemācīja, tikai jābaro, bet skolēni vēl arī jāmāca un pie katra stundā jāpieiet pat vairākas reizes…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.