Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pastāv risks līdz gada beigām nepabeigt 54 ES pašvaldību atbalsta projektus par vairāk nekā 400 miljoniem eiro

Pastāv risks līdz gada beigām nepabeigt 54 Eiropas Savienības (ES) pašvaldību atbalsta projektus par vairāk nekā 400 miljoniem eiro, teikts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ziņojumā, kuru šodien zināšanai pieņēma valdība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ES fondu 2021.- 2027.gada plānošanas perioda VARAM pārziņā esošo pasākumu pašvaldībām kopējais pieejamais ES fondu finansējums ir 741,7 miljoni eiro. 

Šie līdzekļi bija pieejami pašvaldību ēku infrastruktūras un energoefektivitātes uzlabošanai, infrastruktūras attīstīšanai uzņēmējdarbības atbalstam, pasākumiem, kas vērsti uz pašvaldību pielāgošanos klimata pārmaiņām, vides aizsardzību un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu, pirmsskolas izglītības infrastruktūras attīstībai, publiskās ārtelpas attīstībai,  jaunu un inovatīvu risinājumu attīstīšanai efektīvākai pakalpojumu nodrošināšanai pašvaldībās.

Saskaņā ar Finanšu ministrijas sniegto informāciju 13.septembrī īstenošanā esošajos projektos ar dažādiem riskiem vēl neizmaksātais ES fondu maksājumu apjoms kopā ir 531,9 miljoni eiro, jeb 11,5% no ES fondu piešķīruma. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No tiem lielākā daļa – 427,9 miljoni eiro ir 54 projektos ar augstiem riskiem to pabeigšanai līdz šī gada beigām.

Kā vienu no risinājumiem VARAM min neizmantoto ES kohēzijas politikas programmas fondu līdzekļu pārdali un novirzīšanu divējādās lietojamības infrastruktūras izveidei, lai risinātu pašvaldību iesniegtās vajadzības mobilitātes un pakalpojumu infrastruktūras jomās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.