Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldības varēs saņemt aizņēmumu vispārējās izglītības iestāžu infrastruktūras uzlabošanai

Pašvaldības varēs saņemt valsts budžeta aizņēmumu investīciju projektu īstenošanai, lai nodrošinātu vispārējās izglītības iestāžu infrastruktūras uzlabošanu un labiekārtošanu, tostarp sporta laukumu atjaunošanu un dienesta viesnīcu infrastruktūras uzlabošanu, paredz šodien valdībā apstiprinātie Ministru kabineta (MK) noteikumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) norādīja, ka atšķirībā no Eiropas Savienības (ES) 2014.-2020.gada plānošanas perioda sekojošajā ES 2021.-2027.gada plānošanas periodā šāds atbalsts plānots ierobežots, paredzot noteiktam vispārējās izglītības iestāžu lokam – speciālajām izglītības iestādēm vai arī vispārējās izglītības iestādēm ārpus novadu pašvaldību administratīvajiem centriem.

Otrdien apstiprinātie MK noteikumi attiecināmi uz tām pašvaldībām, kuras ir veikušas, veic vai paredzējušas veikt vispārējās izglītības iestāžu tīkla sakārtošanu, un to dibinātām vispārējās izglītības iestādēm. Ņemot vērā, ka projekta pieteikuma iesniegšanas brīdī izglītības iestāde var neatbilst noteikumos noteiktajam izglītojamo skaita kritērijam, pašvaldībai jāiesniedz domes lēmums, apliecinot, ka līdz šī gada nogalei tiks pieņemti atbilstoši lēmumi par pašvaldības vispārējās izglītības iestāžu reorganizāciju vai likvidāciju.

Lai mazinātu riskus par neatbilstoši veiktu izdevumu rašanos, investīciju projekta īstenošanas rezultātā jārada jauns pamatlīdzeklis, ieguldījuma īpašums vai nemateriālais ieguldījums vai jāuzlabo attiecīgā pamatlīdzekļa, ieguldījuma īpašuma vai nemateriālā ieguldījuma stāvokli tā lietderīgās lietošanas laikā. Vienlaikus projekta īstenošanā nav pieļaujama būtiska novirze no investīciju projektā norādītā finansējuma apmēra.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānots, ka investīciju projektu pieteikumus pašvaldības var iesniegt līdz katra mēneša 7.datumam. Kā pēdējais investīciju projektu pieteikumu iesniegšanas termiņš ir noteikts šī gada 7.augusts. Atbalstītie investīciju projekti būs jāsāk īstenot līdz šā gada 31.decembrim un jāīsteno līdz 2025.gada beigām.

IZM skaidro, ka precīzu finansējuma apjomu un finansējuma sadalījumu pa gadiem pašlaik nav iespējams norādīt, jo nav iespējams precīzi prognozēt, cik pašvaldības iesniegs projektus un kāds kopējais finansējuma apmērs būs nepieciešams to īstenošanai.

Saskaņā ar likumu par valsts budžetu 2023.gadam un budžeta ietvaru no 2023.gada līdz 2025.gadam, pašvaldībām pieejamais kopējais Valsts kases aizņēmumu apjoms ir 178 miljoni eiro, tai skaitā skolu infrastruktūras attīstības vajadzībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2021.gadā IZM īstenoja līdzīgu investīciju projektu pieteikumu atlasi, kur 42 pašvaldības iesniedza 81 investīciju projektu pieteikumu, ar kopējo aizņēmuma apmēru no 2021.gada līdz 2023.gadam 71 300 000 eiro. Savukārt 2022.gadā Valsts kases aizdevumu izsniegšana pašvaldībām skolu mācību vides modernizēšanai tika turpināta ierobežotā apjomā.

Ilustratīvs attēls no pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.