Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldību vadītāji: Pedagogu atalgojums vairs neietekmē jauno cilvēku izvēli, vai strādāt skolā

Pedagogu atalgojums vairs nav galvenais iemesls, kādēļ jaunie cilvēki neizvēlas darbu skolā, uzskata pašvaldību vadītāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūru LETA informēja Latvijas Universitātē (LU), starp uzskaitītajiem iemesliem izskan sabiedrībā izplatītie mīti par skolotāja profesiju, nepietiekams atbalsta personāla skaits skolās, lai spētu kvalitatīvi īstenot iekļaujošo izglītību, nepietiekams līdzsvars starp vecāku un skolēnu pienākumiem un tiesībām, kā arī metodisko materiālu un atbalsta trūkums skolotājiem.

Aizvadītajā nedēļā LU un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvji tikās ar novadu pašvaldību un izglītības pārvalžu vadītājiem, lai diskutētu par pedagogu sagatavošanu un tālākizglītību. 

Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV), LU rektors, profesors Indriķis Muižnieks un LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes (PPMF) dekāne, profesore Linda Daniela LU filiālē Cēsīs tikās ar Cēsu, Valmieras, Limbažu, Smiltenes, Siguldas, Saulkrastu, Valkas, Alūksnes, Gulbenes un Balvu novadu pašvaldību pārstāvjiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Padziļinātu ieskatu Vidzemes reģiona izglītības jomas aktualitātēs un izaicinājumos sniedza Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (JV), Valmieras novada domes priekšsēdētājs Jānis Baiks (“Valmierai un Vidzemei”) un Izglītības pārvaldes vadītāja Iveta Pāže, Smiltenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītājs Edgars Roslovs un Siguldas novada pašvaldības Izglītības un sporta pārvaldes vadītāja Sigita Upmale.

Līdzīgi kā citur Latvijā, arī Vidzemē trūkst pedagogu eksakto zinību mācību priekšmetos un ir nepietiekams atbalsta speciālistu – sociālo pedagogu un psihologu – skaits. Tāpat reģiona skolām nepieciešami mūzikas, mākslas un sporta skolotāji, sarežģīti ir atrast arī skolu direktorus. Lai pēc iespējas aizpildītu trūkstošās vakances, izglītības pārvaldes nodrošina skolotājiem gan papildu piemaksas, gan dienesta dzīvokļus, gan ceļa izdevumu kompensāciju un veselības apdrošināšanu. 

Šī bija otrā šāda tikšanās. Pirmā diskusija notika 12.oktobrī LU filiālē Bauskā un tajā piedalījās Bauskas, Jelgavas, Dobeles, Olaines, Ķekavas, Ogres, Salaspils, Ropažu, Ādažu, Jūrmalas un Mārupes pašvaldību izglītības jomā iesaistītie.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sarunu cikls novembrī turpināsies arī citos Latvijas reģionos. Tikšanos noslēgumā, ņemot vērā diskusijās izskanējušos ieteikumus, iecerēts sagatavot rīcības plānu to ieviešanai.

Foto: IZM

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

 1. man tie pedagogi apnikusi, cikst un pikst, tad lai nestrada, maksa viniem normali, melo ka par maz un maz.
  pedagogs ta ir diagnoze. riebjas vini.

  3
  3
 2. Daudz agrāk – sociālismā – jaunajiem skolotājiem pāc augstskolas deva nosūtījumu uz darbu skolā kopā ar dzīvokli – šodien kāda alga un cik maksā dzīvoklis? Tad brīnās. Sāc ar normālas maksas īres dzīvokli – to aizmirsuši? Tā nav baņķiera alga un dzīvot teltī? Cik naivi – vai prāta muļķīgi…

 3. Apsolūti nepiekrītu. Nevajag pārspīlēt. Pedagogiem ir vidējs atalgojums atbilstoši nostrādātajām stundām. Lai strādā kā visi 40 h nedēļā un būs alga, ja strādā labākajā gadījumā 20h, tad čiks vien sanāk

  1
  1
 4. Dikti tu zini, cik stundas nedēļā strādā skolotājs! Bez tā, ka strādā tikai 20 stundas nedēļā, uzraksti arī vēl, ka 3 mēnešus vasarā vispār nestrādā un ka mācību gada laikā ir trīs brīvlaiki, kad arī nestrādā – lai būtu pilnīga skaidrība par tavu “saprašanu” par skolotāja darbu.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.