Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pēc ziemas brīvlaika skolās atsākas mācības; bargajā salā skolēni var neiet uz skolu

Šodien, 8. janvārī, pēc ziemas brīvlaika skolās sākas mācību gada otrais semestris. Ziemas brīvlaiks ilga divas nedēļas no pērnā gada 25.decembra. Nākamais brīvlaiks vairumu skolēnu gaida pavasarī – no 11.marta līdz 15.martam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā laikapstākļus un zemo temperatūru, jaunākie skolēni var neapmeklēt izglītības iestādes. Izglītības kvalitātes valsts dienests precizē, ka līdz 12 gadus veci bērni uz skolu var neiet, ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 20 grādiem, bet bērni vecumā no 13 gadiem – ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 25 grādiem.

Tas noteikts Ministru kabineta 27.12.2002. noteikumos Nr.610 “Higiēnas prasības izglītības iestādēm, kas īsteno vispārējās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības, profesionālās pamatizglītības, arodizglītības vai profesionālās vidējās izglītības programmas”.

Gadījumos, kad gaidāma zema gaisa temperatūra, izglītības iestāde sadarbībā ar tās dibinātāju (pašvaldību) var pieņemt lēmumu par mācību darba organizāciju šajās dienās, par to savlaicīgi informējot skolēnus un viņu vecākus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tomēr ņemot vērā, ka gaisa temperatūra bērna dzīvesvietā un skolas atrašanās vietā var atšķirties, vecākiem katrā atsevišķā gadījumā pašiem jāpieņem lēmums par skolas apmeklēšanu. Vienlaikus vecākiem ir jāinformē skola par bērna neierašanās iemesliem, un skolai, izvērtējot apstākļus, jāpieņem atbilstīgs lēmums par skolēna mācību stundu kavējumu attaisnošanu.

Mācību gads 1.-8.klases un 10.-11.klases izglītojamajiem noslēgsies 31.maijā, 9.klases skolēniem – 14.jūnijā, bet 12.klases skolēniem – 21.jūnijā.

Foto:lsm.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.