Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pensiju un pabalstu saņemšanai personai ir jāatver savs personīgais konts

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) atgādina, ka VSAA pensiju un pabalstu saņemšanai kredītiestādes vai Pasta norēķinu sistēmas kontā, personai ir jāatver savs personīgais konts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VSAA preses sekretāre Iveta Daine aģentūrai LETA skaidroja, ka šāda kārtība par pakalpojumu izmaksu personas kontā ir noteikta likumos “Par valsts pensijām”, “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”, “Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām”, “Valsts sociālo pabalstu likumā” un citos.

Izmantojot citai fiziskai personai, piemēram, ģimenes loceklim piederošu kontu, ir risks, ka VSAA maksājums netiks saņemts, jo svarīgi, lai konta īpašnieka vārds sakrīt ar VSAA maksājuma saņēmēja vārdu.

Ja, pieprasot VSAA pakalpojumu, VSAA ir iesniegti dati par citai personai piederošu kontu, iestāde aicina nekavējoties to mainīt, norādot VSAA maksājumu saņemšanai savu personīgo kredītiestādes kontu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iesniegumu par konta maiņu var iesniegt, parakstot ar drošu elektronisko parakstu un nosūtot uz e-pastu “pasts@vsaa.gov.lv”, izmantojot e-adresi, nosūtot pa pastu jebkurai VSAA nodaļai vai atstājot jebkurā VSAA nodaļā dokumentu kastītē. Iesniegums konta maiņai jāiesniedz savlaicīgi.

Pēc konta nomaiņas VSAA atkārtoti veiks aizturēto maksājumu izmaksu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Un ja nu mūsu pensionārs ir akls,vai ar kustības traucējumiem,tad pat nevari uzrakstīt pilnvaru uz bērniem,vai citiem tuviniekiem,tas gan ir marasms,jeb atkal,ja pilnvarotais gadā saņem summu,kurai atkal liekas virsū mūsu nodokļu rausēji,tā jau mūsu pensionārus čakarē,kaut vai ar pensiju dotācijām,viss pateicoties bijušajai labklājības ministrei,kā arī jaunais lēmums bīda uz to,kā dotācija būs reizi 3 gados,jo daļa pensionēšanos pa gadiem,-laba ideja,-talantīga domā lai tikai apčakarētu,lai nolādēti !!!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.