Vispārējās pensionēšanās vecums šogad palielināts līdz 65 gadiem, bet pensijas saņemšanai nepieciešamais minimālais darba stāžs – līdz 20 gadiem.
Salīdzinoši 2024.gadā tiesības uz valsts vecuma pensiju bija no 64 gadu un deviņu mēnešu vecuma, ja apdrošināšanas stāžs nebija mazāks par 15 gadiem.
Savukārt personām, kuru apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 30 gadiem, ir tiesības pensionēties priekšlaicīgi jeb divus gadus pirms vispārējā pensionēšanās vecuma sasniegšanas. Pensionēties priekšlaicīgi 2025.gadā var personas, kuras sasniegušas 63 gadu vecumu.
Latvijā kopš 2014.gada notiek pensionēšanās vecuma pakāpeniska palielināšana, proti, pensionēšanās vecums ik gadu tiek palielināts par trīs mēnešiem, līdz 2025.gadā sasniedz 65 gadu vecumu.
Attiecīgi ar šo gadu ir noslēgusies 2014.gadā aizsāktā pakāpeniskā pensionēšanās vecuma palielināšana.
Ilustratīvs attēls no Shutterstock.
2014.gadā aizsāktā pensionēšanās vecuma palielināšana ir pabeigta, tad jau laiks sākt nākamo kampaņu ar mērķi – 70 gadi.
Šādi darbaspēka tirgu nerisina.Absurds.Tikai palielina mirstību kura Latvijā mūsdienās jau tā ir ievērojama.Jādomā par jauniešu motivāciju palikt un dzīvot uz vietas nevis meklēt laimi citās zemēs.Piemēram,tā pati “”lēto”” īres dzīvokļu paredzēšana nevis ierēdniecībai ,bet tieši jaunajām ģimenēm nešķirojot profesijas.
Vajag nodrošināt cienīgu atalgojumu, lai bav lielai cilvēku daļai jāizdzīvo, bet gan var dzīvit dzīvi nedomājot par šobrīd aktuālām problēmām. Ja viss valstī sakārtots un tauta ir pirmajā vietā ar stabilu un sakārtotu dzīvi,tad neko nesaku. Cilvēki ir noguruši domājot par to kā paēst, medikam. iegādāties. Ceļošana un citas baudāmas izklaides ir tāls sapnis.
Genocīda sastāvdaļa.