Pērn pieaudzis ilgstošu hospitalizāciju skaits bērniem ērču encefalīta dēļ, aģentūru LETA informēja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Komunikācijas daļas vadītāja Dace Zaldāte-Rozentāle.
Pērn četri bērni ilgstoši ārstējās Bērnu slimnīcā, no kuriem viens nonācis intensīvajā terapijā. Savukārt visiem bērniem saslimšana ir radījusi paliekošas sekas veselībai.
Kopš 2000.gada kopumā ar ērču encefalītu ir saslimuši 557 bērni jeb katrs desmitais ērču encefalīta pacients Latvijā.
Bērnu slimnīcas Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja Dace Zavadska skaidro, ka ērču izplatību nav iespējams ietekmēt un ar tām katrs laiku pa laikam satiekas kā mežā, tā pilsētas parkos un piemājas dārzos. Tā kā ērču encefalīts atstājot ilgstošas un nopietnas sekas uz bērnu nervu sistēmas attīstību un samazinot kognitīvās spējas, valsts jau ilgstoši esot sniegusi būtisku finansējumu, taču ne visi to esot izmantojuši.
Ērču encefalīts attīstības gaitā skar centrālo nervu sistēmu, kas bērna vecumā ir tikai attīstības stadijā. Tas rada uz mūžu paliekošus nervu sistēmas bojājumus un funkcionālos traucējumus.
Vakcīna pret ērču encefalītu ar 50% valsts kompensāciju ir pieejama visiem bērniem no 12 līdz 24 mēnešu vecumam un šajā laikā ir iespējams veikt pilnu primāro vakcinācijas kursu. Savukārt no viena līdz 18 gadu vecumam šogad valsts 100% apmērā apmaksā vakcināciju pret ērču encefalītu bērniem, kas ir deklarējušies Kuldīgas, Ventspils, Talsu vai Dienvidkurzemes novadā.
Izcirtumus(aizaugušos čūskulājus) pret ērcēm miglojiet liekuļu bars.