Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pērn vairāki simti cilvēku apguvuši vardarbīgas uzvedības mazināšanas kursus

Pērn 395 vīrieši un 32 sievietes pēc tiesas lēmuma apguvuši vardarbīgas uzvedības mazināšanas kursus, aģentūru LETA informēja pakalpojuma nodrošinātājs SIA “Mācību centrs MKB”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Salīdzinājumam brīvprātīgi šo pakalpojumu katru gadu saņem vidēji 500 personas, aģentūra LETA uzzināja Labklājības ministrijā (LM).

Kopš 2021.gada jūlija personai ar vardarbīgu uzvedību kā vienu no pagaidu aizsardzības pret vardarbību līdzekļiem var noteikt pienākumu apgūt minēto kursu. Katru gadu cilvēku skaits, kas šos kursus apgūst, pieaug.

2023.gadā pakalpojumu pēc tiesas lēmuma saņēma 255 vīrieši un 14 sievietes. Savukārt 2022.gadā – 146 vīrieši un astoņas sievietes, bet 2021.gadā, laika posmā no 1.jūlija līdz 31.decembrim, pakalpojumu saņēma 20 vīrieši un viena sieviete.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā norāda centrā, vidējais klientu vecums ir no 35 līdz 45 gadiem.

Jau vēstīts, ka no 1.aprīļa tiesas uzdotos vardarbīgas uzvedības mazināšanas kursus būs jāapgūst pusgada laikā līdzšinējo 12 mēnešu vietā.

Tas attieksies uz gadījumiem, kad tiesa tā spriedusi, pieņemot lēmumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat attiecīgā pakalpojuma sniedzējam mēneša laikā būs jāsagatavo noslēguma ziņojums tiesai vai tiesnesim, kas pieņēma attiecīgo lēmumu, ja persona būs apguvusi sociālās rehabilitācijas kursu vai tas būs noslēgts. Tajā jāiekļauj informācija par klienta motivāciju pakalpojuma sniegšanas laikā un pakalpojuma rezultātiem.

Šādas izmaiņas tiek veiktas, ņemot vērā rekomendācijas, ko sniegusi Tieslietu padomes darba grupa tiesu darba organizācijas izvērtēšanai lietās, kas saistītas ar vardarbību ģimenē un draudiem personas dzīvībai vai veselībai.

LM prognozē, ka līdz ar šīm izmaiņām tiks uzlabota pakalpojuma apguve un ietekme uz vardarbīgas uzvedības mazināšanu, iespējams, būs ātrāka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tādējādi persona ar vardarbīgu uzvedību ātrāk apzināsies savu uzvedību un sekas, pielietojot vardarbību pret saviem ģimenes locekļiem un partneriem, līdz ar to mazināsies risks cietušajiem atkārtoti ciest no vardarbības, cer ministrijā.

Šo sociālās rehabilitācijas pakalpojumu nodrošina vai nu individuālu konsultāciju vai grupu nodarbību veidā. Individuālās konsultācijas paredz ne vairāk par 16 psihologa konsultācijas 45 minūšu ilgumā. Savukārt līdz 12 cilvēku grupu sastāvam nodrošina 16 divu stundu ilgas nodarbības.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

  1. māmiņām ar bērniem vajadzētu iziet šādus kursus, lai zina kā sabiedrībā uzvesties un ja k”ads ko aizrāda agresīvi nemesties virsū.

    4
    2
  2. piekrītu, mamaškas knēveļiem mūsdienās par daudz atļauj un atļaujās pašas, sīkais sabiedriskā vietā muti nevar aizvērt un tas visiem jācieš. Nācās aizrādīt. Ko tik man nenācās pēc tam dzirdēt no tas mamaškas ar tizlo puķaino mugurssomiņu. No comments. Mamaškai jāiziet kursi, kā knēvei audzināt un kā pašai uzvesties sabiedrībā ar bērnu/ Sieviete ar bērnu nav nekāda priviliģētā mūsu valstī, bet bezkaunība gan pāri galvai.

    6
    1
  3. Uzmanities tādas ielaist īres dzīvoklī, izdomās, ka ir sieviete ar bērnu un var dzīvot pa velti un izlikt nevarēsi, jo vēl būs draudi.
    Atslēdziet dzīvoklī elektrību izvāksies pate :))) Jo tumsā ar sīko nesēdēs, ledusskapis arī atkusīs un kur nu, sveču gaismā sēdēs 🙂

    3
    1
  4. uzmanieties īres līgumu formēt ar sievieti ar bērnu un nestrādājošu, ko it kā bērna tēvs uztur, nu tur tiešām būs vienas problēmas.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.