Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pieejami 80 hektāri saulespuķu lauku, kuros var fotografēties

Jau otro gadu pēc kārtas Latvijas lauksaimnieki pavasarī apsēja savus laukus ceļmalās ar saulespuķēm visos valsts reģionos, tagad tās ir izaugušas un zied. Latvijas iedzīvotājiem apskatei pieejami ap 50 lauku, kurus apmeklēt, informē Lāsma Gumennikova, LPKS «LATRAPS» komunikācijas speciāliste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī akcija ir lauksaimnieku dāvana mūsu valsts cilvēkiem un aicinājums ikvienam darīt un vairot prieku. Būt par lauksaimnieku – tas ir dzīvesveids, mūsu valsts lauksaimnieki audzē ne tikai pārtiku, bet dienu no dienas arī rūpējas gan par savu sētu, gan vidi un ainavu tai apkārt, tādējādi ceļot un stiprinot Latvijas valsti un tās cilvēkus.

Ir daudz vērtīgu agronomisku iemeslu, kāpēc lauksaimnieki izvēlas atvēlēt laukus, lai audzētu saulespuķes, taču vēl nozīmīgāk, tās ir simbols labajam: mieram un brīvībai, spēkam, kas nepieciešams, un dzīvespriekam; tā šajā izaicinājumiem pilnajā laikā sanākusi kā atbilde uz visu apkārt notiekošo. Audzējot saulespuķes, tiek stiprinātas cilvēciskās un valstiskās vērtības – darīt skaistu mūsu Latviju un palīdzēt tiem, kuriem mūsu atbalstu vajag visvairāk. Jauki, ka šī gada izaicinošajos laikapstākļos saulespuķes ir izaugušas un varam priecāties par to ziedēšanu, uzsver L. Gumennikova. Pavasarī lauksaimnieki saņēma saulespuķu sēklas, un tās tika iesētas vietās, kur viegli piekļūt garāmbraucējiem saulespuķu ziedēšanas laikā.

Ziedēšanas laikā visi aicināti saulespuķu laukos fotografēties un dalīties sociālajos tīklos ar bildēm, izmantojot akcijas tēmturus: («#daram_labu», «#LATRAPS_ziedo», «#LATRAPS_ziedot.lv» ). «Dodam iespēju fotografēties, griezt ziedus un pēc tam veikt labo darbu, sniedzot savu atbalstu «ziedot.lv» labdarības projektam «Cilvēkos ir spēks»,» skaidro L. Gumennikova. Kā minēts mājaslapā «ziedot.lv», projekta «Cilvēkos ir spēks» mērķis ir palīdzēt celt smagi slimu cilvēku dzīves kvalitāti, atbalstīt Latvijas dabas mantojuma saglabāšanu, palīdzēt izglītībā, palīdzēt Latvijas bērniem būt īpašiem un mīlētiem. Vairāku akcijas lauku malās ir izvietoti informatīvi materiāli ar QR kodu, kas «aizved» uz «ziedot.lv», kur var ērti izvēlēties ziedojuma apmēru un uzreiz arī ziedot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai atrastu laukus, kas piedalās akcijā, pieejama karte («Google  Maps» – https://ej.uz/latraps_ziedo_saulespuķes_2023), tādējādi ikviens var apmeklēt saulespuķu laukus. Diemžēl, kā noskaidroja «Bauskas Dzīve», šogad kartē neparādās neviens lauks Bauskas novadā.

Akcija norisinās jau otro gadu visu saulespuķu ziedēšanas laiku un tapusi kopā ar «ziedot.lv». Lauksaimnieki šogad izaudzējuši vairāk kā 80 hektārus saulespuķu laukus Latvijas ceļu malās.

Šī gada ekstremālie laikapstākļi ietekmējuši arī saulespuķes. «LATRAPS» biedri, Latvijas lauksaimnieki aicina ikvienu valsts iedzīvotāju doties uz saulespuķu laukiem, fotografēties, ar bildēm dalīties, griezt ziedus un, skenējot kodu lauka malā atrodamajās tāfelēs, ziedot pašu izvēlētu summu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.