Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Piefiksēta vardarbība pret dzīvniekiem Van Ansemu kažokzvēru audzētavā Polijā

Slepenā pētījumā vienā no lielākajām Polijas zvēraudzētavām dokumentēta daudzkārtēja cietsirdība pret dzīvniekiem, tostarp viņu mešana un sišana pret būriem. Šī ferma pieder nīderlandiešu Van Ansemu ģimenei, kam pieder arī “Baltic Devon Mink” zvēraudzētava Bauskas novada Iecavas pagastā, portālu informēja biedrībā “Dzīvnieku brīvība”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrībā pavēstīja, ka slepeno pētījumu veica Polijas dzīvnieku aizsardzības organizācija “Otwarte Klatki” (Atvērtie sprosti) sadarbībā ar aktīvistu, kurš piecas nedēļas strādāja fermā un slepeni dokumentēja fermas ikdienu.

Iegūtajos videoierakstos redzams, ka darbinieki brutāli izturas pret dzīvniekiem: ūdelēm tiek sists pa galvu un ķermeni ar kailām rokām, dūrēm un nūjām, kā arī ar spēku tiek mestas pret būru metāla un koka daļām un pat spiestas pret zemi ar kājām. Dokumentēts, kā darbinieki satver dzīvniekus aiz astēm, dažkārt tās savērpjot, un pēc tam ar spēku met ūdeles būros vai transportēšanas ratos. Nereti tika konstatēts, ka būri ir netīri, pilni ar putekļiem, spalvām, un daudzas ūdeles spēcīgi asiņo.

“Brutālā izturēšanās pret dzīvniekiem kažokzvēru audzētavās nav atsevišķs gadījums, bet gan sistēmiska problēma. Šī nav pirmā reize, kad atklājas šāda nežēlīga prakse,” komentēja Bogna Viltovska, “Otwarte Klatki” pētījumu direktore. “Šoreiz mēs esam piefiksējuši vardarbību pret dzīvniekiem zvēraudzētavā, kas pieder ietekmīgajai Van Ansemu ģimenei, kura it kā ievēro augstus dzīvnieku labturības standartus, par ko liecinot tādi sertifikāti kā WelFur. Tomēr realitāte, kas atspoguļota daudzos ierakstos no šīs fermas, liecina par pretējo,” piebilda Viltovska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: No organizācijas “Otwarte Klatki” albuma.

Biedrības “Dzīvnieku brīvība” vadītāja Katrīna Krīgere komentē: “Polijas zvēraudzētavā dokumentētais šokē, bet diemžēl nepārsteidz. Latvijā 2021.gadā Van Ansemu fermā “Baltic Devon Mink” tika dokumentēta līdzīga vardarbība pret dzīvniekiem. Tas veicināja zvēraudzēšanas aizlieguma pieņemšanu Latvijā. Ceram, ka arī Polija drīz pievienosies valstīm, kas atstājušas kažokādas pagātnē.”

Van Ansemi, nīderlandiešu ģimene, kuras vēsture ūdeļu audzēšanā aizsākās 20.gadsimta 60. gados, savu pirmo saimniecību Polijā izveidoja jau 1991.gadā. Kopš tā laika viņi ir paplašinājuši savu darbību ar fermām Latvijā, Rumānijā un ASV. Van Ansemiem piederošās zvēraudzētavas ir vienas no lielākajām Polijā – tajās šauros metāla sprostos tiek turēti pat vairāki simtiem tūkstošu ūdeļu.

Polija pašlaik ir lielākā kažokādu ražotājvalsts Eiropā un otrā lielākā pasaulē – aiz Ķīnas. Neraugoties uz pārliecinošo poļu vairākuma atbalstu kažokādu audzēšanas aizliegumam, iepriekšējos centienus atcelt kažokzvēru audzēšanu valstī ir kavējis kažokādu lobijs. Tomēr tuvākajās nedēļās tiks iesniegts jauns likumprojekts par kažokādu aizliegumu, kurā paredzēts piecu gadu pārejas periods un noteikumi par kompensācijām audzētājiem. “Otwarte Klatki” sagaida, ka šīs izmeklēšanas rezultāti kalpos par izšķirošu katalizatoru kažokzvēru audzēšanas aizlieguma ieviešanai Polijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.