Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pilotprojekta veidā Latvijā plāno īstenot pacientu attālinātu ārstēšanu mājās

Latvijā plānots pārņemt ASV īstenotu pieeju veselības pakalpojumu sniegšanā, pilotprojektā izmēģinot pakalpojumu “24×7 slimnīca mājās”, kura ietvaros pacientu nenogādā slimnīcā, bet tā vietā konsultē un uzrauga attālināti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūru LETA informēja Veselības ministrijā (VM), tiekoties ar ASV vēstnieku Kristoferu Robinsonu, veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV) informēja par savām prioritātēm amatā, kā arī amatpersonas pārrunāja neseno ministra vizīti ASV un Džona Hopkinsa Medicīnas centra Baltimorā apmeklējumu.

Ministrs informēja vēstnieku, ka Džona Hopkinsa Medicīnas centrā padziļināti iepazina slimnīcas pārvaldību, digitalizācijas procesus un inovācijas, pacientu drošības un ārstniecības kvalitātes jautājumus.

Abu Meri skatījumā, Latvijā iespējams pārņemt integrēto pieeju veselības pakalpojumu sniegšanā. Viņš iecerējis Latvijā izmēģināt ASV pieredzi pakalpojuma “24×7 slimnīca mājās” organizēšanā. Programma “24×7 slimnīca mājās” esot slimnīcu pakalpojumu grozā integrēts pasākums, ieskaitot teleuzraudzību, kas nodrošinātu ārstu un medmāsu mājas vizītes atbilstoši pacienta vajadzībām un izstrādātajam aprūpes plānam. Šāds pakalpojums ļautu izvairīties no nepamatotas hospitalizācijas, pauž VM.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Runājot par savām prioritātēm amatā, ministrs norādīja uz izstrādāto zāļu cenu veidošanas modeli, kas līdzsvaros recepšu medikamentu cenas ar pārējām Baltijas valstīm, uzsākto slimnīcu tīkla attīstību, ko nosaka gan cilvēkresursi nozarē, gan virzība uz vienotu kvalitātes kritēriju ieviešanu, kā arī primārās veselības aprūpes sistēmas stiprināšanu, kas atslogotu arī stacionāro līmeni. Papildus jāattīsta telemedicīna un digitalizācija nozarē kopumā, tajā skaitā e-rindas pakalpojums – pieraksti pie ārstiem un uz izmeklējumiem.

Ar ASV sekmīgi sadarbojas slimnīcas. Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca un Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca piedalās ASV farmācijas firmu zāļu un medicīnas ierīču klīniskajos pētījumos. Bērnu klīniskai universitātes slimnīcai ir sadarbība ar ASV ārstiem sarežģītu slimnieku ārstēšanā konsultatīvā un operāciju līmenī. Savukārt augstākās izglītības jomā Rīgas Stradiņa universitātē šogad programmās “Medicīna” un “Zobārstniecība” studē 17 studenti no ASV.

Latvijas Investīciju attīstības aģentūra veic pastiprinātas mārketinga aktivitātes veselības tūristu no ASV piesaistīšanai. 2022.gadā Latvijas ārstniecību iestāžu pakalpojumus izmantoja 829 ASV pilsoņi un kopējie Latvijas ārstniecību iestāžu ienākumi sasniedza 236 515 eiro.

Foto:Ilustratīvs (Foto: Desmond Wee)

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Attālināti arī operēs? Attālināti ņems asins analīzes? Varbūt nav ko sarežģīt un jāsāk ar attālinātu apbērēšanu. Sūtiet tādus ārstētājus tvērumā!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.