Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pirmo reizi eksāmenu optimālajā līmenī angļu valodā kārtos 11.klases skolēni

Šodien pirmo reizi eksāmenu angļu valodā kārtos tie 11.klases skolēni un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi, kuri ir veiksmīgi pabeiguši svešvalodas apguvi atbilstoši jaunajam mācību saturam un pieejai, aģentūru LETA informēja Valsts izglītības satura centra Administratīvās nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Bērziņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim visi skolēni neatkarīgi no viņu izglītības iestādes profila, valodu apguvei pieejamā stundu skaita un skolēnu interesēm 12.klases noslēgumā kārtoja vienu centralizēto eksāmenu svešvalodā – angļu, franču, vācu vai krievu valodā.

Turpmāk visiem skolēniem, kuri apgūst vispārējās izglītības saturu, tostarp vispārizglītojošo skolu un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem, jākārto svešvalodu eksāmens vismaz optimālajā līmenī angļu, franču vai vācu valodā.

Šodien un rīt apmēram 5000 skolēnu kārtos optimālā līmeņa eksāmenu angļu valodā. Savukārt 12.maijā notiks franču valodas optimālā līmeņa eksāmens, kuru kārtos deviņi skolēni, un 13.maijā eksāmenu vācu valodā kārtos 14 skolēni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VISC vērš uzmanību, ka izglītības iestādēs īpaši nosakāmi un nodrošināmi informācijas izpaušanas ierobežojumi, kā arī nav pieļaujama satura izpaušana, kas var radīt priekšrocības kādam izglītojamam vai izglītojamo grupai, tajā skaitā eksāmenu uzdevumu fotografēšana un elektroniska pārsūtīšana.

Arī šogad Valsts policija sadarbībā ar VISC pārstāvjiem centralizēto eksāmenu norises laikā veiks pasākumus, lai novērstu centralizēto eksāmenu uzdevumu prettiesisku izpaušanu, tostarp centralizēto eksāmenu uzdevumos būs iestrādāti papildus drošības elementi, kas to prettiesiskas izplatīšanas gadījumā ļaus vieglāk identificēt pārkāpēju. Valsts policija atgādina, ka par centralizēto eksāmenu darbu satura izpaušanu pirms to norises laika ir paredzēta kriminālatbildība un skolēnu rakstītie darbi var tikt anulēti.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.