Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pirmsskolas pedagogu atalgojuma minimālā likme no līdzšinējiem 1240 eiro pieaugs līdz 1526 eiro mēnesī

No 2024.gada 1.janvāra, atbilstoši valdībā apstiprinātajam pedagogu darba samaksas likmes pieauguma grafikam, paredz palielināt arī pirmsskolas pedagogu minimālo atalgojuma likmi par 23% līdz 1526 eiro. Tas nozīmē, ka pirmsskolas pedagogu minimālā atalgojuma likme tiek izlīdzināta ar pārējo vispārējās izglītības pedagogu zemāko mēneša darba algas likmi. To paredz otrdien, 5.decembrī valdībā apstiprinātais Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais rīkojuma grozījums, portālu informēja IZM.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paredzēts, ka pirmsskolas pedagogu atalgojuma minimālā likme no līdzšinējiem 1240 eiro pieaugs līdz 1526 eiro mēnesī par 40 stundu darba slodzi nedēļā.

Pirmsskolas pedagogu minimālā atalgojuma likmes izlīdzināšana ar pārējo vispārējās izglītības pedagogu atalgojumu tiek nodrošināta atbilstoši šā gada 29.jūnija Satversmes tiesas spriedumam. Nepieciešamais finansējums pirmsskolas pedagogu darba samaksas izlīdzināšanai iekļauts IZM bāzes izdevumos 2024. – 2026.gadam un atbalstīts Ministru kabineta apstiprinātajā un Saeimā iesniegtajā likumprojektā par 2024.gada valsts budžetu un budžeta ietvaru 2024., 2025. un 2026.gadam.

Kopumā, lai nodrošinātu Satversmes tiesas lēmuma par pirmsskolas pedagogu zemākās algas likmes izlīdzināšanu ar pārējo vispārējās izglītības pedagogu zemākās mēneša darba algas likmi un sākot ar 2024.gada 1.janvāri nodrošinātu pirmsskolas pedagogu zemākās vienas stundas likmes palielinājumu līdz 9,54 eiro, piešķirtais papildu finansējums ir 16 328 984 eiro apmērā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bērnu no 1,5 līdz 4 gadu vecumam izglītošanā nodarbināto pedagogu darba samaksa un atalgojuma palielinājums, tiek finansēts no pašvaldību budžetiem.

Jau iepriekš valdībā apstiprinātais pedagogu darba samaksas pieauguma grafiks paredz, ka no nākamā gada 1.janvāra zemākā pedagogu darba algas likme par 40 stundu slodzes darba nedēļu sasniegs 1526 eiro, bet 2025.gadā – 1656 eiro.

Kā vienu no svarīgākajām 2024.gada prioritātēm IZM izvirzījusi pedagogu darba samaksas pieauguma grafika īstenošanu pirmsskolas izglītībā, vispārējā un profesionālajā izglītībā, profesionālajā ievirzē un interešu izglītībā, kā arī augstākajā izglītībā. Darba samaksas palielināšanai pedagogiem, saskaņā ar apstiprināto grafiku, nākamajā gadā papildus paredzēti 91,3 miljoni eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tuvākajā laikā paredzēts valdībā skatīt arī pedagogu darba samaksas noteikumu grozījumus, kas paredz jauno pedagogu atalgojuma minimālās likmes piemērošanu no 2024.gada 1.janvāra.

Apstiprinātais rīkojuma grozījumu projekts “Grozījums Ministru kabineta 2023.gada 18.aprīļa rīkojumā Nr. 226 “Par pedagogu zemākās darba samaksas likmes pieauguma grafiku laikposmam no 2023.gada 1.septembra līdz 2025.gada 31.decembrim” pieejams Ministru kabineta tīmekļvietnē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

 1. Tas nav no vienkāršākajiem darbiem, ne visiem, īpaši, tiem darbiniekiem, kuri ir daudzus gadus nostrādājuši un sasnieguši pirmspensijas vecumu, ir psih.smagi izrurēt bērnu kņadu, troksni, kuru bērni taisa rotaļājoties, bet bērns caur rotaļu mācās. Bērni jāmīl no visas sirds, jārūpējas par viņiem, jāmāk noturēt viņu uzmanība, lai iemācītu bērniņiem daudz un dažādas prasmes sākot no iešanas uz podiņa, zeķu uzvilkšanas, karotes turēšanas, līdz lasīšanai un rakstīšanai. Tāpēc, tas ir pareizi, ka šo profesiju pārstāvji, saņems lielāku algu. Vēl par ped.palīgiem būtu jāpadomā. Ne katram ir dots strādāt pirmsskolā, tai jābūt diagnozei un milzīgai pacietībai, labestībai un mīlestībai. Lai vecās visiem šīs profesijas pārstāvjiem.

  22
  1
 2. Man kāds teica, nu ne viena tur nav pārstrādājusies, es negribētu vest savu bērnu pie aidzinātājām, kuras ir pārstrādājušās, vai izdegušas, tā būtu bērnam katastrofa.

  11
 3. “Bērni jāmīl no visas sirds, jārūpējas par viņiem, jāmāk noturēt viņu uzmanība, lai iemācītu bērniņiem daudz un dažādas prasmes sākot no iešanas uz podiņa, karotes turēšanas, līdz lasīšanai un rakstīšanai.”
  Savulaik, bērnudārza “Saulespuķe” ” Rūķīšu” grupiņā auklīte Sanita sacīja, ka viņa un audzītes “iešanu uz podiņa” nevarot palīdzēt mācīt, jo “grupiņā esot paklāji”. Tāpat “zeķu uzvilkšanas” un citas prasmes viņas nevarot mācīt, jo grupiņā “esot ātrs ritms” un “citus bērnus satrauks” mācāmā raudāšana.

 4. Valsts kanceleja jau vasaras sākumā aprēķinājusi, kāds atalgojums 2024. gadā pienākas Valsts amatpersonām.

  Valsts prezidenta, Saeimas priekšsēdētāja, Ministru prezidenta, Satversmes tiesas priekšsēdētāja un Augstākās tiesas priekšsēdētāja atalgojums pirms nodokļu nomaksas 2024. gadā būs 8440 eiro mēnesī, nerēķinot piemaksas. Salīdzinot ar šo gadu, valsts augstākās amatpersonas saņems par 478 eiro lielāku pamatalgu. Ministru algas noteiktas 7475 eiro apmērā (+ 423 eiro, salīdzinajumā ar šo gadu), bet parlamentārie sekretāri atalgojumā saņems – 6631 eiro, kas ir par 375 eiro vairāk nekā šogad.

  Saeimas deputātu pamatatalgojums 2024. gadā noteikts 4220 eiro apmērā – par 239 eiro vairāk nekā 2023. gada

  Rīgas mērs algā varēs saņemt 7234 eiro, kas attiecīgi ir par 405 eiro vairāk.

  Finanšu izlūkošanas dienestā strādājošo maksimālais iespējamais atalgojums noteikts 11 476 eiro apmērā – par 650 eiro vairāk nekā šogad.

  5
  1
 5. Kur godība pret auklītēm!Audzinātājas ir divas,auklīte ir viena!audzinātājai 1540€ alga auklītei 350€kur taisnība?auklīte dara visus netīros smagos darbus!Audzinātāja atnāk puss dienu,Auklīte ir visu dienu!🤦

  5
  6
 6. Lūdzu, auklītes, pastāstiet, cik uz rokas saņemat un kādi ir Jūsu amata pienākumi, lai var saprast, kā ir praksē!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.