Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Plāno mainīt matemātikas un bioloģijas centralizēto eksāmenu norises datumus

Centralizēto eksāmenu matemātikā un bioloģijā norises datumos gaidāmas izmaiņas, tiešsaistes informatīvajā seminārā atklāja Valsts izglītības satura centra (VISC) pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Centralizēto eksāmenu matemātikā vispārīgajā un optimālajā līmenī vidusskolēniem būs jākārto 2024.gada 10.jūnijā. Šajā datumā tiks kārtotas arī augstākā līmeņa eksāmena pirmās divas daļas, bet eksāmena trešo un ceturto daļu paredzēts kārtot nākamajā dienā, 11.jūnijā.

Savukārt bioloģijas eksāmena rakstu daļa vidusskolēniem paredzēta 2024.gada 13.jūnijā, bet praktiskā daļa – 14.jūnijā.

Skolēnu valsts pārbaudes darbu sesija sāksies 2024.gada 13.maijā ar vidusskolas augstākā līmeņa eksāmenu sociālajās zinībās, bet noslēgsies 2024.gada 19.jūnijā ar augstākā līmeņa eksāmenu programmēšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt valsts pārbaudes darbu sesiju 9.klases skolēni sāks 2024.gada 22.maijā ar eksāmenu angļu, vācu vai franču valodā. Eksāmenu latviešu valodā paredzēts kārtot no 27.maija līdz 30.maijam, bet matemātikā – 4.jūnijā.

Lai nokārtotu eksāmenu, kā pamatskolas, tā vidusskolas absolventiem šajā mācību gadā būs jāiegūst vismaz 15%.

Lai varētu kārtot augstākā līmeņa eksāmenus, skolēniem jāizpilda piekļuves nosacījumi. Tiem jābūt novērtētiem vismaz ar četrām ballēm. Sīkāka informācija par eksāmenu piekļuves materiālu saturu un apjomu būs pieejama valsts pārbaudes darbu programmās VISC tīmekļa vietnēs otrā semestra sākumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī šogad 11.klases skolēns drīkst kārtot eksāmenu optimālajā līmenī. Ja skolēns optimālā līmeņa eksāmenā neiegūst minimālo vērtējumu, viņš drīkst turpināt izglītību nākamajā klasē, un tas nav par iemeslu, lai atskaitītu no vidusskolas. Ja skolēns kādu eksāmenu kārto atkārtoti 12.klasē, tad sekmju izrakstā būs ierakstīti visu izsniegto sertifikātu numuri.

Šogad vidusskolēniem jānokārto arī monitoringa darbs kādā no STEM priekšmetiem – fizikā, ķīmijā, bioloģijā vai dabaszinībās. Tie ieviesti, lai izveidotu eksāmenu saturu vienā dabaszinātņu kursiem, ko pēc diviem gadiem vidusskolas absolventi kārtos jau kā obligātu vismaz optimālajā līmenī. Arī monitoringa darbā skolēnam šogad jāsaņem vismaz 15%, pretējā gadījumā tas jākārto papildtermiņā vai nākamajā gadā.

Vienlaikus plānots, ka monitoringa darbs šī gada 12.klases skolēniem tas nebūs obligāts. Monitoringa darbu drīkst nekārtot arī tie 11.klases skolēni, kuri apņēmušies nākamgad kārtot augstākā līmeņa eksāmenu fizikā, ķīmijā vai bioloģijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai arī iepriekš tika noteikts, ka monitoringa darbu skolēniem būs jākārto laikā no 2024.gada 16. līdz 30.aprīlim, ņemot vērā skolu lūgumus, VISC plāno noteikt, ka skolēni to fizikā, ķīmijā, bioloģijā kārtos 24.aprīlī. Gadījumā, ja tad skolēns attaisnojošu iemeslu dēļ nevarēs piedalīties, viņam būs iespēja monitoringa darbu kārtot 8.maijā.

Mācību gads 9.klases izglītojamiem beigsies 2024.gada 14.jūnijā, savukārt 12.klases izglītojamiem – 21.jūnijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.