Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Plāno pilnībā digitalizēt Ministru kabineta darbu

Ministru kabinets (MK) plāno tuvāko divu gadu laikā realizēt vienotā tiesību aktu projektu izstrādes un saskaņošanas portāla (TAP) 2.kārtu un pilnībā pāriet uz “e-valdību”, liecina Ministru prezidentes Evikas Siliņas (JV) vadītās valdības rīcības plāna projekts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar plāna projektu līdz 2026.gada 30.oktobrim plānots nodrošināt TAP portāla atbilstību obligāto normatīvo aktu prasībām, izstrādājot automātisku datu arhivēšanu un analītisku statistikas pārskatu rīku. Ņemot vērā drošības aktualitāti, paredzēts izveidot arī sēžu norises ārkārtas moduli.

Tāpat pie darāmajiem darbiem norādīta sabiedrības līdzdalības un interešu pārstāvības iespēju attīstība, TAP portāla lietotāju pieredzes uzlabošana, nodrošinot izstrādes un saskaņošanas procesā izteikto viedokļu sistematizēšanu, pārnesi, plašāku pieejamību un izsekojamību. Paredzams, ka uzlabotajā portālā būs iespējams integrēt papildu tiesību aktu veidus un veikt datu apmaiņu ar “Latvijas Vēstnesi”.

LETA jau ziņoja, ka Siliņas vadītās valdības rīcības plāna projektā paredzēti kopumā 269 pasākumi. Ar tiem valdība konkretizē deklarācijā izteiktos 40 punktus. Visvairāk akcentēta labklājības un ekonomiskās aktivitātes veicināšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valdības rīcības plāna projekts ir izstrādāts, nozaru ministrijām sadarbojoties ar sociālajiem partneriem un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem. Atskaitīšanās par valdības rīcības plānu notiek divas reizes gadā. Informācija par tā izpildes rezultātiem atradīsies Ministru kabineta tīmekļa vietnē. Tāpat par plāna izpildi Ministru prezidente reizi gadā informē, sniedzot ikgadējo ziņojumu Saeimā.

Foto: Valsts Kanceleja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Varbūt labāk to Ministru kabinetu pilnībā aizvietot ar mākslīgo intelektu? Tāpat no viņiem nav nekādas jēgas.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.