Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Politiski represētajiem nav saprotams, kāpēc vēl arvien nav noticis komunistiskā režīma Nirnbergas tribunāls

Politiski represētajiem nav saprotams, kāpēc vēl arvien nav noticis komunistiskā režīma Nirnbergas tribunāls, 24. Latvijas politiski represēto personu salidojumā Ikšķilē pauda Latvijas Politiski represēto apvienības priekšsēdētājs Ivars Kaļķis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš savā uzrunā izteica pateicību par okupācijas varas pieminekļu novākšanu, īpaši atzīmējot “Pārdaugavas monstru”. Tikmēr Valkā, Valmierā, Dienvidkurzemes novada Virgas pagastā un Ogres novada Tīnūžu pagastā šogad labiekārtotas piemiņas vietas politiski represētajiem.

Latvijas Politiski represēto apvienības priekšsēdētājam ar kolēģēm no valdes 14.jūnijā bijusi iespēja būt Eiropas Parlamentā (EP) Strasbūrā un piedalīties komunistiskā režīma upuru piemiņas ceremonijā, informēja Kaļķis. Ceremonijas laikā pirmo reizi notika no Baltijas valstīm deportēto personu vārdu lasījumi, kuru ievadīja EP priekšsēdētāja Roberta Metsola.

Savā uzrunā Strasbūrā Kaļķis akcentējis, ka politiski represētajiem nav saprotams, kāpēc vēl arvien nav noticis komunistiskā režīma Nirnbergas tribunāls, kāpēc par noziegumiem pret cilvēci vēl neviens nav saukts pie atbildības. “Krievijas agresīvais iebrukums Ukrainā traģiski apliecina, ka bez vēstures patiesības izpratnes atdzimst totalitārā ideoloģija,” pauda Kaļķis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šodien politiski represēto personu salidojumā Kaļķis savā uzrunā aicinās ar klusuma brīdi pieminēt mirušos politiski represētos. Represēto personu skaits Latvijā pēc statistikas datiem uz šī gada sākumu ir sarucis par 660 personām un palikuši mazāk par 9000 politiski represēto.

Jau vēstīts, ka šodien Ikšķilē notiek politiski represēto personu salidojums.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Ko var kūdīt,sanaidot tautas???Jaukt karus tagad .Pretīgs raksts.Kad amerikāņi bombija,nogalināja viss bija okei????

    2
    1
  2. Tu vēl atgriezies pie romiešu laikiem – kad tie sita cilvēkus krustā, arī bija o.k.! Nacisti ir tiesāti, komunisti nē un tāc krievija ar nesodāmības apziņu turpina savus noziegumus pret kaimiņiem tāpat kā komunisti!

  3. Slava Ukraina….nabaga Slava vārds kam tāds ielikts,šausmas…vienīgie ukraiņi,kas to slavina,šausmas

  4. Nekāda komunistu režīma tribunāla nebūs , jo visos tajos notikumos un darbībās ir piedalījušies vienas velnišķīgas tauteles pārstāvji , atcerēsimies kaut dažus uzvārdus , un visi viņi pārsvarā bija augstos amatos , nekas jau nav mainījies , ne Eiropā , ne štatos , ne Krievijā , paskatamies Putina draugu uzvārdus un ģīmjus – ir par ko padomāt .

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.