Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Prezidents: Attīstīsim valsti tālāk tikpat sparīgi, kā dziedam, dejojam un priecājamies

Dziesmu un deju svētku noslēguma koncertā “Kopā augšup” 9. jūlija vakarā uzrunu sacīja jaunais valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, aicinot, ka Dziesmu un deju svētkos gūto enerģiju nepieciešams ieguldīt valsts tālākā attīstībā “tikpat sparīgi, kā mēs dziedam, dejojam un priecājamies”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mana gudrā, spējīgā un sīkstā latviešu tauta! Mīļie Latvijas cilvēki! Lieliskie Dziesmu un deju svētku dalībnieki!” sanākušos uzrunāja vien otro dienu prezidenta amatā aizvadošais Rinkēvičs, “paldies visiem svētku dalībniekiem un rīkotājiem, ka Latviju esat darījuši tik brīnumskaistu. (…) Jūs visi esat brīnišķīgi!”

Pēc prezidenta vārdiem, dziesma apliecina “mūsu tautas, mūsu latvietības, mūsu piederības, mūsu atmodas un valstiskuma ceļu”. “Ar dziesmu esam panākuši brīvību, ar dziesmu esam gājuši karā un ar dziesmu esam izcīnījuši uzvaru,” sacīja E. Rinkēvičs.

“Ar dziesmu šovakar sasauksimies, sadziedāsimies, sadejosim, vienojot visu latvju tautu. Taču jau rīt ar šo enerģiju, kas gūta šonedēļ, ķersimies arī pie mūsu valsts tālākas attīstības tikpat sparīgi, kā mēs dziedam, dejojam un priecājamies,” teica prezidents.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šovakar Latvija ir īpaši skaista. Šo svētku tradīcija ir mūsu dvēselēs, jo “kur ies mana tauta, mana dūša tur ies”. Tikai kopā augšup un kopā tālāk – vienā elpā, vienā dziesmā un vienā dejā – mēs spējam būt un spējam celt mūsu mīļo un vienīgo Latviju,” runu noslēdza Valsts prezidents. Kopkoris viņu atbalstīja un sveica ar “Lai dzīvo sveiks!”

Kā aģentūru LETA pirms noslēguma koncerta informēja svētku rīkotāji, svētdienas rītā pasaulē nācis “Dziesmusvētku bērniņš” – meitenīte, kuras mamma Helēna Zvaigznīte ir Vidzemes augstskolas un Valmieras kultūras centra jauniešu kora “Skan” dziedātāja.

Kora dalībniece vakar nodziedājusi noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumu, pēc kura uzreiz nogādāta uz Rīgas Dzemdību namu, kur piedzimis mazulis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakar svētki izskanēja ar centrālo notikumu – noslēguma koncertu “Kopā augšup”. Koncerts ir veltījums Dziesmusvētku tradīcijas 150. gadadienai un “mūsu visu kopīgajai un gaišajai rītdienai”. Mežaparka atjaunotajā estrādē pieredzējušu virsdiriģentu un goda virsdiriģentu vadībā skanēja jauktie, sievu, vīru, senioru, bērnu un jauniešu kori, pūtēju orķestri, kokļu ansambļi un folkloras kopas.

Noslēguma koncertā piedalījās 449 kori, 89 deju kolektīvi, 61 pūtēju orķestris, apvienotais koklētāju ansamblis, un citi mākslinieki. Visu pulkā bija arī Bauskas novada kori, deju kolektīvi – vidējās paaudzes deju kopa «Mēmele» un Īslīces kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs «Līdums», vēl Iecavas folkloras kopa “Tarkšķi”.

Pēc noslēguma koncerta Mežaparka Lielajā estrādē noritēja tradicionālā sadziedāšanās nakts, ko vadīja Andris Keišs un Kristīne Zadovska.

Attēlā – Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs sveic Dziesmu un deju svētku dalībniekus un svētku noslēguma koncerta apmeklētājus. Foto: Reinis Oliņš, LNKC no dziesmusvetki,lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.