Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā pagājušā gada beigās sasniedzis 6,7%

Latvijā pagājušā gada beigās reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,3 procentpunktiem vairāk nekā novembra beigās, bet par vienu procentpunktu mazāk nekā 2020.gada beigās, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2021.gada decembra beigās NVA bija reģistrēti kopumā 60 774 bezdarbnieki, kas ir par 3238 cilvēkiem vairāk nekā mēnesi iepriekš, kad aģentūrā bija reģistrēti 57 536 bezdarbnieki, taču par 8831 cilvēku mazāk nekā 2020.gada beigās, kad aģentūrā bija reģistrēti 69 605 bezdarbnieki.

Zemākais reģistrētā bezdarba līmenis 2021.gada beigās joprojām bija Rīgas reģionā – 4,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,3 procentpunktiem vairāk nekā mēnesi iepriekš, bet augstākais reģistrētā bezdarba līmenis saglabājās Latgales reģionā – 14,5%, kas mēneša laikā ir kāpums par 0,2 procentpunktiem.

Decembrī visstraujāk starp reģioniem reģistrētā bezdarba līmenis audzis Kurzemē – par 0,7 procentpunktiem, mēneša beigās sasniedzot 7,3% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus Vidzemē reģistrētā bezdarba līmenis decembra beigās bija 7,1% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,4 procentpunktiem vairāk nekā mēnesi iepriekš, bet Zemgalē – 6,5%, kas salīdzinājumā ar novembra beigām ir pieaugums par 0,5 procentpunktiem. 

Rīgā reģistrētā bezdarba līmenis decembrī palielinājies par 0,2 procentpunktiem un mēneša beigās bija 4,5% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Savukārt gada laikā, proti, salīdzinājumā ar 2020.gada beigām, reģistrētā bezdarba līmenis visos Latvijas reģionos samazinājies.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tostarp Rīgā reģistrētā bezdarba līmenis gada laikā sarucis par 1,2 procentpunktiem, Rīgas reģionā – par 1,1 procentpunktu, Kurzemē un Latgalē – par 0,9 procentpunktiem, Zemgalē – par 0,8 procentpunktiem, bet Vidzemē – par 0,5 procentpunktiem.

2020.gada beigās Latvijā reģistrētā bezdarba līmenis bija 7,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas mediji

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.