Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

RTU reitingā nosauc par 45. zaļāko universitāti pasaulē

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) zaļās politikas un ilgtspējas reitingā “GreenMetric World University Rankings 2023” ir ierindojusies 45.vietā pasaulē, kas ir par desmit vietām augstāk nekā iepriekšējā reitingā, liecina reitinga rezultāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“GreenMetric” reitingā pasaules augstskolas sarindotas pēc to apņemšanās mazināt kaitīgo ietekmi uz vidi. Augstskolu rīcības atbilstība zaļajiem principiem izvērtēta sešos kritērijos – kopējā infrastruktūra, energoefektivitātes un klimata pārmaiņu mazinošas aktivitātes, atkritumu apsaimniekošana, ūdens resursu efektīva izmantošana, transporta infrastruktūra un vides izglītība un zinātne.

RTU visaugstākos rezultātus ir sasniegusi vides izglītībā un zinātnē, transporta infrastruktūrā un energoefektivitātes un klimata pārmaiņas mazinošu aktivitāšu ieviešanā.

Citas Baltijas augstskolas reitingā nav iekļuvušas starp 200 zaļākajām universitātēm pasaulē. “GreenMetric 2023” no Latvijas vēl iekļauta Liepājas Universitāte (LiepU), kas ierindota 294.vietā. Tā augstākos rezultātus uzrādījusi atkritumu apsaimniekošanā, transporta infrastruktūrā, kā arī energoefektivitātes un klimata pārmaiņas mazinošu aktivitāšu ieviešanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No Lietuvas reitingā iekļuvušas divas augstskolas – Vītauta Dižā universitāte 445.vietā un Mikolas Romeris universitāte 547.vietā. Arī no Igaunijas reitingā iekļautas divas augstskolas – Igaunijas Dzīvības zinātņu universitāte 593.vietā un Igaunijas Mākslas akadēmija 1019.vietā. 

Savukārt reitinga pirmajās trīs vietās ierindojušās Vāgeningenas Universitāte un pētniecības centrs Nīderlandē, Notingemas Trentas Universitāte Apvienotajā Karalistē un Trīras Lietišķo zinātņu universitāte Vācijā. Kopumā reitingā izvērtētas 1183 universitātes no 84 valstīm.

Publicitātes attēls no “Bauskas Dzīves” arhīva. RTU stends izstādē Ķīpsalā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.