Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Sāk aptauju par dzemdību pakalpojumu kvalitāti Latvijā

Veselības ministrija sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) un Latvijas ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas pārstāvjiem ir izveidojusi pilotaptauju ar mērķi noskaidrot dzemdību pakalpojumu kvalitāti Latvijas slimnīcās, aģentūrai LETA pavēstīja SPKC.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai gan Latvijā jau tiek veikti pacientu ziņotās pieredzes mērījumi atsevišķās slimnīcās (PREM), tomēr esošie jautājumi nav medicīniski specifiski. SPKC norāda, ka mātes un bērna veselība un tās aprūpe ir noteikta kā viena no galvenajām prioritātēm valstī, tai skaitā dzemdību palīdzība, pie kuras pilnveidošanas tiek daudz strādāts.Svarīgs ir katrs viedoklis, jo tas palīdz identificēt uzlabojamās jomas un novērst nepilnības. Arī dzemdību procesā ļoti būtiska ir savstarpēja uzticēšanās un cieņa – gan mediķiem, gan pacientēm jābūt vienotai komandai, kas darbojas saskaņoti un uzticas viens otram.

Aptauja ir anonīma, tā dos iespēju sievietēm justies sadzirdētām un palīdzēs noskaidrot dzemdību pieredzi slimnīcā, uzkrāt to un atbilstoši pilnveidot kopējo mātes un bērna aprūpi. Tā būs arī iespēja slimnīcām savstarpēji salīdzināt pacientu pieredzes nacionālajā līmenī. Slimnīcas nodrošina savas dzemdību nodaļas dzemdētāju informēšanu par aptauju un piekļuvi tai.

Aptauja izstrādāta pamatojoties uz Pasaules Veselības organizācijas (PVO) standartiem un izstrādātajiem kritērijiem saistībā par dzemdību pieredzes izvērtējumu, ar mērķi uzlabot mātes un jaundzimušā aprūpi slimnīcā.

Izmantots ilustratīvs attēls no pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.