Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Saslimstība ar gripu Latvijā pieaug, ar Covid-19 stabilizējas

Aizvadītajā nedēļā, no 18. līdz 24.decembrim, gripas izplatība Latvijā pieauga, savukārt Covid-19 – stabilizējās, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušā nedēļā Latvijā vidējā gripas izplatības intensitāte palielinājusies, taču gripas izplatība vēl nav sasniegusi epidēmijas līmeni. Laboratoriski apstiprināti 15 gripas gadījumi, no kuriem sešos gadījumos tika noteikta A tipa gripa un deviņos gadījumos B tipa gripa. Pozitīvo testu īpatsvars pieaudzis no 3,5% līdz 6,6%.

Pagājušajā nedēļā monitoringā iesaistīto ģimenes ārstu praksēs ar akūtu augšējo elpceļu infekcijas simptomiem kopā bija vērsušies 1095 pacienti, no kuriem 32 pacientam noteikta diagnoze gripa, balstoties uz klīnisko ainu. Saslimšanas gadījumi reģistrēti Ventspilī, Valmierā, Jūrmalā, Jēkabpilī, Jelgavā, Daugavpilī un Rīgā. Augstākā saslimstība ar gripu reģistrēta vecuma grupā līdz četriem gadiem.

Tikmēr stabilizējies inficēto un stacionēto Covid-19 pacientu skaits. Aizvadītajā nedēļā laboratoriski apstiprināti 276 jauni Covid-19 gadījumi – nedēļu iepriekš tādu bija 293. Kopumā veikti 850 laboratoriskie testi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turpina samazināties stacionēto Covid-19 pacientu skaits. Pagājušajā nedēļā stacionēti 218 Covid-19 pacienti, nedēļu iepriekš tādi bija 322 pacienti, bet divas nedēļas iepriekš – 401 pacients. Slimnīcās ar smagu slimības gaitu bija desmit pacienti, bet nedēļu iepriekš – astoņi.

Reģistrēts 21 Covid-19 pacientu nāves gadījums, kamēr nedēļu iepriekš mira 28 ar Covid-19 sasirgušie. Mirušie lielākoties bijuši vismaz 60 gadus veci, bet viens – vecumā no 35 līdz 39 gadiem. Vismaz trīs gadījumos pamata diagnozes bija Covid-19, bet saslimšana ar Covid-19 bieži būtiski saasinājusi jau esošas hroniskās slimības, kuru dēļ nepieciešama hospitalizācija un var iestāties nāve.

Notekūdeņu monitoringa dati uzrāda jaunā “SARS-CoV-2” vīrusa paveida “HV.1” izplatību visā Latvijas teritorijā. Jaunais paveids ir jau zināmā “EG.5” atvasinājums un ir ļoti līdzīgs tam. Pielāgotās vakcīnas pret Covid-19, kuras šobrīd pieejamas Latvijā – “Comirnaty” un “Nuvaxovid” – joprojām nodrošina aizsardzību pret jaunākiem paveidiem, tostarp “HV.1” un “JN.1”, uzsver SPKC.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daudzās Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas (ES/EEZ) valstīs novērojams būtisks akūtu elpceļu infekciju skaita pieaugums primārajā aprūpē. ES/EEZ kopumā Covid-19 pozitīvo testu īpatsvars bijis 20%, kamēr nedēļu iepriekš bija 22%. Salīdzinoši gripas pozitīvo testu īpatsvars pieaudzis no 9% uz 18%, bet nedēļu iepriekš pieaugums bija no 3% uz 9%.

Lai mazinātu smagas saslimšanas, hospitalizācijas un nāves risku, vakcinācija pret sezonālo gripu un Covid-19 ieteicama ikvienam, tomēr īpaši rekomendēta veselības riska grupas cilvēkiem, kuriem saslimšana bieži norit smagā formā un, kuriem ir augsts komplikāciju risks. SPKC informē, ka šajā sezonā pret gripu ar valsts apmaksāto vakcīnu ir vakcinējušies 105 969 iedzīvotāju, bet pret Covid-19 vakcinējušies 31 379 iedzīvotāji.

Ilustratīvs foto no pexels.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Tātad, gripu var noteikt, ja ir akūti augšējo elpceļu infekcijas simptomi, jeb paļaujas uz ārstu. C-19 nosaka tikai un vienīgi testi? Ak jā, ir vēl bezsimptomu C-19, ja kas! Pērkam/uzturam C-19 testu biznesu un ja vien uzrāda pozitīvo, pat bez simptomiem, sēžam mājās!!! Nu nerunājot jau par tādiem jokainiem, kas pat pie iesnām un apaukstēšanās pazīmēm tā vietā, lai ārstētos, skrien pēc testa un pārbauda, vai nav C-19! Un kamēr neizveseļojas, ik pa laikam taisa testu! Cilvēki, jūs esat normāli???

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.