Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Sestdien Latvijas piekrastē notiks Senās uguns nakts pasākumi

Sestdien, 26.augustā, Baltijas jūras krastā tradicionāli aizdegs simtiem ugunskuru, atzīmējot Senās uguns nakti, aģentūru LETA informē Latvijas piekrastes pašvaldību pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī garākajā Latvijas jūras piekrastē – Dienvidkurzemē, norisināsies vairāki pasākumi, kas veltīti šai 1992.gadā aizsāktajai tradīcijai.

Papes Ķoņu ciemā no plkst.15 “Senās uguns nakts – Sun 2023” muzikālas performances sniegs “Baložu pilni pagalmi”, “Letterman”, “Neviens”, “Monday in Space”, “Drumline” un Pop-Rok skolas ansambļu koncerti. Apmeklētāji varēs darboties arī dažādās radošās meistarklasēs un darbnīcās – kalēju, lāpu darināšanas, niedru jumtu likšanas meistarklase Mikjāņu sētā, sietspiedes, mālu un vaska sveču darbnīcas, loku šaušana, āra flautu spēles meistarklase kopā ar Godiņu ģimeni, Liepājas Zinātne un Inovāciju izglītības centra radošā darbnīca un atrakcijas bērniem. Darbosies mājražotāju un amatnieku tirdziņš.

Plkst.20 Senās uguns nakts “Laikās” kopā ar Austras bērniem un Janu Egli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plkst.20.00 pie Jūrmalciema tīklu māja “Piestātne” koncerts ar etnogrupu “Kuršu sievas”. Pēc koncerta kopīga ugunskura iedegšana.

Medzes pagastā plkst.20.30 Senās uguns nakts Liedagu pludmalē kopā ar postfolka grupu “Saule i tuvāk”, grupu “Tanscendentāle” un ugunīgu priekšnesumu no “Fire spirit”.

Senā uguns nakts Pāvilostā.

Pāvilostā plkst.20.30 pludmalē iepretim kafejnīcai “Ākagals” notiks “Senās uguns nakts Pāvilostā”. Pasākumā piedalīsies “Samba de Riga”, “Fire Show Studio”, noslēgumā tradicionālā Zigmunda Viļņa ugunsskulptūras aizdedzināšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar kultūras programmu visas dienas garumā un iespaidīga izmēra Saules veidola skulptūru iedegšanu jūras krastā, Saulkrastos sestdien tiks svinēta Senās uguns nakts un XIII folkloras festivāls “Pa Saulei”.

Desmit folkloras kopas tiksies XIII folkloras festivālā “Pa Saulei”. Festivāla programmā Saulkrastu novadā notiks sadziedāšanās, danči, rotaļas un meistarklases, noslēdzot vakaru ar folkloras kopu lielkoncertu, iespaidīgu saules formas skulptūras un Senās uguns ugunskura iedegšanu jūras krastā un ekoloģiskās grupas “Ducele” koncertu.

No plkst.11 līdz plkst.13 pie kultūras nama “Zvejniekciems” notiks tradicionālo piejūras ēdienu pagatavošanas meistarklase, atklājot siļķes pagatavošanas īpatnības. Paralēli notiks Saulkrastu audēju kopas “Kodaļa” radošā darbnīca, aicinot ielūkoties austuvē, iepazīstot steļļu burvību un audekla tapšanas dažādību. Darbnīcā būs iespēja iemācīties veidot zāļu paklāju mazajās stellēs, līdzi ņemot zāļu stiebrus un lapas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau no plkst.16 ap 100 folkloristu Saulkrastu novada dažādās vietās izdziedās dziesmas, izceļot piejūras piekrastes dabas un kultūras vērtības.

Ventspilī plkst.21 Staldzenes stāvkrastā, simbolizējot jūras būtību un tās dažādo dabu, visu vakaru apmeklētāji varēs baudīt speciāli veidotu video instalāciju, kas filmēta uz 16 mm melnbaltās negatīva filmas. Tās autore Elīna Matvejeva. Vakara noskaņu radīs dziesminiece Alise Joste. Par zināmām un mazāk zināmām mūzikas atmiņām parūpēsies grupa “JUUK” – Edgara Šubrovska, Sniedzes Prauliņas un Oskara Jansona sastāvā. Savukārt par elektronisku ambiento romantiku gādās Ieva Matveja.

Lai plašākam iedzīvotāju lokam nodrošinātu nokļūšanu uz “Senās uguns nakts” pasākumu Staldzenes stāvkrastā, PSIA “Ventspils reiss” organizēs papildus autobusa reisu plkst.20.30 no Ābolu ielas pieturas Gāliņciemā. Atpakaļ atgriešanās maršrutā Staldzene-Ābolu iela plkst.23.50.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plkst.20 Liepājas pludmalē pie izejas uz jūru Roņu ielā liepājnieki un pilsētas viesi aicināti vienoties starptautiskā Baltijas jūras valstis un tautas vienojošā akcijā “Senās uguns nakts”. Līdz ar saulrietu un ugunskuru iedegšanu varēs baudīt noskaņām bagātu Lindas Leen un Riharda Lībieša koncertu pludmalē.

Talsu novada Mērsraga pagastā Upesgrīvas sedumā plkst.20 notiks Senās uguns nakts ar Elviju Gruzīti, savukārt plkst.21 Senās uguns nakts pasākums būs pie Mērsraga bākas. Rojas pludmalē plkst.20 būs ugunsskulptūras performance un muzicēs Katrīnas Dimantas trio.

Šovakar Ventspils novada Užavā jūras krastā tiks kurts ugunskurs, dziedātas dziesmas un lasīta dzeja.

Senās uguns tika kurtas jau vikingu laikā, tādējādi jūrniekiem norādot drošu ceļu uz piekrasti. Mūsdienās “Senās uguns nakts” pirmie ugunskuri tika iedegti 1992.gadā Somijā. Kopš 2010.gada šis pasākums augusta pēdējā sestdienā tiek atzīmēts arī Latvijā ar mērķi veicināt piejūras tautu vienotību un atgādināt par vēsturi, un kultūras mantojumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Kas tā par tradicionālo Senās uguns nakti?Pirmo reizi dzirdu!Un ja mums nav te jūras,vai pie mūsu upēm tādu nevar sarīkot un skaisti nosvinēt?Vieni svētki pirms rudens atnākšanas būtu pašā laikā!

  2. Tev taču nav nekādas problēmas doties uz jūru. Ja ieskatītos kalendārā, tad Kurmenes parkā sestdien ir ugunsskulptūru šovs, tātad arī pie mums seno uguns nakti atzīmēs. Var arī pilskalnā kādu salmu kūli sadedzināt, tur pie slavenās tualetes kaudze ir. Vajag tik skulptoru atrast. Varbūt kāds no domes?

  3. Vairākus gadus pēdējā vasaras svētdienā dedzinājām Saulkrastos ugunskuru pie jūras.
    Bet pēdējos divos gados kāds vietējais “patreiots” izsauc municipālo policiju un nākās skaidroties.
    Vairs neejam,

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.