Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Šogad konfiscētu viltoto preču apjoms pasta sūtījumos trīskāršojies

Šā gada desmit mēnešos gandrīz trīskāršojies privātpersonu sūtījumos atklāto viltoto preču skaits, kas ļauj secināt, ka daļa iedzīvotāju joprojām priekšroku dod nezināmas izcelsmes un potenciāli bīstamām precēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Patentu valdē aģentūru LETA informē, ka valde sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldi kampaņā “Esi oriģināls – izvēlies oriģinālu!” aicina ikvienu iedzīvotāju svētku dāvanu meklēšanas laikā noskaidrot tiešsaistē iegādāto preču izcelsmi un kvalitāti, lai nenāktos ciest zaudējumus gadījumā, ja pasūtītās preces tiek konfiscētas un nodotas iznīcināšanai. Iegādājoties viltojumus, pastāv risks ne tikai pazaudēt savu naudu, bet arī palikt bez Ziemassvētku dāvanām.

Muitas amatpersonas kontrolē no trešajām valstīm saņemtos pasta sūtījumus. Sūtījumi kontrolei tiek novirzīti, pamatojoties uz riska analīzes rezultātiem, kā arī pēc nejaušās atlases principa. Ja pavaddokumentu kontroles vai ar muitas tehniskajiem līdzekļiem veiktās kontroles rezultātā muitas amatpersonām rodas aizdomas par neatbilstošu preci sūtījumā, tas tiek atvērts, lai veiktu padziļinātu pārbaudi.

Apkopotā informācija liecina, ka 2022.gadā 199 pasta sūtījumos kopumā atklātas un iznīcinātas 772 viltotas preces, savukārt 2023.gada desmit mēnešos 192 sūtījumos atklātas 2396 viltotas preču vienības. Visbiežāk privātpersonu paciņās tiek atklāti viltoti apģērbi un sporta apavi, populārākās preču zīmes – “Nike”, “Adidas”, “The North Face” un “Louis Vuitton”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Patentu valdes direktors Agris Batalauskis norāda, ka iegādājoties preces internetā, pastāv risks ne tikai nopirkt viltotas un nekvalitatīvas preces, bet arī pazaudēt naudu, jo tās var tikt konfiscētas un iznīcinātas.

Gadījumā, ja tiek konstatēts viltojums, uzreiz pēc sūtījuma aizturēšanas adresāts un tiesību īpašnieka pārstāvji saņem paziņojumu. Pēc tam, kad muitā saņemts apstiprinājums no tiesību īpašnieku pārstāvja, ka preces patiešām ir viltotas, tiek sagatavots VID Muitas pārvaldes lēmums par preču nodošanu iznīcināšanai. Šis lēmums, kurā norādīta tā pamatotība, tiek nosūtīts tiesību īpašnieka pārstāvim un arī preču saņēmējam.

Kampaņu “Esi oriģināls – izvēlies oriģinālu!” organizē Patentu valde sadarbībā ar VID Muitas pārvaldi, Patērētāju tiesību aizsardzības centru un Valsts policiju. To finansiāli atbalsta Eiropas Intelektuālā īpašuma birojs, un tās mērķis ir pievērst uzmanību viltojumu negatīvajai ietekmei uz veselību, dzīvību, ekonomiku un vidi un aicināt iedzīvotājus apzināti izvēlēties oriģinālas preces.

Foto: VID Muitas pārvalde 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.