Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Spēlfilmas “Zeme, kas dzied” veidotāji aicina filmēties pirmo Dziesmu svētku rekonstrukcijas masu skatos

Spēlfilmas “Zeme, kas dzied” veidotāji aicina filmēties pirmo Dziesmu svētku rekonstrukcijas masu skatos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūru LETA informēja filmas veidotāju pārstāve Lāsma Goba, vēsturiskā spēlfilma “Zeme, kas dzied” pievēršas būtiskiem aspektiem Dziesmu svētku tradīcijas tapšanā, atklājot 1873.gada vēsturiskos notikumus laikmetīgā veidā.

Šovasar tiks uzņemti masu skati, filmējot pirmo Vispārējo latviešu Dziesmu svētku gājienu un ainas no pirmo dziedāšanas svētku koncerta. Filmas veidotāji aicina pieteiktos brīvprātīgos masu skatiem un kļūt par daļu no šī vēsturiskā notikuma kinematogrāfiskā atveidojuma.

Iespējams pieteikties brīvprātīgai līdzdalībai masu skatos kinopilsētiņā “Cinevilla” 5.augustā, 7.augustā un 8.augustā, kad tiks filmēts svētku gājiens.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Valmieras pilsētas estrādē 13.augustā un 14.augustā ir iespēja filmas uzņemšanā piedalīties kā koru dalībniekiem un skatītājiem koncertā. Pieteikties var gan individuāli, gan kolektīvi.

Ņemot vērā, ka vēsturiski pirmajos latviešu dziedāšanas svētkos lielāko dalībnieku daļu veidoja vīrieši, arī šoreiz viņi tiek sevišķi aicināti iesaistīties un kļūt par seno notikumu atveidotājiem. Šī ir iespēja piedalīties teju 150 gadu senu vēsturisku notikumu rekonstrukcijā, tādā veidā kļūstot par daļu no latviešu Dziesmu svētku stāsta – jau nākamgad Mežaparka Lielajā estrādē skanēs Dziesmu svētku 150 gadu jubilejas koncerts.

Lai pieteiktos brīvprātīgai dalībai masu skatos, jāsūta savs vai kolektīva pieteikums uz e-pasta adresi “kastings@zemekasdzied.lv”. Pieteikumā jānorāda vārds, uzvārds, vecums, telefona numurs, vēlamā filmēšanās diena vai dienas un jāpievieno savs foto.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Filmas “Zeme, kas dzied” scenārijs ir balstīts patiesos un līdz šim plašāk nezināmos faktos, kas vēsta par Pirmo Vispārīgo latviešu dziedāšanas svētku tapšanu un unikāliem cilvēkiem Latvijas kultūras vēsturē, kā arī par nozīmīgām vietām vēsturisko notikumu dzimšanā. Filmas pirmizrāde iecerēta 2023.gadā, ieskandinot unikālās Dziesmu svētku tradīcijas 150.gadskārtu.

Filmas tēlos iedzīvosies tādi populāri aktieri kā Vilis Daudziņš, Andris Bulis, Ainārs Ančevskis, Andris Keišs, Ģirts Ķesteris, Nauris Brikmanis, Marta Lovisa Jančevska, operdziedātāja Marina Rebeka, kā arī aktieri no Lietuvas, Igaunijas un Polijas.

Filmas režisors ir Māris Martinsons, operators – Jānis Jurkovskis, scenāriju veidojuši režisors kopā ar Atmodas laika aktīvistu un žurnālistu Daini Īvānu. “Zeme, kas dzied” komponists ir Jēkabs Jančevskis, kostīmus veido Katrīna Liepa, grima māksliniece – Beata Rjabovska. Filma top studijā “K Films”, tās producente ir Linda Krūkle.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.