Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Spēlfilmu “Janvāris” pirmajā dienā noskatījušies vairāk nekā 3000 kinoskatītāju Latvijā

Viestura Kairiša jauno spēlfilmu “Janvāris” pirmajā dienā noskatījušies vairāk nekā 3000 kinoskatītāju Latvijā, informēja veidotāju pārstāve Silva Aleksa Fridrihsone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar vairākiem izpārdotiem seansiem Rīgā un Latvijas reģionos 11.novembrī sāka demonstrēt režisora Kairiša jauno filmu “Janvāris”. Arī Bauskas Kultūras centrā vakar bija iespēja noskatīties jauno spēlfilmu.

Filmas “Janvāris” nacionālā pirmizrāde notika kinoteātrī “Splendid Palace”, kuru apmeklēja kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA), dzejniece Inese Zandere, LMT prezidents Juris Binde, dziedātāja Ieva Akuratere (K), pretošanās kustības dalībniece Lidija Doroņina-Lasmane, viena no atmodas laika līderēm politiķe Sandra Kalniete (JV), dzejniece Māra Zālīte un Latvijas kino industrijas pārstāvji.

Filma stāsta par 1991.gada janvāra notikumiem. Pēc skolas beigšanas Jazis nevar izlemt, kā dzīvot tālāk, viņam draud iesaukšana Padomju armijā. Pirmās nopietnās attiecības, 90.gadu sākuma bohēma, paaudzes protests. Latvijā tikmēr turpinās cīņa par valsts neatkarību, padomju milicijas speciālo uzdevumu vienības OMON draud apstādināt baltiešu brīvības cīņu, Rīgā sāk būvēt barikādes. Filmas jaunie varoņi ir tālu no jebkādas politiskās dzīves, taču apstākļi viņiem liek nonākt notikumu epicentrā un izdarīt izvēli. “Janvāris” ir vēsturiska un autobiogrāfiska ekskursija par jauniem kinematogrāfistiem, kuri tiek ierauti Rīgā notiekošajos 1991.gada janvāra politiskajos notikumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Filmu pirmajā dienā visā Latvijā jau noskatījušies vairāk nekā 3000 skatītāju. Vienlaicīgi ar pirmizrādes pasākumu Rīgā 11.novembrī filmu demonstrēja vairāk nekā 50 kino demonstrēšanas vietās Latvijā, un vairākas Latvijas skolas organizēja filmas seansus skolēniem, lai dotu iespēju ar filmas palīdzību nokļūt savu vecāku un vecvecāku piedzīvotajā laikā.

Lomas filmā atveido Kārlis Arnolds Avots, Alise Dzene, Sandis Runge, Baiba Broka, Artūrs Skrastiņš, Lauris Dzelzītis, Imants Strads, Kaspars Dumburs, igauņu aktieris Juhans Ulfsaks un lietuviešu aktieris Alekss Kazanavičs. Filma veidota filmu studijā “Mistrus Media”, tās režisors ir Kairišs, operators – Vojcehs Starons, māksliniece – Ieva Jurjāne, kostīmu māksliniece – Rūta Lečaite, grima māksliniece – Ilze Trumpe, komponiste – Juste Janulīte, producenti – Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe.

“Janvāris” ir Latvijas, Lietuvas un Polijas kopprodukcija. Filmas uzņemšanu Latvijā un Lietuvā atbalstīja Latvijas Nacionālais kino centrs, Kultūras ministrija, Lietuvas Kino centrs, Polijas Filmu institūts, SIA “Latvijas Mobilais Telefons”, Latvijas Televīzija, Latviešu fonds, kā arī Eiropas Padomes filmu fonds “Eurimages”.

Kā vēstīts, filma jau izraisījusi plašu starptautisku interesi – pasaules pirmizrāde notika Traibekas filmu festivālā ASV, kur filma ieguva balvu kā labākā ārzemju filma, vairākas balvas iegūtas arī Varšavas filmu festivālā un Romas starptautiskajā kinofestivālā. Šoruden turpināsies filmas ceļš daudzos Eiropas un Āzijas festivālos – 18.novembra vakarā filmu demonstrēs Tallinas filmu festivālā “Black Nights”, 19.novembrī – Viļņā starptautiskajā festivālā “Scanorma”, bet decembrī notiks pirmizrāde Francijā, filmu festivālā “Les Arcs”, kā arī īpašos “Oskara” nominācijas atlasei plānotos seansos Losandželosā un Ņujorkā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.