Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Stājas spēkā jaunais Ukrainas mobilizācijas likums

No vakardienas, 18. maija, Ukrainā spēkā stājies jaunais Mobilizācijas likums. Tas stājas spēkā brīdī, kad Krievijas iebrucēji turpina virzīties uz priekšu austrumu frontē, ziņo Latvijas Televīzija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Samazināts iesaucamo vecums no 27 līdz 25 gadiem, finansiāli labumi karavīriem.

Ukrainas Ārlietu ministrija savā tīmekļa vietnē informēja, ka no sestdienas Ukrainas pārstāvniecības atsāks pieņemt iesniegumus konsulāro pakalpojumu sniegšanai vīriešiem iesaukuma vecumā. Taču, lai saņemtu konsulāros pakalpojumus, viņiem būs nepieciešams uzrādīt papīra formātā vai digitāli dokuments, kas apliecina viņu uzskaiti militārajā dienestā.

Jaunais Mobilizācijas likums uztverts neviennozīmīgi, bet atspoguļo tās grūtības, ar kurām ukraiņi saskaras frontē, jau trešo gadu sīvās cīņās stājoties pretim Krievijas pilna mēroga iebrukumam. Trūkst ieroču, trūkst munīcijas, trūkst cilvēku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tie, kuri paši pieteikušies armijā un patlaban trenējas, gan uzskata, ka viss ir ļoti viennozīmīgi, ziņo tv3. lv “Situācijas ķīlnieki ir nevis tie, kuri baidās trāpīt mobilizācijā, bet tie, kuri tur pozīcijas trijatā, lai gan tur vajadzētu būt 10 cilvēku. Šie vīri ir situācijas ķīlnieki, un viņus vajag nomainīt, tāpēc mēs šeit esam savākušies un gatavojamies,” tv3.lv saka “Rohas”, brīvprātīgais karavīrs.

Netrūkst gan tādu, kurus iesaucamo loka paplašināšana satrauc. Kāds uzskata, ka tas var sagraut viņa biznesu, nebūs, kas strādā, nebūs, ko apkalpot. Citiem bažas, kas notiks ar svarīgiem pakalpojumiem, vēsta tv3.lv “Ja mūs iesauks, ja paņems ūdenssaimniecības un komunālo pakalpojumu darbiniekus, tas var radīt problēmas cilvēkiem. Kaut kur būs negadījums, piemēram, siltumapgādē, un es nezinu, kurš to salabos. Visādi citādi gan mums ir mierīga attieksme par mobilizāciju,” saka kāds komunālā dienesta darbinieks.

Ukrainas prezidents arī parakstījis likumus, kas ļauj cietumniekiem, kuri nav pastrādājuši smagus noziegumus, pievienoties armijai un palielina sodus tiem, kuri izvairās no iesaukuma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izmantotie avoti: LTV ziņas, lsm.lv un tv3.lv

Ilustratīvajā attēlā – Latvijas iepriekšējais Saeimas priekšsēdētājs E. Smiltēns tiekas ar Ukrainas prezidentu V. Zelenski Kijivā 2023. gada janvārī. Publicitātes foto no Saeimas arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (12)

 1. Žēl man ukraiņu vīriešus, piespiedu kārtā liek karot un mirt.Kur demokrātija,kur izvēle???

  4
  8
 2. Demokrātija un izvēle ir atdot valsti austrumu agresoriem un barbariem, kam to tik vajag, lai tādi “kaimiņi” tā domā un dara! Tad gan būs i demokrātija, i izvēle! Ļoti “laba” izpratne par demokrātiju un izvēli!

  7
  5
 3. Es negribu mirt par Ukrainu,es gribu dzīvot
  Ja tev vajag eij un kāro taimiņ vai varonis te komentāros.

  9
  3
 4. Vai kāds tev, “kaimiņ”, liek te Latvijā karot par Ukrainu??? Vai Latvijas pilsoņi tiek mobilizēti Ukrainas armijā??? Nu ka var būt konkrēti stulbi un komentēt pašiem nesaprotot ko, tad neko tur nevar padarīt! It īpaši “Anonīmais”, kuram visur viss rādās! Šoreiz pat geji!

  5
  2
 5. taimiņ ,tu stulbs esi
  Dienējis armijā tu nēsi un skolā abižots esi.Es satiekas ar ukraiņu kolēģiem un labas attiecības.Un nevienām Latvijas ziņām neticu.Kāpec Ukraiņu vīriešiem piespiedu kārtā jākaro???Neko viņi valstī nav parādā.
  .

  4
  5
 6. Tagad samazina uz 25 gadi , pēc tam uz 20 , ukraiņu genofonds tiek mērķtiecīgi likvidēts – padomāsim , kas nāks vietā .

 7. Tad dari tā un klibo, “gudriniek”! Pilna krievija ar tādiem, kas teju visu pasauli par muļķiem uzskata!

 8. Jums šmurguļiem,dzīvus cilvēkus ar spēku vīriešus,dēlus,jauniešus dzen karā Ukraiņus.. dzīvot viņi grib 😪

 9. Nu forši: var jau saprast – dēlus, vīrus, brāļus sūta karā ar visu no tā izrietošo … Bet kāda ir izvēle: neiet un atdot savu valsti iekarotājiem, kam visu laiku vajag svešas zemes iekarot??? Ar tādu loģiku nebūtu mums, latviešiem 1918.-1919.gadā savas valsts un par kādu, piemēram, hokeja izlasi mes tagad fanotu??? Bet nu jā – mūsdienu šmurguļiem tikai bērnu tiesības kopš skolas gadiem un nekādu pienākumu …

  3
  1
 10. Kad jaunus vīriešus ķer uz ielas, un sūta karot ,tad varbūt sāks saprast kāds ir šī kara mērķis.

  1
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.