Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Strazdes muižas parkā ierīkots krāsu un sajūtu labirints no audekla

Strazdes muižas parkā ierīkots krāsu un sajūtu labirints no audekla, aģentūru LETA informēja Talsu novada pašvaldības pārstāve Inita Fedko.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušā gada nogalē ugunsnelaime izpostīja senākā Talsu novada lietišķās mākslas – audēju – kolektīva Strazdē aužammāju un 11 stelles, un pašām audējām nācās pielāgoties citām telpām un apstākļiem. Vēl tagad divas stelles nav radušas īstu mājvietu, tomēr neērtības nav mazinājušas kopas uzņēmību. Tieši otrādi, pat vistumšākajā situācijā rasts alternatīvs risinājums.

Ugunsgrēka laikā tika sabojāta ne tikai visa kolektīva iedzīve, iesāktie darbi, kas tapa Dziesmu un deju svētkiem, bet liesmas skāra arī Strazdes audēju karogu un krietni bojāja jau nākamajiem rokdarbiem sarūpētos materiālus. Lai arī tos audējas pēc nelaimes centās atjaunot, tomēr bija skaidrs, ka smalkos daiļamata darbus no tiem radīt vairs nebūs iespējams.

Lai materiāli neietu zudībā un rastos iespēja sarūpēt tos no jauna, Strazdes audējas piedalījās Talsu novada pašvaldības kultūras un tūrisma projektu konkursā. Piesaistot maksimālo atbalsta apmēru 1000 eiro, audējas radīja jaunu kopas karogu un nebijušu vides objektu Strazdes muižas parkā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: no albuma

Lai Strazdes muižas parku bagātinātu ar jaunu vides objektu, radīts krāsu un sajūtu labirints, kura izveidē piedalījies viss kolektīvs. To veido 65 metrus garš krāsains audekls, kas piestiprināts pie koka balstiem. Ikviena audēja iesaistījās tā tapšanā, noaužot sešus metrus garu audekla gabalu, tā labirintā ieaužot kopas 65 pastāvēšanas gadus.

Labirinta, kas piemērots gan izklaides, gan spēļu vajadzībām, forma veidota saules zīmes formā, kas rotā arī audēju kopas karogu.

Strazdes kopas audēja Inga Dombrovska uzsvēra, ka kolektīva vadītāja Ginta Kaminska ar savu radošo nemieru spējusi dalībnieces pacelt jaunā pašizpausmes pakāpē, liekot pat pavasarī, kad visiem lielākoties dārza darbi prātā, aust kā badā.

Pateicoties neatlaidīgajam darbam, Strazdes audēju darbi būs skatāmi arī Dziesmu un deju svētku tautas lietišķās mākslas izstādē “Mēs” Rīgā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.