Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Studentiem plāno samazināt maksu par braukšanu Rīgas sabiedriskajā transportā

Rīgas dome plāno studentiem samazināt maksu par braukšanu galvaspilsētas sabiedriskajā transportā, paredz sabiedriskajai apspriešanai nodotie grozījumi saistošajos noteikumos par braukšanas maksas atvieglojumiem Rīgas valstspilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašlaik noteikumi paredz, ka augstāko izglītības iestāžu studējošiem braukšanas maksas atvieglojums sabiedriskā transporta maršrutu tīklā ir 50% apmērā no mēneša abonementa biļetes cenas.

Grozījumi paredz minētajai pasažieru grupai noteikt braukšanas maksas atvieglojumu 60% apmērā no mēneša abonementa biļetes cenas, lai veicinātu sabiedriskā transporta ikdienas lietošanu, padarītu to vēl pieejamāku, tādejādi stimulējot studējošos mainīt ikdienas pārvietošanās paradumus.

Standarta mēnešbiļetes cena ir 30 eiro. Ar 50% atlaidi tā ir 15 eiro. Savukārt, ja tiks pieņems lēmums par 60% atlaides piemērošanu studējošajiem, tad viņiem par mēnešbiļeti būs jāmaksā 12 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ziņots, pēc Rīgas sabiedriskā transporta biļešu reformas, kas tika īstenota no šī gada janvāra, un ar kuru tika atceltas vienreizējā brauciena biļetes, ieviešot laika biļetes. Studenti prasīja atjaunot vienreizējā brauciena atlaides Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā un savāca parakstus, lai šo ierosinājumu iesniegtu pašvaldībā.

Taču SIA “Rīgas satiksme” pauda, ka nesaskata iemeslu pārskatīt biļešu klāstu un palielināt biļešu skaitu, iekļaujot viena brauciena biļetes atsevišķai pasažieru kategorijai, jo mērķis mainīt pasažieru ieradumus, biežāk izmantojot sabiedrisko transportu, ir sasniegts – braucienu ar mēneša abonementa biļetēm reģistrāciju ir vairāk.

Vienlaikus, grozījumi saistošajos noteikumos paredz pagarināt Rīgas atbalsta centrā reģistrētajiem Ukrainas iedzīvotājiem, pagarināt 100% braukšanas maksas atvieglojumu līdz 2024.gada 30.jūnijam.

Izmantots publicitātes attēls/ “Rīgas satiksme”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.