Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Talsu pašvaldības darbinieki piketēs pret plānoto darbinieku un atalgojuma samazināšanu

Talsu pašvaldības darbinieki šodien piketēs pret novada budžeta projektā plānoto darbinieku un atalgojuma samazināšanu, aģentūru LETA informēja pašvaldības pārstāve Inita Fedko.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šodien plkst.10.30 sasaukta Talsu novada domes sēde, kurā lems par pašvaldības budžetu un papildu jautājumiem, kas attiecas uz nepieciešamajiem taupības pasākumiem, kas ietverti sagatavotajā budžeta projektā.

Normatīvie akti nosaka, ka pašvaldībām budžeti ir jāpieņem divu mēnešu laikā pēc valsts budžeta apstiprināšanas, sekojoši 2024.gada budžeti pašvaldībām ir jāpieņem līdz šī gada 21.februārim.

Talsu novada pašvaldība saņēmusi Talsu novada kultūras iestāžu pieteikumu par piketa organizēšanu no plkst.10 līdz 13. Pikets notiks pie pašvaldības administratīvā centra un pulcēs pašvaldības iestāžu pārstāvjus, lai tā paustu attieksmi par plānoto pašvaldības iestāžu amata vietu un budžeta samazināšanu 25% apmērā. Piketā plānots pulcēt ap 200 pašvaldības iestāžu darbiniekus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā informēja Talsu novada pašvaldība, lai izstrādātu sabalansētu pašvaldības budžetu 2024.gadam, plānots ieviest virkni taupības pasākumu. Paredzēts, ka iestādēm, struktūrvienībām un nodaļām jāsamazina darbinieku skaits un izdevumi par 25%, tāpat visiem pašvaldības darbiniekiem plānots atalgojuma samazinājums par 10%. Finansējuma samazinājums skars visas nozares, tai skaitā izglītību, kultūru un sportu.

Talsu novada pašvaldība, izstrādājot 2024.gada budžetu, saskaras ar nopietniem izaicinājumiem, lai nodrošinātu Pašvaldību likumā noteikto funkciju izpildi. Budžeta sabalansēšana prasīs nepopulāru un sarežģītu lēmumu pieņemšanu, bet tie, pieņemti šogad, ļaus sakārtot pašvaldības kopējo struktūru, samazinot izdevumus un sniegt pakalpojumus, kas nepieciešami sabiedrības interesēm un vajadzībām, norāda pašvaldības vadība.

Lai arī šogad ir palielinājušies plānotie ieņēmumi no vairākām budžeta ieņēmumu kategorijām, tomēr ir samazinājušies valsts budžeta un no valsts budžeta finansēto atvasināto publisko personu un budžeta nefinansēto iestāžu līdzekļu pārskaitījumi jeb transferti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt izdevumu daļā, salīdzinot ar 2023.gadu, par 5 066 860 eiro ir palielinājušies atlīdzības izdevumi. Kopējie atlīdzības izdevumi no 35 444 438 eiro 2023.gadā palielinājušies līdz 40 511 307 eiro 2024.gadā. Tas saistīts ar vairākiem faktoriem, proti, 2023.gadā apstiprināts pašvaldības darbinieku Atalgojuma nolikums, kas paredzēja darbinieku atalgojuma pieaugumu, palielinājies pašvaldībā strādājošo skaits no 2281 personām, iekļaujot arī domes deputātus, 2022.gadā līdz 2388 personām, iekļaujot arī domes deputātus, 2024.gadā. Pieaugusi minimālā alga no 620 eiro līdz 700 eiro šogad.

Pašvaldība, realizējot finansiāli lielus attīstības projektus, līdz 2023.gada beigām paredzētajā apjomā neapguva pieejamo publisko finansējumu. Tas nozīmē, ka neapgūtie līdzekļi ir jāiekļauj šī gada pašvaldības budžetā. Šim mērķim kopējais nepieciešamais finansējums ir 2 371 837 eiro, un tas vajadzīgs, lai pabeigtu iesāktos projektus šogad, proti, Sabiles kultūras nama atjaunošanu, Talsu pamatskolas dabaszinību kabineta aprīkojumam un pašas skolas pārbūvei, Valdemārpils vidusskolas sporta laukuma pārbūvei.

Procentu maksājumi, kas pašvaldībai jāsedz par aizdevumiem dažādu attīstības projektu īstenošanai, pieauguši no 485 000 eiro 2023.gadā līdz 882 998 eiro 2024.gadā. Šogad par 330 801 eiro pieaudzis arī nepieciešamais finansējums sociālajam atbalstam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sākotnējais budžeta izdevumu pārsniegums, ja tiktu akceptētas visas nodaļu, iestāžu un struktūrvienību vēlmes, pār ieņēmumiem bija 17 651 652 eiro, pēc pirmā samazinājuma tas bija 14 521 977 eiro, bet pēc otrā samazinājuma, iesaistot visus nodaļu, iestāžu un struktūrvienību vadītājus – 8 150 755 eiro.

Patlaban Talsu novada pašvaldības 2024.gada budžeta projekta ieņēmumi noteikti 62 704 944 eiro, bet izdevumi – 71 937 683 eiro.

Lai novērstu Talsu novada pašvaldības 2024.gada budžeta deficītu un to sabalansētu, saskaņā ar Finanšu ministrijas noteikto, ir izstrādāts rīcības plāns, kurā definēti pasākumi, koordinētas darbības un uzdevumi.

Foto: TV3

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

  1. Kā savulaik teica nabagmājas “veiksmes stāsta” autors Saulvedis-konsolidators: ja kādam kaut kas nepatīk, var braukt projām.

  2. Ko paši sev algas nesamazina ? Jo negrib dzīvot ,savelkot jostu ciešāk… Labāk jau iedzīvotājus gremdēt… Tie kuri uztaisīja šo robu …,lai atbild paši par savu rīcību… Atņemot īpašums, .bloķèjot kontus.. Nevis sēdēs nākošā krēsā un turpināt priecāties… Nrnesot atbildību

  3. Kad izvērtēs un samazinās atbilstoši iegūtajai Bauskas komunālservisa peļņai algas 4500 EUR mēnesī????

  4. Kad izvērtēs un samazinās atbilstoši iegūtajai Bauskas komunālservisa peļņai algas 4500 EUR mēnesī?

  5. Kad izvērtēs un samazinās atbilstoši iegūtajai komunālservisa peļņai algas 4500 EUR mēnesī?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.