Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Valdība paaugstina atalgojumu pilsētu un novadu pašvaldību vēlēšanu komisiju locekļiem

Valdība šodien atbalstīja valstspilsētu un novadu pašvaldību vēlēšanu komisijas, vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētāja, sekretāra un komisijas locekļu, tostarp pieaicināto civildienesta ierēdņu un citu speciālistu no vēlētāju vidus darba stundu tarifa likmes paaugstināšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Valsts kancelejas izstrādāto noteikumu projektu darba stundas tarifa likmes salīdzinājumā ar esošajām paaugstinātas vidēji par divi trīs eiro. Turpmāk komisijas priekšsēdētājam noteikti 10-15 eiro par stundu, komisijas sekretāram – 9-13 eiro, bet komisijas loceklim – astoņi līdz desmit eiro par stundu.

Stundas tarifa likmes konkrēto apmēru noteiks Centrālā vēlēšanu komisija, ņemot vērā attiecīgā komisijas locekļa darba apjomu un atbildību. Ievērojot 2022.gada Saeimas vēlēšanu pieredzi, tiek prognozēts, ka vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājam atalgojums būs 10 eiro stundā, komisijas sekretāram deviņi eiro stundā, bet komisijas loceklim 8 eiro stundā.

Pašvaldības vēlēšanu komisijas ar iecirkņu skaitu līdz 14 iecirkņiem priekšsēdētājam atalgojums būs 11 eiro, komisijas sekretāram 10 eiro, bet komisijas loceklim 8 eiro stundā. Pašvaldības vēlēšanu komisijas ar iecirkņu skaitu no 15-28 iecirkņiem priekšsēdētājam sagaidāmi 12 eiro stundā, komisijas sekretāram 11 eiro,bet komisijas loceklim 8 eiro stundā. Pašvaldības vēlēšanu komisijas ar iecirkņu skaitu no 29-42 iecirkņiem priekšsēdētājam plānoti 13 eiro stundā, komisijas sekretāram 12 eiro stundā, komisijas loceklim 9 eiro stundā. Rīgas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājam – 15 eiro, komisijas sekretāram 13 eiro, bet komisijas loceklim 10 eiro stundā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Papildus līdz 11 eiro palielināta ēdināšanas izdevumu kompensāciju vēlēšanu komisiju locekļiem balsošanas un balsu skaitīšanas laikā.

Noteikumu projektā skaidrots, ka kopš šobrīd spēkā esošā kompensācijas apmēra noteikšanas par ēdināšanas izdevumiem būtiski palielinājusies minimālā alga un vidējā darba samaksa, kā arī tas nav atbilstošs mūsdienu preču un pakalpojumu izmaksām.

Līdz šim noteiktā darba stundu tarifa likme komisijas priekšsēdētājam bija 7,78-11,97 eiro, komisijas sekretāram – 7,00-10,10 eiro, komisijas loceklim – 6,00-7,78 eiro. Tāpat komisijas locekļiem kompensēja ēdināšanas izdevumus balsošanas un balsu skaitīšanas laikā – astoņi eiro par katru dienu.

Foto: CVK

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.