
Ir pēdējais laiks valsts pārvaldei pāriet uz darbu klātienē, pauda Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš otrdien Rīgas pilī tikās ar Saeimas priekšsēdētāju Daigu Mieriņu (ZZS)
Pēc Rinkēviča vārdiem, patlaban situācija valstī ir kritiska, jo ir zema sabiedrības uzticība valsts varai. Uzticību var uzlabot ar mērķtiecīgiem soļiem, uzskata prezidents.
Valsts prezidents akcentēja, ka Saeimas komisijas bieži vien strādā daļēji attālināti un daļēji klātienē. “Manuprāt, ir pēdējais laiks gan Saeimai, rādot priekšzīmi, gan visai valsts pārvaldei pāriet uz darbu klātienē,” pauda Rinkēvičs.
Valsts vadītājs cer, ka notiks tāda virzība, piebilstot, ka nav pieļaujami nekādi attaisnojumi par to, ka kādam nav laika atbraukt uz darbu. Sabiedrībai redzot, kā strādā valsts pārvalde un Saeimas deputāti, ir tiesības prasīt, lai saruna notiktu klātienē, nevis datorā, uzsvēra prezidents.
Saeimas priekšsēdētāja piekrita, ka sabiedrībā ir diskusijas par parlamenta darba organizāciju un iekšējo sadarbību. Mieriņas ieskatā, ir nepieciešama diskusija Saeimā, tāpēc viņa rosinās nākamnedēļ tikšanos ar parlamenta frakciju priekšsēdētājiem, lai pārrunātu minētos jautājumus.
Viņa aicinās deputātus “domāt un rīkoties valstiski, nevis tikai partiju līmenī”, lai “kaut nedaudz” atjaunotu uzticību Saeimas darbam.
Foto autors: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja
Zema sabiedrības uzticība valsts varai ir pateicoties augstākās valsts pārvaldes politikai, kas rezultējusies kā apkaunojošas izgāšanās airBaltic, Rail Baltica un citās finansu afērās. Ar attālināto darbu valsts iestādēs tam nav nekāda sakara.
Zivs pūst no galvas. Un prezidents sāk nodarboties ar populismu. Izskatās, ka tas ir Kronberga pirksts. Cilvēciņš lien no ādas ārā, lai izkalpotos un pierādītu sevi. 🙂
Sen bija laiks! Man šķiet, mums ir labs prezidents, viņam par maz pilnvaras, lai varētu iejaukties. Droši vien tiem, kuri nu jau pierada srādāt no mājām tas neptīk, jo būs jaatgriežas darba vietās un tas taču ir neērti,.pietiek saņemt nodokļu maksātāju naudu neizkāpjot no gultas ar datoru uz vēdera.
Un kā ar C-19? Kā ar draudiem sabiedrībai? Kā ar slaveniem sertifikātiem? Šo vajadzētu sakārtot, reizi pusgadā vakcinēties, atjaunot C-19 sertifikātu un tikai tad, varbūt, vismaz 3 reizes dienā testēties, lai drošāk (a ja nu bezsimptomu?). Nu jā, arī apmeklētājiem visus šos murgus. Sarkasms, protams 🙁 Tieši tāpēc aizsākās viss tas marasms ar attālinātiem pakalpojumiem, kas ne vienmēr ir slikti. BET! Arī attālināti nedrīkstēja strādāt bez potes valsts un pašvaldības iestādēs, vai tas ir piemirsies? Cik darbinieku atstādinājāt/atlaidāt? Varbūt tieši no šo murgaino likumu izpildītāju algām vajadzētu šiem cilvēkiem izmaksāt kompensāciju? Padomājiet.
Šīs gan ir pilnīgas muļķības no prezidenta puses. Pirmo reizi, ka viņš domu gājienā skatās pagātnē, nevis tagadnē/nākotnē.
Sāksim ar to, ka faktiski visas valsts pārvaldes institūcijas ir pārgājušas uz hibrīda modeli un vairumam vairs pat nav biroja vietu, lai visi cilvēki tur varētu atgriezties.
Otrs piemērs, kaut vai tas pats VID, kur šobrīd, cik novērots, konkrētas komandas sastāv no cilvēkiem no dažādiem reģioniem – dzīs visus uz Rīgu braukt vai?
Treškārt, hibrīda modelis / attālinātais darbs šobrīd, protams, tiem amatiem, kuru tā iespējams veikt, ir standarta prakse privātajā sektorā. Jauniem cilvēkiem darba tirgū, tā pat ir standarta prasība vai kritērijs, kuru viņi izskata piesakoties uz darbu.
Ja mēs gribam, lai valsts pārvaldē strādā kompetenti un strādāt griboši cilvēki, šis ir solis absolūti pretējā virzienā. Mans personīgais uzskats ir, ka šī situācija jārisina citādāk, detaļās neieslīgšu, bet gala doma tāda, ka jāsamazina nodarbināto skaits. Kas, protams, ir politiski nepopulārs lēmums valsts pārvaldē strādājošo vidū un līdz ar to neviens pie varas esošais politiķis, tai skaitā prezidents, neko tādu neieteiks.