Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Varēs parakstīties par Ķekavas pašvaldības aicinājumu vardarbības mazināšanai skolās

No šodienas iedzīvotāji var parakstīties par Ķekavas novada pašvaldības aicinājumu likumdevējiem ar prasību steidzami pilnveidot normatīvo regulējumu vardarbības mazināšanai izglītības iestādēs, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēstules izdruka parakstīšanai būs pieejama visās novada izglītības iestādēs. Vēstule parakstīšanai nosūtīta arī pārējiem Latvijas novadiem, un līdztekus tiek organizēta arī parakstu vākšana vietnē “manabalss.lv”.

Kā norādīts Ķekavas novada domes deputātu un pašvaldības speciālistu sagatavotajā pieprasījumā, izglītības iestāžu rīcībā nav pietiekamu tiesisko instrumentu, lai apturētu vardarbību un tās radītās emocionālās sekas. Tāpat neesot tiesisku iespēju varmāku nošķirt no cietušajiem. “Pašlaik vardarbības veicējs ir vairāk aizsargāts nekā vardarbības upuris,” teikts vēstulē.

Lai mazinātu vardarbību izglītības iestādēs, Ķekavas novada pašvaldība aicina steidzamības kārtā pieņemt grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likumā, nosakot tiesības izglītības iestādei aizdomu gadījumā pārbaudīt skolēna somu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izglītības likumā esot jāparedz arī skaidra rīcība vardarbības pret citu izglītojamo vai pedagogu gadījumos, savukārt Ministru kabineta (MK) noteikumos jāpiešķir tiesības direktoram kopā ar starpinstitucionālo sadarbības padomi noteikt, kādos gadījumos skolēns mācās attālināti.

Tāpat tiek rosināts likumdošanā noteikt reālu vecāku atbildību, ja tie nerisina sava bērna uzvedības problēmas un neinformē skolu, ja bērns var radīt draudus cita veselībai un drošībai. 

Ja skolēns bijis vardarbīgs, izglītības iestādei jābūt tiesīgai izslēgt audzēkni no skolas, neliedzot iespēju turpināt izglītības apguvi tālmācības formā, par ko atbildību tad uzņemtos vecāks, piedāvā Ķekavas pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbalstu normatīvo aktu grozījumiem jau izteikušas Mārupes un Salaspils pašvaldības.

Parakstītais pieprasījums tiks nodots Valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam, Ministru prezidentei Evikai Siliņai (JV), Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, kā arī tiesībsargam Jurim Jansonam. Ar to tiks iepazīstināta arī Latvijas Pašvaldību savienība, Latvijas Izglītības vadītāju asociācija un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība.

Kā ziņots, šonedēļ sociālajos tīklos plaši izplatījās video no Ķekavas vidusskolas, kur mācību iestādes telpās kāds 9.klases skolēns piekāva citu skolas audzēkni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ķekavas vidusskolas direktore Sandra Pugovka ar Ķekavas novada domes atbalstu ir izdevusi rīkojumu, kas kautiņa iniciatoram līdz lietas apstākļu noskaidrošanai mācību viela jāapgūst attālināti. Notikušo izmeklē Ķekavas novada bērnu tiesību aizsardzības sadarbības grupa, kurā darbojas pašvaldības policijas, sociālā dienesta, bāriņtiesas un pašvaldības izglītības pārvaldes darbinieki.

Savukārt Tiesībsarga biroja Bērnu tiesību nodaļas vadītāja Laila Grāvere norādījusi, ka risinājums noteikt mācības attālināti vardarbīgiem skolēniem ir samērīgs, ja izglītības iestāde attālinātās mācības organizē tā, ka izglītojamam ir nodrošināta iespēja attālināti piedalīties mācību stundās.

Attēls ilustratīvs. Foto: Freepik stock images

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.