Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Veicinās aktīvāku senioru piedalīšanos Eiropas Parlamenta vēlēšanās

Lai izglītotu seniorus par Eiropas Savienību un veicinātu viņu aktīvāku piedalīšanos Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, “Latvijas senioru kopienu apvienība” (LSKA) šogad “Senioru skolā” uzsākusi nodarbību ciklu “Viss par Eiropas Savienību”, aģentūru LETA informēja apvienības pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LSKA valdes priekšsēdētājas vietniece Lilita Kalnāja apgalvo, ka seniori vienmēr bijuši starp aktīvākajiem balsotājiem kā Saeimas, tā pašvaldību vēlēšanās. Tādēļ apvienības uzdevums esot viņus uzrunāt, lai seniori tikpat aktīvi pauž savu pozīciju arī par to, kādu politisko spēku pārstāvjus un kurus no kandidātiem viņi vēlētos redzēt Eiropas Parlamentā.

LSKA ieskatā Latvijas iedzīvotāju zemā aktivitāte iepriekšējās četrās Eiropas Parlamenta vēlēšanās apliecina, ka to divdesmit gadu laikā, kopš Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts, tā arī nav sanācis saviem pilsoņiem skaidri un nepārprotami izskaidrot, kādēļ dalība Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir būtiska ikvienam no mums.

“Eiropas Parlamentā pieņemtie lēmumi ļoti lielā mērā ietekmē arī Latvijas likumdošanu, tādēļ ikvienam ir svarīgi iet un balsot. Lai palīdzētu senioriem labāk izprast kāda ir lēmumu pieņemšanas sistēma un kā darbojas Eiropas Savienības struktūras, “Senioru skolā” kopš janvāra esam sākuši lekciju ciklu par Eiropas Savienību,” skaidro Kalnāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc viņas paustā, plānota arī senioru tikšanās Eiropas Parlamenta deputātu kandidātiem no dažādiem politiskajiem spēkiem.

“Senioru skolas” vadītāja Liesma Neipreisa informē, ka februārī LSKA plāno organizēt četras lekcijas, kurās tiks stāstīts par Eiropas Savienības izveidošanos, Eiropas Padomi, Eiropas Parlamenta struktūru un darbības principiem, kā arī visu, kas jāzina par vēlēšanām šī gada 8.jūnijā.

Informācija par nodarbību datumiem un tēmām rodama LSKA mājas lapā “www.lskapvieniba.lv” un LSKA “Facebook” kontā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat LSKA plāno jau tuvākajā laikā uzsākt intensīvu digitālo pamatprasmju apguvi senioriem, tajā skaitā arī sniedzot individuālas konsultācijas tiem senioriem, kuriem nepieciešams atbalsts.

“Senioriem ir jāapzinās, ka nākotnē to pakalpojumu apjoms, tai skaitā arī valsts un pašvaldību sektorā, ko var saņemt digitāli, tikai pieaugs un viņiem gribot negribot nāksies apgūt pieslēgšanos dažādām publisko pakalpojumu interneta vietnēm ar kvalificētiem elektroniskās identifikācijas līdzekļiem, kā arī citas digitālās pamatprasmes. Mūsu uzdevums ir panākt, lai gados vecāki cilvēki iemācītos ar šiem digitālajiem rīkiem darboties un neatteiktos no jauno tehnoloģiju apguves tikai tādēļ vien, ka baidās kļūdīties,” uzsver Kalnāja.

Pasākumu “Sadarbībā aizstāvam” finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

 1. Eirosojuzs tāpat kā Padomjusojuzs ir un bija globālās žīdu mafijas projekts ar mērķi kontrolēt , pakļaut un “” slaukt “‘ tautas , tā kā , piedaloties vēlēšanās , jūs atbalstīsiet to sistēmu ar kuras palīdzību pasaules naudas saimnieki dzen iznīcībā Latviju un tautu .

  4
  3
 2. Tie kuri vairāk maksās par tiem balsošu! No 10štukām uz augšu! Priekšapmaksa!

  2
  2
 3. Neiedomājies savā uzpūtībā sevi par baigi svarīgo, lai tev kāds kaut ko maksātu. Neesi ne plika centa vērts – kur nu vēl 10 štukas. Tā ka sēdi vien savās biksēs!

  1
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.