Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

VIDEO: Latvijā atsākta cukurbiešu audzēšana cukura ražošanai

Latvijā sākusies cukurbiešu novākšana, un, ja vēl pirms sešiem gadiem tās rūpnieciskām vajadzībām valstī neaudzēja vispār, tad šogad cukurbiešu raža tiks novākta jau 2500 ha platībā, ziņo TV Kurzeme.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA ”Otaņķu dzirnavnieks”, kas pazīstams ar zīmolu “OtankiMill.eu”, ir to uzņēmumu skaitā, kuri atjauno cukurbiešu audzēšanu Latvijā, raksta laikraksts “Kurzemes Vārds”.

Kad likvidēja cukurfabrikas, šīs kultūras audzētājiem pajuka plāni un zuda ienākumi, no kuriem maksāt kredītu par tehniku biešu audzēšanai. Dažs parādu nosedza tikai nesen.

Vien nedaudzi turpināja audzēt cukurbietes, realizējot tās medniekiem zvēru barošanai un zemniekiem – liellopu ēdināšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

”Otaņķu dzirnavnieks” noslēdzis vērienīgu sadarbības līgumu ar vadošo Baltijas cukura pārstrādes uzņēmumu “Nordic Sugar Kedainiai AB” Lietuvā par cukurbiešu novākšanu, kraušanu un piegādi, informēja uzņēmumā.

Šīgada sezonu, divkāršojoties biešu novākšanas un pārkraušanas apjomiem, ”Otaņķu dzirnavnieks” sācis ar 1,3 miljonu eiro lielām investīcijām.

Uzņēmums papildinājis savu četru vienību biešu vākšanas un pārkraušanas traktortehnikas parku ar divām jaunām traktortehnikas vienībām – cukurbiešu novākšanas tehniku un cukurbiešu pārkraušanas/attīrīšanas iekārtu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmums apkalpo klientus Lietuvā un Latvijā, tā veiksmes atslēga nozares stabilai attīstībai ir trīspusēja ieinteresētība un sadarbības attiecības starp ražotāju, audzētāju un novākšanas/pārkraušanas/loģistikas pakalpojumu sniedzēju.

”Varu ar pilnu pārliecību droši apgalvot, ka mūsu uzņēmuma darbība nozarē ir bijusi izšķiroša, lai Latvijā atsāktos cukurbiešu audzēšana, kas vēsturiski mūsu valstī tradicionāla lauksaimniecības nozare,” saka SIA ”Otaņķu dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs Ričards Riepšs.

Lopbarības bietes, cukurbietes Latvijā

2022. gadā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopējā deklarētā platība – 1175 ha

2023. gadā

Kopējā deklarētā platība – 2370 ha

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Avots: Zemkopības ministrija

Top 6 cukurbiešu ražotājvalstis (2020. g.)

  • Krievija
  • ASV
  • Vācija
  • Francija
  • Turcija
  • Polija

Avots: www.statista.com

Foto: Cukurbiešu rakšana “Otaņķu dzirnavnieka” laukos; kultūras audzēšanai un novākšanai nepieciešama speciāla tehnika. Latvijā, salīdzinot ar agrākajiem gadiem, ražas ir lielākas gan tāpēc, ka pieejama kvalitatīvāka sēkla un dīdzība labāka, gan tāpēc, ka cukurbiešu slimību augsnē vairs nav, zeme ir atveseļota. Ražu ietekmē arī laikapstākļi – ja ir pārlieku mitrs, biešu saknes bojājas. (Foto: Publicitātes)

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.