Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Viena no traumatiskākajām nodarbēm – vienkārši iešana, liecina apdrošināšanas atlīdzību statistika

Traumu skaits brīvdienās, jo īpaši garajās brīvdienās, nereti ir lielāks nekā darbadienās, liecina SEB «Life and Pension Baltic SE» atlīdzību statistika. Kopumā atlīdzību statistikā dominē sadzīviska rakstura traumas, un viena no traumatiskākajām nodarbēm, saskaņā ar atlīdzību datiem, ir vienkārši iešana. Ne tikai ziemā, kad ietves ir apledojušas un aizputinātas, bet arī citos gadalaikos, informē Jeļena Novaka, SEB bankas privātpersonu komunikācijas vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bieži traumas tiek gūtas, paklūpot pret apmalēm, iekāpjot nepamanītā bedrē, paslīdot mitrā zālienā vai vienkārši, samisējoties solim. Arī mājās traumu iemesls nereti ir tieši paklupšana vai paslīdēšana.

Kopumā 2022. gadā SEB «Life and Pension Baltic SE» apdrošināšanas atlīdzībās saviem klientiem izmaksāja vairāk nekā 1,4 miljonus eiro. Pērn izplatītākais atlīdzības izmaksu iemesls bija vieglās traumas. Visbiežāk traumas gūtas nokrītot, un izplatītākais traumu gūšanas laiks bija vasara un agrs rudens – laikā no jūlija līdz oktobrim.

Pērn traumu skaits atgriezās pirms pandēmijas līmenī, stāsta SEB «Life and Pension Baltic SE» valdes locekle Kristīne Lomanovska: ‘’Laikā, kad pasaulē plosījās Covid-19 pandēmija, traumu atlīdzību skaits būtiski saruka – novērojām mājsēdes efektu. Atsevišķi traumu veidi gan pieauga, piemēram, traumas, kas gūtas, veicot uzkopšanas vai labiekārtošanas darbus mājā, bet kopumā traumu bija salīdzinoši ļoti maz. Pērn traumu skaits atgriezies 2019. gada līmenī. Atlīdzību pastiprinātu izmaksu laikā no jūlija līdz oktobrim, var skaidrot ar silto laiku un vēlmi vairāk laika pavadīt ārpus mājas, īpaši ņemot vērā to, ka pagājušā gada vasara bija pirmā kopš Covid-19 pandēmijas sākuma, kurā nebija būtisku ierobežojumu, un to tad arī izjutām atlīdzības pieteikumos.’’

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā skaidro Jeļena Novaka, otrs biežākais atlīdzības izmaksu iemesls 2022. gadā bija pārejoša darba nespēja, kur izteikti dominē tādi cēloņi kā traumas, mugurkaula un locītavu saslimšanas. Savukārt trešais izplatītākas atlīdzības izmaksu iemesls bija nāves gadījumi. Kopsummā vislielākais apjoms izmaksāts kredītmaksājumu apdrošināšanas nāves gadījumu atlīdzībās, kā arī personīgās apdrošināšanas vieglo traumu atlīdzībās.

Savukārt atlīdzību statistika par kritiskajām saslimšanām rāda, ka visbiežāk atlīdzības tiek izmaksātas audzēju un sirds un asinsvadu saslimšanu dēļ. “Šie dati sasaucas arī ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem par izplatītākajām saslimšanām Latvijā, kur jau daudzus gadus redzam audzēju, kā arī sirds un asinsvadu sistēmas saslimšanu dominanci. Mūsu atlīdzību statiska rāda, ka nospiedošs vairākums kritiskās saslimšanas atlīdzību tiek izmaksātas krūts audzēju dēļ,” noslēdz Kristīne Lomanovska.

Publicitātes attēlā – Kristīne Lomanovska.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.