Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Zemnieku protestu turpināšanu izšķirs sarunu rezultāti

Nākamo nedēļu turpināsies sarunas ar politiķiem un atsevišķu ministriju pārstāvjiem par lauksaimnieku iesniegto prasību izpildi, portālam apliecināja biedrībā “Zemnieku saeima”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mums ir būtiski šobrīd turpināt, vienoties un reāli panākt visu lauksaimnieku iesniegto prasību akceptu, tāpēc nākamās nedēļas laikā turpināsim sarunas ar valdības un ierēdniecības pārstāvjiem.  Vienlaikus Rīgas domē tiks iesniegti nepieciešamie dokumenti lauksaimnieku protestiem februārī galvaspilsētā, jo tuvākās nedēļas būs izšķirošas. Tuvākais laiks parādīs, vai politiķu un ierēdņu apņemšanās aktīvi strādāt visas lauksaimniecības nozares labā nav tikai īslaicīgs solījums,” informē lauksaimnieku protestu koordinators, biedrības “Zemnieku saeima” valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Viņš uzsver, ka šobrīd ir “pozitīvi piesardzīgs” par sarunu gaitu ar Zemkopības ministru un ministrijas pārstāvjiem. Kā veiksmīgu varot uzskatīt šīs nedēļas tikšanos ar Saeimas priekšsēdētāju Daigu Mieriņu. Tai pat laikā pēc tikšanās ar Ministru prezidenti Eviku Siliņu joprojām vēl ir “atvērti jautājumi”.

J. Lazdiņš: “Pēdējās nedēļas laikā saskaramies ar dažāda veida “uzbrukumiem” no to ieinteresēto uzņēmumu puses, kas ir kategoriski pret lauksaimnieku prasību 1. punktam par tūlītēju importa aizliegumu mūsu valsts teritorijā visiem pārtikas produktiem un lopbarībai, kas tiek ievesta no Krievijas un Baltkrievijas.  Jau nākamo ceturtdienu Saeimā plānots skatīt likumprojektu “Par aizliegumu noteiktu Krievijas Federācijas un Baltkrievijas Republikas lauksaimniecības produktu nonākšanai Latvijas tirgū”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Zemnieku saeima” norāda, ka joprojām nav pavirzījies jautājums par 5% PVN atjaunošana Latvijai raksturīgajiem augļiem, ogām, dārzeņiem. Šonedēļ ar Finanšu ministrijas pārstāvjiem ir diskutēts par metodiku, tai pat laikā PVN likmes atjaunošana konkrētai produktu grupai ir politisks lēmums. No finanšu ministra Arvila Ašeradena puses lauksaimnieki joprojām tiek ignorēti. 

Šodien, 9. februārī, kopā ar Zemkopības ministriju turpinās darbs par prasību 3. punktu “Samazināt birokrātiju lauksaimniecības nozarē”.

“Jau esam informējuši, ka šī brīža ministrijas izstrādātā  tiešsaistes atskaišu sistēma lietotājam nav draudzīga. Tā ir ar tehniskām nepilnībām, ikdienā lauksaimniekiem radot papildus problēmas. Kā arī, saskaņā arKopējās lauksaimniecības politikas (KLP) Latvijas Stratēģisko plānu (SP) ir pieņemtas absurdas, sadrumstalotas un neloģiskas prasības lauksaimniekiem, kuru izpilde un tās pierādīšana (piemēram, fotofiksācija) prasa vērā ņemamus papildus resursu (laika, finanšu). Kā arī nereti reālajā dzīvē šīs prasības ir faktiski nerealizējamas. Ceram, ka  nākamās nedēļas laikā šis jautājums tiks atspoguļots MK noteikumos,” paziņo J. Lazdiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš pozitīvi vērtē, ka izmaiņas normatīvajos aktos par 4. prasību punktu “par plašāku pieeju apdrošināšanas un apgrozāmo līdzekļu programmās” iesniegtas Tiesību aktu portālā, līdz ar to notiek process, lai jautājumu izskatītu Ministru kabineta sēdē.

Savukārt jautājumā par Latvijas atteikšanos no nacionāla līmeņa zemes lietošanas ierobežojumiem “Zemnieku saeima” paredzējuši tikšanos ar VARAM.

“Ceram, ka ministrijas pārstāvjiem būs laiks, lai operatīvi ar mums tiktos un meklētu risinājumu. Šīs prasības būtība ir problēmā, ka šobrīd, saskaņā ar Eiropas direktīvām, ir paredzēts uzlikt ierobežojumus zemniekiem un mežsaimniekiem piederošām zemēm, tādejādi bez kompensācijām būtiski samazinot izmantojamās platības un ietekmējot daudzu saimniecību saimniecisko darbību. Mēs nedrīkstam akli piekrist Eiropas noteikumiem un valsts līmenī necīnīties par atbalstu Latvijas zemniekiem. Ja zemes īpašnieks ir ņēmis lielus kredītus, lai nopirktu zemi ražošanai, iekopis to, investējis tajā, bet vienā brīdī Latvijas politiķi faktiski aizliedz zemi izmantot ražošanā, to uz saviem pleciem nedrīkst iznest tikai zemes īpašnieks,” norāda J. Lazdiņš, piebilstot, ka tuvākās nedēļas būs izšķirošas, lai lemtu par lauksaimnieku nākamajiem soļiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

  1. Vakar Vācijā atkal tiltus bloķēja,izskatās ka nav nekas panākts.,….vajag streikot kā Francijā…..kādu vircas mucu pie domes nopūst.

    4
    3
  2. Bauskas Dzīve, sāciet strādāt, nevis atgremojat informāciju!!! saka:

    Bauskas Dzīve, varbūt varat uztaisīt beidzot kādu pētniecisku rakstu par mūsu puses zemniekiem. Kādi ir izdevumi uzturēt saimniecību? Kādi ir izdevumi? Kādi ir ieņēmumi? Kāda ir peļņa? Kādi ir platību maksājumi? Kads ir valsts atbalsts? Cik un kadas bijušas kompensācijas no valsts? Kāda tehnika iepirkta? Kādi ir kredīti? Ko audzē mūspuses zemnieki? Cik nonāk vietejā tirgū, cik eksportā, cik importā? Vai vietējie pērk vietējo produkciju? Kādas cenas mūsu zemnieku produkcijai salīdzinot ar kaimiņiem? Cik nodokļos nomaksā vietēji? Cik darbiniekus nodarbina? Kādas ir algas strādniekiem?Vai vietējai produkcijai pie mums ir tadas pašas cenas kā tai, ko izved eksportā un tirgo? Kuros lielveikalos, veikalos un uzņemumos kā izejvielas lieto mūsu vietējo produkciju?
    Pastrādājiet nevis pārpublicejat rakstus!!!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.