Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Baušķenieks: Legālā veidā “norokam” iniciatīvas

Svētdienas naktī uz pirmdienu pulksten 24 noslēdzās iedzīvotāju aptauja par kādu no trim piedāvātajiem Bauskas novada vizuālās identitātes variantiem. «Bauskas novada domē apstiprināšanai tiks virzīts tas vizuālās identitātes variants, kas balsojumā būs saņēmis vislielāko punktu skaitu» – tā minēts pašvaldības preses relīzē. Diezgan interesanti būs vērot komiteju un domes sēdes, kurās varētu stāstīt, cik ļoti tika iesaistīta sabiedrība šīs vizuālās identitātes izstrādē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kad kopā ar iedzīvotājiem rakstījām kolektīvo iesniegumu par esošā vizuālā tēla saglabāšanu, tad mēs bijām «tikai» 359 iedzīvotāji (309 paraksti tika uzskatīti par derīgiem), kuriem bija interese saglabāt esošo identitāti. Rezultātu, protams, zināt paši. Apskatot aptaujas rādītājus pašvaldības aplikācijā, kopējais nobalsojušo skaits ir 252. Nākas secināt, ka aptaujā par trim variantiem kopā piedalījies mazāks skaits iedzīvotāju, nekā ir kolektīvā iesnieguma parakstītāju par vienu – pašreizējo – vizuālās identitātes variantu.

Tad, kad pašvaldība, kurai resursu ir daudzas reizes vairāk (to secinu pēc tā, kā pašvaldība rīkoja nepārtrauktas darba grupas un tikšanās ar iedzīvotājiem, uz kurām atnāca uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi, kā aicināja pildīt aptauju – rakstot preses relīzes, sociālajos tīklos publicējot sponsorētos jeb maksas ierakstus), izsludina aptauju par jaunas vizuālās identitātes izstrādi, nepiedāvājot iespēju saglabāt esošo, rezultātā savācot mazāku balsu skaitu, nekā savāca kolektīvais iesniegums, to tad sūtīs apstiprināšanai domē. To varētu nosaukt tā: «Kāds viedoklis mums patiks, to arī apstiprināsim!» Skatīsimies, kā pašvaldība šo «lielo iedzīvotāju interesi» spēs paskaidrot.

Visā šajā «skaistajā» procesā nevaru beigt domāt par to, kāpēc pašvaldība baidās piedāvāt esošo identitāti? Kolektīvā iesnieguma ziņojums domē bija tikai jāpieņem zināšanai, pie trim jaunizveidotajiem variantiem balsojumam netika pievienots esošās identitātes variants. Kāpēc? Tas taču būtu devis konkrētāku viedokli par situāciju. Šādā veidā mēs legāli «norokam» iedzīvotāju iniciatīvas – kolektīvais iesniegums formāli tika izskatīts, deputāti to pieņēma zināšanai… Tādējādi sabiedrības balsi Bauskas novada pašvaldība «norok».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms neilga laika aicināju pašvaldību sniegt komentāru par novada iedzīvotāju iesaistes un speciālistu veiktās situācijas analīzi un novērtējumu Bauskas novada vizuālās identitātes sakarā. Vēl joprojām gaidu atbildi!

Teksts: Kaspars Kalējs, baušķenieks, Bauskas novada domes izveidotās kolektīvā iesnieguma “Par Bauskas novada vizuālās identitātes saglabāšanu” izskatīšanas komisijas iedzīvotāju pilnvarotais pārstāvis

Foto: Ekrānšāviņš no video

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (17)

 1. Sanāk, ka visiem trīs variantiem dalīti kopā ir nobalsots mazāk nekā par konkrēti iepriekšējo un esošo identitāti.
  Tas tiešām ir normāli, un pašvaldība to tiešām var definēt kā demokrātisku procesu?
  Šausmas pilskalnā un šausmas pašvaldības demokrātijas izpratnē!!!

  55
  1
 2. Tāpēc, ka “vecā identitāte” nepatīk rundāliešiem, kas nosaka toni novada pašvaldības administrācijā, un viss – vajag jaunu un pofig, cik tas maksā!

  48
 3. Kad beidzot kāds no pašmāju “dižajiem politiķiem” sapratīs, ka identitāte nav kaut kādas krāsainas sniegpārsliņas, rimbulīši vai desiņas, un pat ne murgainā pseidofilozija, ar ko šos ķinķēziņus mēģina padarīt par nez kādu vērtību, bet gan reālie darbi – izsvērti lēmumi, konsekventa to izpilde, cieņa pret saviem vēlētājiem, nodokļu maksātāju līdzekļu taupīga izlietošana, tīrība, kārtība, vērtīgi kultūras pasākumi u.t.t., u.t.t. Pie tās jums, plānā galdiņa urbēji, būtu jāstrādā vaiga sviedros, nevis jānieko mūsu nauda visādās bezjēdzībās.

  60
 4. Šausmas pilskalnā un šausmas Bauskas pašvaldības galvās. Drausmīgi to atzīt, bet šoreiz esam pielaiduši pie varas visnesaprātīgākos ļautiņus. Bail pat domāt, ko vēl viņi līdz savu pilnvaru laika beigām te sadarīs…

  51
  1
 5. Redziet,ja jaunajā identitātē būtu ģīmītis ar zilu aci visiem skaidrs-Bauska.Tās Lapzemes sniegpārsliņas ko identitē?

  21
 6. Nu būs sniegpārsliņa un domes mārketinga guru varēs lepoties ar sastrādāto. Man vienīgi gribētos, lai šos izdevumus sedz nevis pašvaldība, bet gan tie konkrētie un dedzīgie idejas stūmēji. Un šo jauno identitāti lai līmē pie savas mājas durvīm, savām kafijas krūzītēm un savam auto, bet pašvaldībai izmantot sākotnējo risinājumu.

  35
 7. Nožēlojams rezultāts. Es nebalsoju un zinu daudzus, ka nebalsoja, jo atbalsta esošo variantu. Ja tālāk sekos paziņojums, ka ar 200+ balsīm esat atraduši to 41 k vienojošo indentitāti, tad nu vēl lielāku spļāvienu sejā būtu grūti iztēloties. Vai tad jūs nesaprotiet, ka šis ir nekas cits kā protesta balsojums, jeb – nebalsojums. Nemaz nerunājot, ka, ja tiešām interesētu iedzīvotāju viedoklis, ir daudz citu daudz atvērtāku veidu, kā uzklausīt, nevis caur aplikāciju, kuru šobrīd ir ielādējuši cik iedzīvotāji?

  36
 8. Tak lieta pavisam vienkārša – par jauno identitāti varēs maksāt māksliniekiem un dies vien zina, kam vēl. Aomēram tāpt, kā ar policijas transportlīdzekļiem – ļoti vajadzēja mainīt vizuālo tēlu

  22
 9. Pareizi,i , ka jau Rīgā runā par to ,ka Bauskas novads izsaimnieko nelietderīgi naudu ,(ja būtu sava jātērē ,tad padomātu šie plānā galdiņa urbēji )

  27
 10. Par cik vairākuma viedoklis netiek ņemts vērā, tad piedāvāju jaunu balsošanu.
  Lai balso katrs iesaistītais par labāko variantu, bet apmaksāts tiek no pašu algām. Ja jau tik ļoti pašiem gribās mainīt to identitāti, bet citiem nē.

  19
 11. Nu Putina garā , ka 2+2=5
  Bet galvenais varēs naudu atmazgāt ,tāpēc jau ar visiem spēkiem stumj šo jauno nevajadzīgo identitāti ,štrunts par iedzīvotājiem , kas tikai traucē saimniekot ,jeb izsaimniekot ,sauciet kā gribiet , var arī teikt privatizēt ……

  9
  3
 12. Mēslu vaboles, pie tam zemiskas, nožēlojamas, no Ziemeļkorejas caur Krieviju ievazātas. Pašām nelabi nepaliek, a, ko, “gudrās galvas”- runasvīri?

  2
  1
 13. …kāpēc pašvaldība baidās piedāvāt esošo identitā ? ( no raksta ).
  Varbūt jau apsolīts, samaksāts kādam par kädu no jauniem.

  17
 14. Atceramies, ka Bauskā novadu vada viena partija un koolācija daudz nerēķinās ar atšķirīgiem viedokļie…… nebāziet visus deputātus “vienā maisā” ne visi piekrīt šādai politikai…

  3
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.