Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iecavas komunālais uzņēmums nestrādā cilvēku interesēs

Pašvaldības uzņēmuma «Dzīvokļu komunālā saimniecība» (DzKS) darbinieki atklātā vēstulē slavējuši savu darbu, apgalvojot, ka ar to apmierināti arī Iecavas iedzīvotāji. Tam nevaru piekrist, tāpēc vēlos atklāt mūsu daudzdzīvokļu mājas pieredzi, kas rāda, ka Iecavas DzKS nestrādā cilvēku interesēs, ir pat apšaubāms, vai komunālā uzņēmuma darbinieki ir pietiekami kvalificēti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daudzdzīvokļu mājā Sila ielā 8 Iecavā, dzīvoju 15 gadus, pēdējos septiņus gadus biju mājas vecākais. Tā ir trīsstāvu silikāta ķieģeļu māja ar divām sekcijām un 23 dzīvokļiem. Nodevām māju apsaimniekošanā DzKS, lai savestu to kārtībā un renovētu. Piecus gadus DzKS pārziņā tapa atjaunošanas projekts, kura izmaksas bija 200 tūkstoši eiro. Taču tas nebija pareizi sagatavots, jo DzKS nolīgtais projektētājs «Siltie nami» bija paredzējis tikai jumta maiņu un ārsienu siltināšanu bez siltumapgādes sistēmas un stāvvadu maiņas.

Tā kā DzKS darbība nebija atbilstīga, lūdzām palīdzību un padomu toreizējā Iecavas novada pašvaldībā, sasaucot kopsapulci. Sapulce notika, bet nekāda palīdzība un atbalsts no Iecavas pašvaldības nesekoja. Tāds projekts mūs neapmierināja, likām DzKS to pārtaisīt. Projektu pārtaisot, cena izauga līdz 900 tūkstošiem, kas šķiet pārmērīgi liela mūsu mājai.

Papīru kārtošana ievilkās gadu, un tā arī līdz renovācijai neesam tikuši. Neviens atbildību par nepilnīgo projektu neuzņemas. Šie procesi vilkās piecus gadus, iztērējām ap 8000 eiro. Iespējams, ka ir vēl kādas izmaksas, kas mums nav paziņotas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

DzKS vēstulē uzteikta komunikācija ar iedzīvotājiem, taču es tam galīgi nevaru piekrist. Pirms kāda laika DzKS vienpusēji pārtrauca saziņu un sadarbību ar apsaimniekoto daudzdzīvokļu māju vecākajiem.

Par to, ka paaugstinātas apsaimniekošanas izmaksas, uzzināju tikai no DzKS uz e-pastu atsūtītās dzīvojamās mājas uzturēšanas un apsaimniekošanas darbu tāmes 2023. gadam, kuru arī saņēmu pēc ilgas un garas e-pastu sarakstes.

Mājai DzKS ir oficiāla apsaimniekotāja, bet cilvēkiem informāciju par apsaimniekošanas un remonta darbiem nesniedz, neko nesaskaņo. Ir bažas, ka pašvaldības uzņēmums izsaimnieko iedzīvotāju iemaksāto naudu, jo nesniedz konkrētu atbildi par pagājušā gada darbu tēriņiem un atlikumu mājas kontā. Pēc vairākkārtējiem lūgumiem DzKS pārstāvji atsūtīja kaut kādu pārskatu, kam nav nekāda juridiska spēka. To apskatot, man nav pārliecības, ka kontā tiešām ir mūsu mājas uzkrātie līdzekļi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriekš māju vecākie parakstīja visus ēkās notikušo darbu aktus, varēju pārbaudīt, vai mājā tiešām notikuši remonti. Tagad tos nesaskaņo, mums nav informācijas par iepirkumiem vai cenu aptaujām. Tā ir labvēlīga augsne fiktīviem darbiem. Radies iespaids, ka apsaimniekotājs ir atradis veidu, kā vienkārši piesavināties mājas iedzīvotāju iekrāto naudu. DzKS sagatavotajās tāmēs par plānotajiem apsaimniekošanas darbiem ieliktās summas ir aizdomīgi lielas un nekonkrētas.

DzKS nepavisam nesokas ar atkritumu apsaimniekošanu. Par šo jautājumu mūsu māja cīnās jau daudzus gadus, bet tālāk par solījumiem neesam tikuši. Starp mājām Sila ielā 6 un Sila ielā 8 ir lielie sadzīves atkritumu konteineri, kur bez liekām problēmām atkritumus pieved arī citi iecavnieki. Tādi Iecavā ir vairāki savākšanas punkti, kur par atkritumu izvešanu maksā visi iecavnieki. DzKS darbinieki konteineru apkārtni neuzkopj. Kad nekārtība un netīrība ap konteineriem nokaitina, paši mājas iedzīvotāji iet to satīrīt. Prasījām DzKS uzlikt videokameru, lai redzētu, kas atstāj atkritumus nelikumīgi, kas rada nekārtību, bet nav reakcijas. Aicinājām uzlikt slēgtu nožogojumu, lai varētu kontrolēt konteineru izmantošanu, netiktu klāt putni un dzīvnieki, bet arī tas pa šiem gadiem nav izdarīts.

Piebildīšu, ka daudzīvokļu māju apkārtne Sila ielā netiek kopta. Pie mums neviens no DzKS nenāk tīrīt apkārtni, griezt krūmus, kopt zālienus, ziemā tīrīt sniegu vai nokaisīt celiņus, kaut arī esam uzņēmuma klienti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Domāju, ka monopola situācijā pašvaldības komunālā uzņēmuma mērķim ir jābūt darbam iedzīvotāju interesēs, nevis lielīties ar nesaprotamā veidā iegūtu peļņu. Ja komunālo uzņēmumu apvienošana Bauskas novadā padarīs pakalpojumu sniedzēju darbu profesionāli kvalitatīvu, atklātu un finansiāli pamatotu, tas nāktu par labu iecavniekiem.

Foto: no personīgā albuma

Teksts: Ivo Salmiņš, Iecavā

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (25)

 1. Rijkurnieku pasūtījums klaji bezkaunīgi safabricējumi.Ko tas agrāk neko nerakstījāt neinformējāt valdes locekli, kurš kā krietns gādīgs saimnieks atbildīgs konkrēti par visu, kas notiek kapitālsabiedībā.

  30
  6
 2. Par piesavināšanos 12.04.2023.plktn.10.00 iztiesās krimināllietu ZRT Bauskā.Aizskartie var pieteikt civilprasību par nodarīto zaudējumu atlīdzināšanu no tiesājamā bijušā kapitālsabiedrības valdes locekla.

  25
 3. Izskatās, ka cilvēkam nav saprašanas, ko nozīmē monopols. Piekrītu, ka dzks darbs nav perfekts, bet es gribu redzēt, kāds būs raksts pēc kāda gada, kad būs nodzīvots zem apvienotajām kapitālsabiedrībām – kas man, vairāk, atgādina monopolu.

  14
  4
 4. Ar Bauskas Vides Servisu ir loti lidzigi. Mājas iedzivotaji savāca naudu atkritumu konteineru nozogojuma izbuvei, bet ta ka tur blakus ir skirojamo atkritumu konteineri, no privātajam mājām un citam arī, savus atkritumus izmet ari citi. Priivatmaju ipasnieki pat tik bezkaunigi, ka atved tos maisiem. Mēs, majas iedzivotaji, to dabunam apmaksat. Par noverosanas kameram dzirdam, cik laba ideja un tas ir viss..

 5. Pilnībā piekrītu rakstītajam. Tā ir lielākā naudas izšķērdēšana,strādnieki ir redzami tikai pie sava kantora pīpējot. Esot zelta bedre,nekas nav jādara bet algu saņem.

  10
  11
 6. Diez ,un cik tad samaksāja ,šīs ķengu vēstules autoram ,par šiem dubļiem ?
  Skaidrs jau pēc satura ,ka safabricējums.
  Katrā jomā jau var atrast visādas nebūšanas ,jo dzīvojam tak Latvijā , bet tik klaji meli ,no šīs personas ar 15 gadu stāžu šajā dzīvoklī ,būtu tak rakstījis ,ka visu mūžu tad labāk izklausītos
  Parasti šādas ķengu vēstules parādās pirms visām reorganizācijām, nu tā uz pasūtījumu , brīnums ka nav konkrēti uzvārdi saukti ,laikam bija bail.

  16
  10
 7. Māju apsaimniekošanas funkcija nav pašvaldības pamatfunkciju, tā ir jādara tikai dzīvokļu īpašnieku nepārņemtajiem namiem. Varbūt beidzot dzīvokļu īpašnieki uzņemsies atbildību par savu īpašumu?

  11
  3
 8. labi,ka māki skaitīt naudu cita makā.Manuprāt labi ,ka pa tādu algu vispār ir iespējams piesaistīt speciālistus😁🤔

  5
  5
 9. Es piekrītu raksta autoram par visiem 100%. Ar Sila ielas 12 māju ir līdzīga situācija. It kā tiek veikti kaut kādi darbi, bet kādi uzzināt nevar. Sniegu šķūrējam paši, apkārtni kopjam paši, bet maksa par to tiek iekasēta. Tarifus paaugstina vienpusēji. Neatskaitās ne par paveiktajiem darbiem, ne izlietoto naudu. Jautā viņiem cik gribi, atbildes nesniedz vai arī kaut kādas pilnīgi murgainas.

  13
  8
 10. Iecavà tas pats,kas Bauskā… Maksājam tik…😉 👍🏼 No šiem kantoriem jēgas nav nekàdas.

 11. Es dzīvoju Sila ielā 6,mums DzKS uzlika jumtu.Mums zāli pļauj DzKS,dobes paši ravējam,sniegu paši tīram.Sētniekus nealgojam.Par tīrību pie konteineriem,paši cilvēki ir cūkas,met kur pagadās.No 1.augusta DzKS būs pievienots pie Bauskas,tad redzēs kā ies.

 12. Visi, kas raksta, ka ir safabricējums, neviens no Jums nezina, kas ir apakšā tam visam. Cik daudz sarunu, sapulču un skaidrošanās. Visi konkrētie cilvēki ir bijuši informēti vienmēr, tikai viņiem vienmēr ir bijis vienalga, jo Sila iela tak nav centrs, tā tad viņiem tas nav vajadzīgs.
  Par atkritumu konteineriem, jā, tur ir mēslu kaudze, bet nejau dzīvokļu mājas iedzīvotāju dēļ, bet tādēļ, ka atbrauc privātie un tad fiksi, fiksi ir jāmet ārā, lai nepieķer un tur arī rodas nekārtība. Tas nenotiktu, ja būtu iežogots un pieejams tikai ar atslēgu iedzīvotājiem, kam tur ir jāmet savi atkritumi.

  2
  1
 13. Vai no 1.augusta, mainot DzKS nosaukumu uz Bauskas komunālserviss, notiks brīnums un cilvēki, kas met savus atkritumus, kur pagadās, pēkšņi kļūs kārtīgi un apzinīgi?

  10
 14. Trenuškins kopā zilpulkstenīšiem par 4500 eiro mēnesī izmēzīt visus mēslus tusā purvs.

  24
 15. riju kūrētājs ir dikti gudrs, vajadzētu ātrāk aizsūtīt pie 100 gudrajām galvām, šis vēl varētu ieteikt uzlabojumus veselības aprūpē – lai vienā stāva pieņem dzemdības, bet otrā taisa apbedīšanas biroju…. pa vidu izgriež visu, kas lieks un nesmuks….

  13
 16. Neviens neskaita svešu naudu citu makos,tā ir mūsu nauda ko samaksājam par “apsaimniekošanu”. Puse no komunālā maksājuma ir apsaimniekošanas nauda. Hallo kur viņa paliek.

  6
  7
 17. Ja reiz vienpusēji izteiktais viedoklis ir raksta veidā publicēts laikrakstā, tad no žurnalistikas viedokļa, rakstā ir jābūt DzKS atbildēm uz kritiku un problēmjautājums apskatāms no abu pušu skatpunkta.
  Šobrīd raksts ir “viena tante teica” līmenī, bez lielas ticamības. Visiem arī zināms, ka māju apsaimniekošanā liela daļa vainas ir dzīvokļu īpašnieku nolaidībā un neieinteresētībā.

  19
  3
 18. Slikta žurnālistika.Un vēl lielāka vaina ir Dzks kurš nekomunicē ar iedzīvotājiem ,un vienpersoniski pieņem lēmumus.Un to jūs uzskatāt par iedzīvotāju bez atbīldību?

  8
  5
 19. cik tad var muldēt par kaut kādiem stulbiem melniem zaķiem un nereāli izdētām melno zaķu olām

  25
  1
 20. Bargie tiesas kungi vienam otram sašmucētam zaičikam pamatīgi apcirps kažoka spalvas

  22
  1
 21. Runājot par atkritumiem, kurus pieved pie dzīvokļu māju konteineriem privātmāju īpašnieki, varu teikt, ka šī ir visas Latvijas problēma. Tur nav vaina apsaimniekotājā, bet privātmāju īpāsniekos, kuri ir par “nabagiem”, lai atkritumus izvestu paši.

  4
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.