Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotāja: pensionāriem ir tiesības uz normālu dzīvi Bauskā, bez skaļa trokšņa skeitparkā

Vēlos izteikt savu un arī citu vienkāršo mirstīgo viedokli par dzīvi skeitparka teritorijā jau padsmit gadu laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Protams, ka pārējiem jābūt klusiem, jo visas privilēģijas pienākas tai iedzīvotāju daļai, kura skaļāk pauž savu viedokli un aktīvi prot uzsvērt savas tiesības.

Ļoti patīkami, ka jaunās māmiņas rūpējas par saviem bērniem, nepārtraukti atgādinot sabiedrībai, ka viņu bērniem Bauskā nu nekā nav izklaidēm. Prasības aug. Kur tad palicis peldbaseins, jaunuzceltā sporta halle, atjaunotais Bauskas 2. vidusskolas stadions, pilsētas stadions, vēl kāds privātais fitnesa centrs? Vai tad šie nav jūsu bērniem piemēroti izklaides objekti?

Protams, ka kaut kur kaut kas jāmaksā un visas izklaides jau nenosedz no nodokļu maksātāju naudas. Bet vai vecākiem nav jāmaksā par savu bērnu izklaidēm lielākā maksājumu daļa, jo tie taču ir viņu bērni?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nu tagad bērnam būs jāpāriet pāri ielai, lai nokļūtu jaunajā skeitparkā. Vai uz skolu vai uz veikalu, vai pie draugiem ejot viņiem nav jāpāriet ielai?

Cik jauki ir skatīties, kā jūsu bērni izklaidējas un trokšņo jūsu logu priekšā – ērti. Vēl ērtāk ir palaist bērnus uz citu iekšpagalmu, lai izārdās. Pašiem mājās atpūsties pēc darba dienas, jo nogurst arī jaunie vecāki un atpūtai nepieciešams miers.

Skeitparka teritorijā dzīvo arī jaunatnes nīstie pensionāri, kuriem, par nelaimi, troksnis traucē. Šeit dzīvojot, nepārtraukti baudām skaļu klaboņu gan dienās, gan naktīs astoņu mēnešu garumā katru gadu. Un šis troksnis traucēja dzīvot. Jā, tagad esmu nīsto pensionāru rindās, bet vēl joprojām strādāju algotu darbu, tātad maksāju nodokļus tieši tāpat kā jaunā paaudze. Tikai padsmit gadu garumā Bauskas novada dome nav iedomājusies ierobežot visatļautību un trokšņošanu skeitparka teritorijā. Tātad par savu samaksāto nodokļu naudu esmu saņēmusi tikai sliktus dzīves apstākļus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī nīstajiem pensionāriem ir tiesības uz normālu dzīvi, bez skaļa trokšņa. Klaboņa ir nenormāla no skeitparka darbības.

Pagājušajā gadā tika uzsākta skeitparka demontāža Bauskā. Foto: Ivars Bogdanovs

Sirsnīgs paldies Bauskas novada pašvaldības policijai, ka viņi cenšas ierasties uz izsaukumu par trokšņošanu skeitparka teritorijā pēc iespējas ātrāk un izturas pret iedzīvotāju lūgumiem ar laipnību un sapratni.

Esmu lasījusi arī komentārus, ka pensionāri var vākties uz laukiem utt. Ir dažādi apstākļi, kāpēc mēs vēl esam šeit, šajos dzīvokļos un šajā pasaulē. Arī cilvēkiem, kuriem nav tīkams skeitparka troksnis, ir tiesības uz normālu atpūtu un normāliem dzīves ap-stākļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Citās pilsētās – Dobelē, Jūrmalā, Cēsīs, Iecavā skeitparki iekārtoti pēc iespējas tālāk no guļamrajoniem, Bauskā – tieši guļamrajona vidū, lai būtu lielāks troksnis, ko klausīties.

Labāk būtu uzcēluši lielveikalu šajā brīvajā laukumā. Arī stāvlaukums nāks tikai pa labu šim dzīvojamajam rajonam, jo automašīnām nepietiek vietu. Varbūt jauno skeitparku varētu paredzēt pie novada domes ēkas, lai vadība izbauda visas ērtības sakarā ar šo būvi?

Lasu diskusiju par baznīcu zvaniem Skaistkalnē – tā esot emocionālā vardarbība – atskaņot baznīcu zvanus. Tie zvani nav ne ar griezīgu skaņu, ne arī nežēlīgi skaļi. Tur neviens nezina, kas ir skeitparka troksnis – sit bleķi pret bleķi, ritmiski, nepārtraukti, arī naktīs. Pie tam vēl ir atbalss, jo skeitparks bija ierīkots piecstāvu māju iekšpagalmā, un saskaņā ar fizikas likumu – skaņa ceļas uz augšu. Es dzīvoju 5. stāvā un baudīju līdz nelabumam izklaides rezultātu, skaņa ceļas uz augšu. Man nav citas dzīves vietas, kur patverties no šī trokšņa, visi dzīvokļa logi ir uz skeitparka pusi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Bauskas Dzīvē” tiek atspoguļoti vaidi par trokšņu ierobežojumu, bet nekas nav teikts, ka šis troksnis ir smaga emocionālā vardarbība pret pārējiem cilvēkiem, izņemot bērnu vecākus.

Šajā vēstulē centos paust arī citu cilvēku viedokli, kuri dzīvo šajā teritorijā un nav priecīgi par skeitparka radīto troksni guļamrajonā. Pagaidām tiek aizstāvētas tikai trokšņotāju intereses. Neticu uz taisnīgu atbildi no kādas instances puses, vienkārši vēlējos izteikt viedokli par šo tēmu.

Teksts: Baušķeniece Ausma

Foto: Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (17)

 1. Tantukam taisnība.Nost ar skeitparkiem starp ēkām!Labāk tā vietā estrādīti .Lai trenējas jaunie trompetisti.PS:kaķu koncertus aizliedziet,traucē gulēt darba laikā.

  13
  19
 2. Veltīga tava ironija, jo daļa sabiedrības Latvijā nerēķinās ar citu cilvēku vajadzībām un tiesībām – galvenais, ka es gribu, man vajag, es daru un man pie kājas visi citi, kam, varbūt, es traucēju! Ne jau Bauskā vien tā ir un ne jau velti Ekonomikas ministrijā top likumprojekts par trokšņošanas ierobežošanu (arī, piemēram, pavasaros, kad sākas šperiņbraukšana ar nogrieztiem izpūtējiem vakaros).

  33
  2
 3. Kārtējais, kuram nospļauties uz pārējiem, kurus savu iegribu dēļ gatavs aizsūtīt sazin uz kurieni!

  13
  1
 4. Un tik slikti viss un visur Arprāts!!! Visi aizmirsuši ka bijuši jauni!!! Čīkst par visu Ielas netīrītas, vasarā mūzika parkā skaļa nu vēl skeitparks! Veči un vecenītes tak pēc baļļuka komjaunatnes parkā gājām dziedājām līdz rītausmai!!! Un tak kapos arī spēlēja pūtēju orkestris izvadot kādu aizgājēju!

  14
  12
 5. Nav runa par to kurš ir jauns un kurš ir vecs un cik kuram un kādi piedzīvojumi bijuši, būs. Runa ir par reālu naktsmieru vismaz!!! no plkst.23 līdz vismaz 6.

  28
  3
 6. Slēpo dzīvot uz mežu tu dzīves nīstā pensionāre. Atkal nav apmierināta ar savu dzīvi un bāž to visiem virsū. Jā nepatīk prasi radiem lai liek tevi derpelē varēsi tur pīles klausieties un čīkstēt cik uziet

  11
  22
 7. pilnibā! ar tiem penčiem ir vāks, visur vini tirinās pa vidu, veikalos pa priekšu, ka svarigas amatpersonas uzgulusies uz tiem ratu groziem stumdas gar plautiem stundām un brīnās, ta pecak maja lur pa logiem ka videocameras . Labak noskataties no ritiem savu Milas viesuli, vakaros Midsomēras slepkavibas , sabaziet tamponus ausis un mars gultās gulēt! netrauces jums ne parks ne skaiparks. un ja ne , ta tiesam uz derpeli pie pīlēm kvākšķētājām!!-

  9
  27
 8. Šis labs…. Tagad var paust savus viedokļus publiski caur Bauskas dzīvi rakstos….
  Uzliekot citu rampu pārklājumu, arī būtu klusāka tā lēkāšana. Vai arī, būs asfalta pump track trase, tad pavisam forši. Uzvarā pie mājām, māju priekšā šādu uzbūvēja, iedzīvotāji priecīgo, ka bērniem ir kur saprātīgi laiku pavadīt. Kopā pat saziedoja. Bauskā….. nē, nu atklātos rakstos pauž to, ka bērnus un jauniešus prom no acīm. Skaudri. Tā nu veido mūsu nākotni – prom, prom, ka tik prom un pašam lielais miers, jo redz, es te dzīvoju no mājas uzcelšanas laika. Dzīvoju arī blakus un nemaz tas troksnis nebija kaitinošs.

  15
  8
 9. Veci mēs būsim visi, ja nenomirsim jauni….. Par to vajadzētu tomēr padomāt . Tad jau jājautā- vai tu savu tēvu un māti jau ar ragutiņām uz mežu aizvilki? Ko viņi domā par to trokšņošanu, jeb tev par to nospļauties ? Vecākiem jau tas skeitparks ļoti izdevīgs- bērni prom no acīm, vecākiem netraucē, ko tai barā samācās un sapīpējas , tas – pie kājas…. Jaunās māmiņas- visuma un pasaules centrs – brauc ar ratiņiem pa Dārza ielu trīs ratiņi blakus un krūtis uz priekšu, un nepatīkami pārsteigtas , ka pretīmnācējs negrasās tomēr lēkt uz ielas zem braucošajām mašīnām vai brist pa zālāju, jo viņas taču tādas varones, kā viena te presē sūdzējās – vai tad ātrā palīdzība neredz , ka viņa ar ratiņiem, būtu tak skaņas signālu izslēguši . Kā bērns līdz pusnaktij var dauzīties skeitparkā – vecākiem jāuzliek sods , jo ir taču noteikumi par bērnu atrašanos pusnaktī uz ielas. Tā ir vecāku atbildība, nevis vainīgi ir pensionāri, ka sūdzas. Un katrs pensionārs uzgūlies uz ratiņiem esi potenciālais TU, ja nenomirsi jauns.

  27
  2
 10. 80 gados tai vietā bija slidotava tak, i hokej nūjas klabēja, i slidas šņakstēja un pāri viasm pricigas čalas atbalsojās,.,neviens ipaši tad nepukstēja, ka traucē!? tie paši šodienas pensionari tad bij vēl tīri priši ļaudis, laikam saprata, kā ir būt atraktīviem )))

  11
  2
 11. Izlasīju rakstu un jāsaka tā….cieni sevi un citus!Tie visi slikto komentāru autori noteikti ir cilvēki ar zemu sociālo izaugsmi vai arī tie kas neciena ne tikai sevi bet arī savus vecākus,jo kādu dienu arī viņu vecāki kļūs par pensionāriem un gribētos redzēt viņu rīcību kad vecāki sūdzēsies par to ka jaunieši naktīs neļauj tiem gulēt! Jebkurā situācijā ir izeja ja viņu meklē vai ja zin valsts likumus! Attiecībā uz likumu…runa iet par vecāku maksām ja bērns apmeklē baseinu vai kādas citas fiziskas aktivitātes vai nodarbības.Ja nemaldos jau 3 gadus ir tāds likums… laižot bērnus uz kādiem treniņiem vai nodarbībām kur tiek prasīta maksa,gada beigās iesniedzot čekus VID vecāki saņem atpakaļ pusi vai pat visu naudiņu ko maksājuši par bērna nodarbībām.Bet tas kas attiecas uz skeitparku man šķiet ka jā kāds no bērnu vecākiem griestos pilsētas domē ar priekšlikumu izskatīt kurā vietā pilsētā ir iespējams izbūvēt skeitparku jauniešiem kur jaunieši varētu skeitot un atpūsties bet tā lai tas netraucētu citus tuvumā dzīvojošos cilvēkus,un runā šeit neiet tikai par pensionāriem, noteikti ka daudzdzīvokļu māju rajonā kur pašlaik atrodas skeitparks, noteikti dzīvo arī kāda jaunā māmiņa kurai ir mazulis un es domāju ka nē visai viņa ir priecīga vai laimīga par trokšņiem kurus rada jaunieši pēc plkst 22.00 atrodoties skeitparka teritorijā! Kā jau teicu,cieniet citus un sevi un visi būs apmierināti. P.S. Runājot par skeitparka vietu Bauskā….man liekas ka viena no piemērotām vietām kur izbūvēt skeitparku varētu būt netālu no peldbaseina vai precīzāk sakot tālāk aiz peldbaseina atrodas izvadīšanas birojs. Kāpēc gan nevar izbūvēt skeitparku aiz šīs izvadīšanas biroja ēkas?Man liekas ka pirmkārt ēka slāpēs troksni ko veido lēkāšana pa rampām ar skrituļslidām, skrituļdēļiem un riteņiem tādējādi neradot troksni un netraucējot blakus dzīvojošo māju iemītniekus bet no Bauzes tirgus puses tuvumā nav neviena māja, tuvākā māja kas ir varētu būt 50-100 metri attālumā.Izveidojot skeitparku šai vietā man liekas ka visi būtu apmierināti un nevajadzētu nozākāt nabaga pensionārus tikai tamdēļ ka viņi vakaros vēlas klusumu un mieru!Kādu dienu ne tikai mūsu vecāki kļūs par pensionāriem bet arī mēs paši jaunieši un diez vai mēs būsim apmierināti kad grupiņa jauniešu trokšņo,bļaustas zem mūsu mājas logiem.

  10
  1
 12. Vislielākā problēma skeitparka teritorijā bija nevis jauniešu sportiskās aktivitātes, bet gan tas, ka ļoti bieži vakaros tur pulcējās jauniešu grupas, lietoja dažādas “interesantas” vielas, klaigāja, bļaustījās, izmētāja atkritumus un veica dažādas citas antisociālas aktivitātes. Ne vienu reizi vien bija liela vēlēšanās izssaukt policiju, ja vien būtu cerība, ka ar to kaut kas tiktu atrisināts. Nav pārliecības, ka šajā jomā kauut ks mainīsies, iestājoties siltākam laikam droši vien viss atsāksies no jauna, ir tur tas skeitparks vai nav.

 13. Vislielākie trokšņotāji bija tie, kas pulcējās vakaros un pa nakti skeitparka teritorijā. Protams, ne jau sportiskajām aktivitātēm. Vai Ausma dzīvo šeit, kopš mājas uzceltas? Mēs mājas iedzīvotāji apzaļumojām teritoriju, stādījām kokus, lai apkārtne būtu skaista, sakopta. Cīnījāmies, lai netiek būvēts stāvlaukums, lai apkārtnē būtu tīrs gaiss un bērni drošībā. Kategoriski esmu pret šiem absurdajiem Ausmas ieteikumiem par stāvlaukuma vai veikala izbūvi. Vai veikalu par maz, vai tad troksnis būs mazāks? Varbūt pensionāre vēlas pa saviem logiem vērot mūra sienu kā tas ir mājai , kur uzcelts veikals ” Māja un dārzs”? Nav katrā brīvā laukumā kaut kas jāuzceļ, ir vajadzīga arī zaļā zona un baudāms skats pa logu.

  10
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.