Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Noslēdzies veselības veicināšanas projekts Vecumnieku apvienības pagastos

Noslēdzies projekts «Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Bārbeles, Kurmenes, Skaistkalnes, Stelpes, Valles un Vecumnieku pagastā».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Autore: Ilze Puķāne, projektu vadītāja Bauskas novada pašvaldības sporta un veselības nodaļā

Projekta mērķis bija nodrošināt pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem Vecumnieku apvienības pārvaldes teritorijā,  īstenojot vietēja mēroga aktivitātes laikā no 2017. līdz 2023. gadam ieskaitot.

Kopumā projekta laikā īstenoti 577 pasākumi, kas pārsniedz sākotnēji plānoto aktivitāšu skaitu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Īstenoti slimību profilakses pasākumi ar iespēju veikt veselības mērījumus un izglītot iedzīvotājus par veselības tēmām, sirds  veselību, onkoloģijas profilaksi, pārslodzēm un fizisko aktivitāšu nozīmi ikdienā. Tika organizēti pasākumi izglītības iestādēs gan bērniem, gan vecākiem un skolotājiem par veselīga uztura nozīmi, kā arī bērnu mutes dobuma un zobu veselību.

Jaunajiem vecākiem tika organizētas nodarbības par mātes un bērna veselību, kā arī par bērnu garīgās veselības aprūpi. Nodarbībās “Mazo lietu nozīme,” varēja piedalīties ikviens interesents, kurš strādā ar maziem bērniem, iegūstot zināšanas par sensoro spēļu nozīmi,  un iemācoties pagatavot rotaļlietas mājās, kopā ar bērniem, tādā veidā veicinot mazuļu attīstību.

Tika organizēti informatīvi izglītojoši nodarbību cikli “Atkarību mazināšana un profilakse” bērniem un vecākiem, kā arī nodarbības iedzīvotājiem par garīgās veselības veicināšanu sabiedrībā. Iedzīvotājiem organizēts nodarbību cikls “Fiziskās aktivitātes kā medikaments” un dažādas fizisko aktivitāšu dienas, kā piemēram, “Esi aktīvs, esi vesels!”, ietverot gan teorētiskas, gan praktiskas nodarbības par cilvēka fizioloģiju, veicinot veselības paradumu maiņu attiecībā uz fizisko aktivitāšu veikšanu un veselīga dzīvesveida uzturēšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielu popularitāti un atzinību no iedzīvotājiem guva nodarbības ar sensorās integrācijas elementiem “Kids GYM”, kas paredzētas bērniem ar īpašām vajadzībām, vecumā no četriem līdz sešiem gadiem. Šāda veida nodarbības ir alternatīvs veids, kā iemācīt bērnam kontrolēt darbības, nekaitējot organismam. Veselības Ministrija nodarbības atzina kā labās prakses piemēru Latvijā.

Projekta laikā īstenotas vairākas fizisko aktivitāšu nodarbības, t.sk. nūjošana, joga, ūdens aerobika un fizioterapijas nodarbības. Iedzīvotāji ļoti novērtēja iespēju “zumbot”, jo, kā zināms, šī aktivitāte ir ne tikai lielisks kardio treniņš, bet noņem arī stresu un nogurumu, kas radies ikdienas steigā, turklāt dejot var ikviens, jebkurā vecumā.

Jaunieši Vecumnieku pusē apliecinājuši, ka vērtīgas, gaidītas un iemīļotas bija ik vasaru organizētās diennakts nometnes “Aktīvais novadnieks”, kur jaunieši nepiespiestā gaisotnē tika motivēti pievērsties veselīgākam dzīvesveidam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aktivitātes īstenotas īpaši teritoriālās, nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajām iedzīvotāju grupām un uz vairākiem pasākumiem projektā tika piesaistīts pašvaldības transports iedzīvotāju nogādāšanai uz pasākumu vietu.

UZZIŅAI

Projekta «Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Bārbeles, Kurmenes, Skaistkalnes, Stelpes, Valles un Vecumnieku pagastā», Nr.  9.2.4.2/16/I/037, kopējais finansējums 179 462 eiro, kur 85% ir Eiropas Savienības finansējums – 152 542,70 eiro,  un 15% valsts budžeta finansējums, kas sastāda 26 919,30 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Bauskas novada pašvaldība un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.

Izmantoti publicitātes foto no projekta aktivitātēm.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.