Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Priecājieties, jo galvenā Ziemassvētku vēsts ir prieks!

Autors: JURIS MORICS, LELB Budbergas Sv. Pāvila draudzes mācītājs

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriecināsim cits citu šajā Ziemassvētku laikā – tam nevajag daudz resursu. Uzsmaidi garāmgājējam, kaimiņam, veikalā nejauši sastaptam svešiniekam! Tikai viens smaids var cilvēku darīt laimīgāku, un viņš šo smaidu dāvinās tālāk.

Ziemassvētku naktī eņģelis izbiedētiem ganiem sacīja: «Nebīstieties, redziet, es jums pasludinu lielu prieku (..).» (Lk. 2:10). Galvenā Ziemassvētku vēsts ir prieks. Prieks par to, ka es esmu, ka man ir draugi, ka man ir ģimene un mīļi cilvēki, kuriem es esmu vajadzīgs, ka mans kaķis un suns priecājas, kad es pārnāku mājās, ka mums ir sava zeme, ka runājam savā valodā un esam gatavi pastāvēt par to, lai šis prieks nebeigtos. Un visbeidzot – ir taču svētki, kad mēs cits citam vēlam: «Priecīgus Ziemassvētkus!»

«Priecājieties Kungā vienmēr, es sacīšu vēlreiz – priecājieties!» (Fil. 4:4).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušai gads mums nav bijis viegls. Pēc pārdzīvotās pandēmijas sašķeltās sabiedrības un ekonomisko problēmu dēļ atnāca kaut kas pavisam negaidīts – karš ļoti cieši ir mums pietuvojies un skar mūs.

Bet lūkosimies uz to kā uz patiesības brīdi. Reiz taču visam ir jānāk gaismā. Nevar taču vienmēr dzīvot melos – kaut kad meli tiek celti gaismā, un mēs redzam, no kuras puses nāk apdraudējums. Mēs jūtam līdzi Ukrainai viņu taisnīgajā cīņā – viņi karo arī par mums. Ja mēs varam viņiem palīdzēt – darām to nesvārstoties un dodam labāko. Un galvenokārt priecīgi dodam, kā Dieva vārds saka: «Ikviens lai dara, kā tas savā sirdī apņēmies, ne smagu sirdi vai piespiests; jo priecīgu devēju Dievs mīl. Dievs var jums bagātīgi dot visādu žēlastību, ka jums arvienu ir pilnīga iztikšana un vēl pietiekoši paliek pāri labiem darbiem.» (2. Kor. 9:7 – 8)

Neskatoties uz visām ārējām problēmām, pagājušajā gadā Budbergā ir tikuši pabeigti visi lielie darbi baznīcas torņa atjaunošanā. Tagad atkal tornis stalti stāv un ir redzams no ceļa ievērojamā attālumā. Ir arī sakopta baznīcas apkārtne, un top celiņš no vārtiem uz baznīcu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
«Baznīcu nakts» Budbergas baznīcā; mācītājs Juris Morics – centrā. Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Šajā gadā salīdzinoši vērienīgi pirmo reizi piedalījāmies starptautiskajā pasākumā «Baznīcu nakts», kas Latvijā notiek jau kopš 2014. gada. Pateicība visiem, kas piedalījās un organizēja. Īpaši gribam atzīmēt Arta Červinska un Jurgitas Červinskas iniciatīvu, pateicoties kurai viss iesākās un notika. Pateicība Baldones draudzes slavēšanas grupai un tehniskam nodrošinājumam, par ko rūpējās Sandis Zabiļevskis un Ivo Odītis. Ceram, ka «Baznīcu nakts» kļūs par Budbergas ikgadējo tradīciju.

Kopumā vērtējot – pagājušais gads Budbergai ir bijis labs, un pateicība par to gan draudzes locekļiem, jaunajai draudzes padomei un visiem jums – mūsu atbalstītājiem! Kārtējo reizi esam parādījuši, ka kopā mēs varam. Pagājušajā gadā mūsu Budbergas baznīcu ir apmeklējuši daudzi ekskursanti un individuāli ceļotāji, studentu grupa kopā ar savu profesoru, bet lielākā grupa bija optimistiskie «Apkārt Latvijai» ceļotāji.

Mēs aizvadām pagātnē ar skaistām atmiņām gan grūto, gan ierosmju pilno pagājušo mūsu Kunga 2022. gadu un ar gaišu cerību skatāmies nākotnē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bet pāri visam – lai Ziemassvētku prieks un miers par rītdienu ienāk katrā namā un iemājo katrā sirdī! Priecīgus Ziemassvētkus!

Ziemassvētku dievkalpojums Budbergas Sv. Pāvila baznīcā notiks 25. decembrī plkst. 15. Dievkalpojumā kokli spēlēs Jurgita Červinska, ērģelnieks Reinis Odītis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.