Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Uldis Kolužs: Gribu atpakaļ Bausku – skaistu, sakoptu, tādu, ar ko lepoties!

Jau kādu laiku Bauskas iedzīvotāji pamanījuši, ka pilsēta sāk zaudēt savu pievilcību.  Protams, joprojām tā ir skaista un jauka mazpilsēta, taču vietējie iedzīvotāji ir satraukti, ka nevērīgās attieksmes dēļ pret pilsētas vizuālo tēlu gan svētku reizēs, gan ikdienā Bauska pazaudēs iepriekšējo pievilcību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iebraucēji, kas joprojām plaši apmeklē Bauskas novada daudzos kultūras un tūrisma objektus, ir neizpratnē, kāpēc pēdējā gada laikā Bauskas novada pašvaldība tik nevērīgi izturas pret novada centra vizuālo tēlu, pakāpeniski pazaudējot to labo un skaisto, kas Bauskai bija raksturīgs. Kā piemērus var minēt, ka puķu stādījumi paliek aizvien nabadzīgāki. Pazuduši skaistie puķu podi uz Mēmeles un Mūsas upju tiltiem, kas ar krāšņām puķēm priecēja ikvienu, kas iebrauca Bauskā.

Toties zāle ir  garāka, ielas bedrainākas. Pilsētu ielu bedres pārsteidz pat pieredzējušos pilsētas ceļu pazinējus. Vai tiešām Bauska ir tik liela, ka nevar izbraukt ielas un uzskaitīt asās asfaltu bedres, ko steidzami aizlāpīt? Varbūt jāgaida, kad kāds autobraucējs nolauzīs riteni, tad gan būs pamats, ko darīt.

Izskatās, ka Bauska arī pārstājusi līdzdarboties atkritumu šķirošanā, vismaz par to liecina pirms Mēmeles tilta pazudušie atkritumu šķirošanas konteineri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāņu dienu Bauska sagaidīja ar izstīdzējušām Jāņu zālēm un bez skaistajiem dekorējumiem, kas katru gadu priecēja iedzīvotājus un ciemiņus. Kultūras dzīve arī piedzīvojusi pārmaiņas – nepārdomāti un pliekani sagaidīts Līgo vakars. Pasākums Pilskalnā apbēdināja daudzus, kas cerēja uz jauku noskaņu un bagātu Līgosvētku vakaru. Jau sešos vakarā pilskalnā viss bija tukšs kā izslaucīts. Vientuļi ierakstā skanēja mūzika, uz estrādes deju ritmos virpuļoja divi dejotāju pāri. Tikai viena tirdzniecības vieta, kur bija Cēsu alus no pudelēm, neliels ēdienu piedāvājums un saldējums. Kur palikusi noruna, ka Bauskas pasākumos iesaistīs Bauskas uzņēmējus un mūsu slaveno «Bauskas alu»!?

Vēl pāris cilvēki satikti Ķirbaksalas takās, kur jāspraucas caur jāņuzālēm, kas vietām bija līdz jostas vietai. Laikam jau tagad modē dabīgās pļavas. Visi satiktie cilvēki apmainījās ar minējumiem: «Kas noticis, kāpēc Bauska tā pārvērtusies?»

Vai tiešām vairs nav neviena, kas rūpētos par novada centru? Varbūt novada centrs vairs nav Bauska? Kur palikuši priekšvēlēšanu solījumi atjaunot Bauskas pilsētas pārvaldi? Viss kā parasti, kā gan var nesolīt… Laikam jau ievēlētajā novada vadībā vairs nav Bauskas pārstāvju un amatpersonu, kam rūpētu Bauskas izskats, kas nepieļautu šīs skumjās pārmaiņas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mums taču ir lieliski strādājošs «Vides serviss», kas katru gadu pratis Bausku uzpost un sagatavot svētkiem. Ticu, ka arī šogad to izdarītu, ja kādam no atbildīgajām amatpersonām rūpētu novada centra izskats. Un nevajag aizbildināties ar naudas trūkumu, tās vienmēr ir mazāk nekā gribētos.

Baušķenieki gan paši lielā mērā pie tā vainojami, jo vēlēšanās piedalījās tikai 27 procenti no pilsētas iedzīvotājiem, un tas ļauj šobrīd  Bausku pabīdīt malā, risinot citus jautājumus, prioritātes saskatot ārpus pilsētas.

Es, līdzīgi kā daudzi jo daudzi baušķenieki un pilsētas viesi, gribu atpakaļ Bausku – skaistu, sakoptu, tādu, ar ko lepoties!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teksts: Uldis Kolužs, Bauskas novada iedzīvotājs

Foto: www.bauskasdzive.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (31)

 1. Man liekas, ka šī brīža pašvaldībai ar Okmani priekšgalā ir dziļi pie kājas, ka te kādam nepatīk, kā tiek saimniekots Bauskā. Baušķi tik tiešām var vaukšķēt, bet domē šīs rejas nedzird un nedzirdēs. Ja nu vienīgi baušķenieki izietu ielās vai arī kāds dumpis izceltos domē un nogāztu varu. Taču izskatās, ka nekas nemainīsies līdz nākamajām vēlēšanām. Varbūt vēlēšanu gadā kāds piedomās, taču apšaubu, vai nākamajās būs lielāka vēlētāju atsaucība. Paklausījos TV pašvaldību mēru domas par nākamo apkures sezonu, Ādažu domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks – jauns ar iniciatīvu apveltīts censonis, lūk nāktu tādi pie varas mūspusē, bet te tikai veci,senili, truli atsēdētāji…

  48
  6
 2. Sods par pilsonisko pasivitāti ir łaundaru vara. Neko nedarot, lai ieviestu taisnību, rodas netaisnība.

  18
 3. Nevainojiet vēlētājus par nepareizu izvēli.Problēmas sakne citur.Valsts maza,cits citam rados.Pie varas pārliecinoši nostiprinās Ģimenes(kā Sicīlijā).Svešais pie siles netiek pielaists.Vēlēšanas skata pēc.

  40
  3
 4. bet man tā liekas , ka Bauskas novada centrs tagad ir Rundāle ( Pilsrundāle) un arī Iecava, finanšu deķītis tiek vilkts šajos virzienos.

  54
  2
 5. okmanis vienmēr mācējis acis aizmālēt. Izskatās, ka kustas, bet patiesībā tam nav seguma. Arī Pilsrundālē tikai pats centrs ap skolu ir normāls, apmēram 1 km diametrā.
  pārējais ir bardaks un visām pusēm

  33
  3
 6. Vai manu vai! Sistēmas “Jenotības veckadrs” atmodies. Draudziņ tavi ciltsbiedri taču pie varas. Kažoku pārmeti nacionāļu gaumē, lai paliktu pie “resursu sadales”. Kas bija savādāk, kad sēdēji pie lēmējgalda un atvainojos tukši “d****”?

  17
  12
 7. Pilnīgi pareizi, Uldi, kā vēlēja, to ievēlēja. Neinteresē pašreizējai novada vadībai Bauska. Un tas jau bija skaidrs pašā sākumā. Reformas smaku (kurai tik ļoti pretojās) juzdami, sagrābās miljonu projektus, kuri tagad jāatdod no lielā novada budžeta, kurā lielo artavu ienes tieši vecā Bauskas novada iedzīvotāji. Un Bauskai nekā. Lai vai kā mums te pirms tam gāja vai negāja, tomēr šitāds bardaks nebija. Pilsēta bija sakopta un, lai gan lēnām, tomēr viss attīstījās. Tagad skumji skatīties! Un, protams, tas nenormāli uzaudzētais vadības štats, kuriem nu nav tās mazākās algas. Priekšnieks priekšnieka galā. Kas tad bija vainas iepriekšējai sistēmai, kur zemākajam līmenim bija trīs priekšnieki? Tagad ir pieci, un tas vēl vietniekus neskaitot. Pie šāda aparāta visam vajadzētu spīdēt un laistīties.

  Vislielākais fui tiem, kas šo pieļāva, kas savu politisko ambīciju dēļ un vēlēšanām bīdīja tieši šādu nacionāļu sarakstu, labi saprotot, kāds būs rezultāts. Diemžēl ar smukām bildēm vien Bausku neizglābt, tas vilciens aizbrauca, gaidām nākamās vēlēšanas un cerams vēlētāji nāks pie prāta (maz gan ticams). Droši vien līdz nākamajām vēlēšanām galvenajam bīdītājam nebūs arī vairs ko bildēt, jo viss būs tā nolaists, ka briesmas.

  Nebalsojiet par nacionāļiem ne novadā, ne valstī. Tie ir lielākie Latvijas ienaidnieki. Ar muti Rīgā, ar darbiem aizkrāsnē visus šos vairāk kā 30 gadus.

  56
  5
 8. Sanāk daudz braukāt pa Latviju un pie kaimiņiem.
  Tik nekoptu un bezpersonisku pilsēteli kā Bauskā nekur nav nācies redzēt. Ne gaumīgu puķu dobju,ne vides objektu,tie,kas ir ,Rožu iela Rīgas ielā, jau sen un ar privāto iniciatīvu.Parunāju ar dažiem domei pietuvinātajiem un sapratu,kāpēc. Laikam problēma ir vadībā. Okmaņa autoritārais vadības stils ir iebaidījis darbiniekus,kuri dara tikai nepieciešamo minimumu,jo baidās uzrauties uz rupjībām.Un Okmanim vienmēr vienīgās pareizās idejas,cits viedoklis netiek uzklausīts.Par saimnieku ar inženiera prātu no Iecavas vispār nav ko runāt,prāts sniedzas tikai viņa mazdārziņa līmenī.Pleša partijas ieliktenis izpilddirektors pat savu algu nespēj atstrādāt. Pārējie pusvadītāju trīc par savām siltajām vietām un arī pretī nerunā.Tāpēc Rundālē ir centrs un normāls ceļš oar projektu uz pasijas mājām. Citur nav nekā un ar šādu vadību arī nebūs.

  44
  4
 9. Okmanis “Labs” saimnieks …. knīpstanga …. nepraša …sīkumainība./ Grenctālē iela par 2 miljoni ar asti …..
  Vispār īsts bardaks … un labākie darbinieki aizgājuši … savilktas pabiras no rundāles un iecavas …

  37
  4
 10. Mačekam rūp tikai savs maks nevis Iecava.
  Arī mums nekā nav,ne dekori,ne pasākumi,ir tikai ķērcošs krauķu bars,nebeidzamas fūres galvenajā ielā un 100 gadīgā Klimpas diskotēka

  26
  6
 11. Un BauskasDzīvei vajadzētu papētīt kā Okmanis un Mačeks lieto dienesta tramsportlīdzekļus. Okmanim jau patīk braukt ar pašvald;ības transportu uz mājām un no tām uz darbu.

  33
  3
 12. Un vēl — kāda s@da pēc šajās gaišajās naktīs iel;u apgaismojums deg uz pilnu klapi ..ieslēdz?
  Par zāles p[ļaušanu — vispār FUI!!~

  24
  3
 13. Nav jau gluži tā, ka ārpus pilsētas viss plauktu un zeltu. Vecumniekis plīsušas trubas dēļ ezers centrā pārvēršas purvā. Naudas nav remontam. Un vēl citi projekti cīnās par izdzīvošanu, jo atkal naudas nav. Saprotams ka visi grib sev, bet taupīgi un prātīgi plānojot un ieklausoties iedzīvotājos, varētu arī attīstīties. Man patīk mani lauki, bet kur strādāt, lai dzīvotu nevis pārtiktu, tuvumā nav. Ceļš/i uz novada centru vispār zem katras kritikas, lai izbrauktu bez liekas auto laušanas jābrauc caur Lietuvu vai Baldoni. Tikpat labi dodos uz citu pusi.

  18
  1
 14. Vēlēt neiet,bet kāda jēga velet,ja tapat ievēlets tas,kam paredzēts būt. Kamdēļ jābalso,ja visu tikai sola,bet nekas nemainās.
  Bauskā tiešām izskatās briesmīgi. Bezjēgā maina asfalta segumu līdz Likverteniem,kaut ceļš tur bija normālā stāvoklī,kaut pilsētas ielas ir vienkārši katastrofālā stāvoklī.
  Vai nebūtu laiks sākt ko domāt arī par pilsētu un iedzīvotājiem,nevis tikai par savām lietām. Algas sev paceļ,bet PAR KO.????

  24
  4
 15. Zāli pilsētā nepļauj, bet privātas sētas ar lupu tiek vērotas,kā zālīte garāka paaugusies, tā soda kvīti purina gar degunu. Kauns,tiešām kauns par pilsētu, kura sāk palikt par atkritu kasti.

  20
  5
 16. Lamāties patiešām ir par ko un arī vajag, bet, taisnības labad -, tevis minēto asfalta segumu nemaina pašvaldība, bet gan Latvijas Valsts ceļi. Pašvaldībai gar šo nekādas daļas nav.

  11
  3
 17. Interesanti gan – kas gan šos deputātus- lēmējus ievēlēja…? Paši jau viņi nesasēdās daputātu krēslos…Kritizēt viegli, bet kad jāiet un jānovēl- tad n-tie attaisnojumi, kāpēc to nedarīt. Vēlētāju aktivitāte zema- te draugu balsojuma rezultāts.

  11
  4
 18. Diezgan muļķīgi būtu domāt,ka citi ievēlētie būtu labāki.Ne jau viņi tos visus murgus sagudro.Tikai pilda ko augšas saka.Gribiet sakoptu-maksājiet vai ejiet kopiet.Tas ir globālais trends,solīti pa solītim visu uzgrūst “mazajam”cilvēkam uz kakla. sākot ar bēgļiem un beidzot ar zāles pļaušanu un bedrīšu aizbersanu…solīti pa solītim…

  4
  5
 19. Un kas tas p[ar aizaugusu kušķi tur aplī pie Rimi krustojuma? Kauns skatīties-nekopts, neapgriezts. Kur daiļdārznieki? Kauns braukt cauri Bauskai>>>

  5
  2
 20. Uldis Kolužs jau arī māk tikai kritizēt, ja nepatīk, lai brauc uz savu bērnības sādžu, redzēs ko patsd māk sakārtot, runā te gudri.

  8
  12
 21. Andrej, nevajag savu žulti spļaut!
  Bauska ir mana dzimtā pilsēta un man tiešām tās izskats rūp! Lai visiem jauka diena!
  Uldis

 22. Nav jau tās naudiņas par ko pucēties! Lielo naudu apēda un turpina ēst pašvaldībai nesamērigi lielie projekti – tukšie baseini un sporta zāles, nepraktiskie publisko ēku atjaunošanas projekti miljonu vērtībā. Kas vēl būs, kad tās ziemā kurinās! . Valdība arī uzgrūž pašvaldībām visu, ko pati nevar un negrib darīt un atņem tam paredzēto naudu. Pie vainas jau pati finansēšanas sistēma – miljonu glancēta projekta realizācijai ir daudz vieglāk dabūt, nekā bedrainas ielas vai caura jumta remontam dažu tūkstošu vērtībā. – Ko nu tur puķites!? Cilvēkiem šoziem nebūs ko ēst un aukstums mājās stindzinās.

 23. kāpēc neviens Bauskā neredz tos entos graustus, bet redz tikai neizliktās puķes uz tiltiem un citas neizdarības

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.