Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Komentāri: 8. jūnijā – Eiropas Parlamenta vēlēšanas

PIEDALIES! FAKTS. Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiks 8. jūnijā. Bauskas novadā diemžēl pilsoņi jau vairākās vēlēšanās tradicionāli pasīvi – pašvaldību vēlēšanās 2021. gadā balsoja tikai 27,4% no reģistrētajiem balsstiesīgajiem novadā, un tā bija viszemākā aktivitāte visā Latvijā. Iepriekšējās Eiroparlamenta vēlēšanās 2019. gadā Bauskas novadā nobalsoja 28,4% vēlētāju. Pašreizējā saspīlētajā situācijā un kara apstākļos Eiropā būtu jāapzinās – katra balss svarīga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēlēšanas šādas, tādas/ Valstī asinsriti rāda,/ Kāds grimst vienaldzības skavās,/ Cits nīkst dzīves likstās savās./ Deputāti Briselē/ Tikai tukši vervelē,/ Programmas jo garas raksta,/ Vēlētājiem ausīs baksta./ Tie, kam ūdens smeļas mutē,/ Cer uz krievvalodas stutēm./ Prezidents kā goda vīrs/ Vēlas – cīņu lauks lai tīrs./ Miķelis teic – modri klausies/ Kandidātu runas vērptās,/ Jau no pirmiem vārdiem raugi,/ Ukrainai vai Putinam draugi?/ Astotais jūnijs, atceries,/ Nenoguli! Piedalies! 
ZĪMĒJUMS – VILNIS BULAVS, RĪMES – DAINA ZIEMELE


Kāpēc šogad ir īpaši svarīgi piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās? Kas vēlētājiem jāņem vērā?

INITA NAGŅIBEDA, JAUNĀS KONSERVATĪVĀS PARTIJAS BAUSKAS REĢIONĀLĀS NODAĻAS VADĪTĀJA

Ar skaidru «jā» Latvijas drošībai
– Šī gada Eiroparlamenta (EP) vēlēšanas ir nozīmīgs, svarīgs un atbildīgs notikums ikvienam Eiropas pilsonim. Mēs dzīvojam demokrātiskā un brīvā valstī, un virs mūsu galvām ir mierīgas debesis. Katra pienākums un, domāju, arī dabiska vēlme ir to nosargāt. Latvijai kaimiņos ir bīstams agresors, kas noposta Ukrainu, nogalina civiliedzīvotājus, iznīdē demokrātijas un brīvības izpausmes. Eiropas Savienības kopīgs atbalsts Ukrainai ir atbalsts arī Eiropas valstu drošībai. Tāpēc patiešām ir svarīgi, ka ikviens Latvijas pilsonis aiziet 8. jūnijā uz vēlēšanām un atdod savu balsi par Latvijas pārstāvniecību EP – par savu un savas valsts drošību, par demokrātiju, brīvību.
Aicinu rūpīgi iepazīties ar Latvijas politisko partiju EP vēlēšanu programmām, deputātu kandidātiem un, izdarot savu izvēli, – raudzīties, lai balss tiek atdota tiem, kam mēs varam uzticēt Latvijas drošību, demokrātiju, kas ir spējīgi aizstāvēt valsts intereses starptautiskajā kopienā. Tāpat aicinu nepakļauties propagandai un populismam.
Uzrunājiet cits citu: jaunietis – jaunieti, kaimiņš – kaimiņu, draugs – draugu, kolēģis – kolēģi! Šīs vēlēšanas ir mūsu atbildīga izvēle – ar skaidru «jā» Latvijas neatkarībai, drošībai un labklājībai. ◆


RAITIS ĀBELNIEKS, NACIONĀLĀS APVIENĪBAS BAUSKAS REĢIONĀLĀS NODAĻAS VADĪTĀJS

Neievēlēt agresorvalsti atbalstošus deputātus
– Lai gan Brisele un Strasbūra ir tālu, tomēr Eiropas Parlamentam ir liela nozīme visu Latvijas iedzīvotāju nākotnes attīstības scenāriju veidošanā. Tagad, sekojot līdzi pasaules notikumiem, saprotam, ka iestāšanās Eiropas Savienībā un NATO mums radīja daudz lielākas stabilitātes un drošas nākotnes perspektīvas nekā citām bijušajām PSRS republikām, kuras palikušas ārpusē.
Šajās vēlēšanās ir jāpiedalās un jābalso par politiķiem, kuri spēj aizstāvēt Latvijas nacionālās intereses Eiropas mērogā un vienlaikus stiprināt Eiropas kolektīvo drošību, nepieļaujot sadarbību ar nedemokrātiskām un agresīvām valstīm. Ar lielāku aktivitāti vēlēšanās mēs varam panākt, ka no Latvijas netiek ievēlēti agresorvalsti Krieviju atbalstoši deputāti, kā tas noticis līdz šim.
Latvijas deviņi deputāti starp
720 parlamentāriešiem nav daudz, bet tie kopā ar līdzīgi domājošiem citvalstu kolēģiem var nodrošināt mums tīkamu lēmumu pieņemšanu. Senāk mūsu, baltiešu, viedokli par attiecībām ar Krieviju vairākums parlamentāriešu neņēma vērā, turpretī tagad stāvoklis ir mainījies, un daudzi ietekmīgi rietumvalstu politiķi ir atzinuši savu kļūdīšanos, ignorējot Baltijas valstu brīdinājumus. ◆

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

AGNIJA BIRULE, SABIEDRĪBAS PAR ATKLĀTĪBU «DELNA» INTEREŠU AIZSTĀVĪBAS EKSPERTE

Viena balss var izšķirt visu
– Šīs ir piektās Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kurās Latvijas balsstiesīgie varēs piedalīties. No
720 deputātiem deviņi būs Latvijas pārstāvji. Iepriekš Latviju pārstāvēja astoņi deputāti. Mums ir iespēja ievēlēt par vienu deputātu vairāk un ar savu balsi noteikt, kādām jābūt Eiropas Savienības prioritātēm nākamajos piecos gados un kādā ikdienā mēs vēlētos dzīvot.
Izvēle Latvijā ir – 2024. gada vēlēšanās ir pieteikti 16 politisko partiju un apvienību saraksti, kopā 271 deputātu kandidāts. Vēlētājam ir jāapzinās, ka viņa izvēle maina ne vien politiskās partijas, bet arī kandidāta ietekmi un politisko karjeru.
Kad kandidātam ievelk plusu, mīnusu vai to izsvītro, viņam, viņa sarakstam, partijai, potenciālajiem sadarbības partneriem un sabiedrībai kopumā tiek nodota skaidra ziņa par vēlētāju attieksmi pret politiskā spēka un kandidāta līdz šim paveikto un nākotnes solījumiem. Katrs saraksts vēlas gūt sabiedrības atbalstu, tādēļ vēlētāju viedoklis ir no svara. Ir bijušas situācijas, kad balsu skaits, kas šķir pirmo aiz svītras palikušo kandidātu un pēdējo ievēlēto, ir neliels, dažos gadījumos tās bija tikai pāris balsis. ◆


«Bauskas Dzīve» jautā:

Vai esat informēts par Eiropas Parlamenta vēlēšanām? Uz kuru iecirkni dosities balsot?

Jeļena Kozlova, strādā mācību centrā «Buts»
– Vēl neesmu kārtīgi izpētījusi visu informāciju, bet gan jau iešu vēlēt. Nezinu, uz kuru iecirkni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Velga Gūtmane, aptiekas vadītāja, Latvijas Universitātes Bauskas filiāles vadītāja
– Esmu informēta, un vēlēt iešu tepat Bauskā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Linda Pūķe, māmiņa
– Informēta neesmu un arī neplānoju doties vēlēt.

Juris Sils, lauksaimnieks
– Dzirdējis kaut ko esmu, bet neplānoju doties uz vēlēšanu iecirkni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vineta Loca, pensionāre
– Visticamāk, vēlēt iešu Krimuldā, jo 8. jūnijā atradīšos tur.


  Līdzīgi raksti

  Reklāma

  Atbildēt

  Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

  Komentāri (6)

  1. Visvieglākā izvēle, kad pašam ir jāpiepulās, lai saprastu, ir pateikt, ka “visi vienā maisā bāžami” … Nez, Ždanokas partijas kandidāti arī ir “vienā maisā bāžami” ar, piemēram, Sandru Kalnieti vai Robertu Zīli???

  2. Mēs nezinām bijušo un nākošo gribošo efektivitāti un vārdu atbilstību darbiem. Nav tādu dokumentāli apliecinātu faktu par katru bijušo un nākoši gribošo. Varbūt slepenajiem dienestiem ir, bet viņi nestāsta. Esam spiesti paļauties uz ko līdzīgu iepazīšanās sludinājumiem TV, it īpaši par ienācējiem politikā.

  3. Ždanokas nav, protams, bet viņas partija un domubiedri gan ir un par to bija mans komentārs … !!!

  4. Paskatoties TV rodas secinājumi. Nav pārliecības, ka visi kandidāti runā to ko domā. Apmēram 80 procentu gadījumos visi runā vienādi.Nav skaidri saprotams kuri ir ārvalstu aģenti. Nav skaidri saprotams kuri dodas tikai pēc labas algas. Ja kāds runā 80-90 procentus saprātīgi, tad 20-10 procenti ir pilnīgs sviests. Daudziem melns ir balts un balts ir melns. Daudzi neapjauš Latvijas un Eiropas reālo situāciju. Daudziem nav skaidrs kā viņi savus lozungus Eiropas parlamentā izpildīs, visticamāk tikai saņems algu. Ir maz izglītoti vai nav plaši izglītoti un informēti, tāpēc neredz humanitāro, tehnisko, militāro, ekoloģisko, enerģētisko, politisko, finanšu kopainu un nākotnes ceļu. Nav skaidrs vai kandidāti savos spriedumos balstās tikai uz ticamiem faktiem un zinātnes atziņām. Daudzi gatavi turpināt ierasto ceļu, kas Latviju ved iznīcībā. Daudzi ir ar humanitāro izglītību un nav uzņēmēji vai ražojoša darba ņēmēji, tāpēc nefiltrē reālo dzīvi Latvijā. Nav skaidri daudzu morāles principi. Nav praktiski nekādas apkopotas un ticamas informācijas par katras partijas pirmo četru kandidātu iepriekšējo dzīvi, darbiem, nedarbiem, ienākumiem, uzskatiem, tai skaitā par darbību pret Latvijas tautas interesēm, tai skaitā Eiropas un Latvijas parlamentā, pašvaldībās un valsts iestādēs.

  Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

  Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

  Ar cieņu,
  BauskasDzive.lv komanda.